Campylobacter

graupel

Zdravím. No mne sa včera večer stala dosť kuriózna situácia. V chladničke bolo položené surové kuracie mäso, ktoré sa zošmyklo dole, na nakrájanú limetku. Bolo mi ju ľúto vyhodiť (keďže limetky zbožňujem), tak som ju len umyl pod vlažnou vodou a skonzumoval (limetku si kvapkám do vody s medom). V noci som sa cítil v pohode, až dnes ráno sa dostavila meirna bolesť brucha a mierna hnačka, ale nič strašné. Teraz je poobedie a cítim sa úplne v pohode, zatiaľ - ani hnačka, ani bolesti. Neviem, či táto jednorazová hnačka súvisela s touto nehodou, alebo prišla na mňa len náhodne, alebo je to ešte len začiatok. Asi som tú limetku neumyl dôkladne a mal som použiť horúcu, a nie vlažnú vodu, no neviem ... Tak som sa pustil do čítania na internete. No a nestačím sa diviť, ostal som zhrozený a prekvapený. Dočítal som sa katastrofické články, že až vyše 70% surového kuracieho mäsa v supermarketoch je nakazených Campylobacterom, že na nakazenie stačí LEN JEDNA KVAPKA zo surového kuracieho mäsa, Nehovoriac o ďalších baktériách, ale aj parazitoch. Teraz som podľahol veľkej panike a strašne sa bojím, čo bude ďalej (ešte neprešlo ani 24 hodín od konzumácie limetky). Mám sa niečoho obávať? Ísť na nejaké vyšetrenie? Ďakujem. Miro (23 r.)

Zdrav.

ja som bol hospitalizovaný za ťažkú bronchopneumóniu a mal som počas hosp. hnačky. Urobili mi výtery a prišlo sa na to že mám campylobaktera j. aj enterokoka f. .. :D nove atb mi nemuseli nasadiť pretože už len na pneumóniu som bral dvoj kombináciu atb ( 3.gen cefalosporín aj ciprofloxacín ) všetko i.v ... teraz mi ako prídu robiť domov nejaké stery ? :D a keď už tak kedy prídu ?

MonikaK

Chcem sa opytat,akurat ma pustili z nemocnice zistili ze mám uz vami menovaný campylobakter...nevie niekto,ci to mozem niak preniest aj na priatela?ci uz slinami alebo pohlavnym stykom?dakujem

emkaaa

Pes je raz pes, ocuchava vonku kazdy humus, a prenasa najviac chorob... Mam rada psov, ale netreba to zas prehanat.

wia

campylobakter je campylobakter, nezavádzajte tu ľudí... ja tiež umývam havinkovi misky v drese s našimi, dávame mu jesť z vidličky, z ktorej jeme my... ale je to zdravý psík, staráme sa o neho, kúpeme, očkujeme, umývame po každej prechádzke

:-)))))))))

no, vlastne tak trochu hej., campylobacter pylori je dnes helicobacter pylori, a nie campylobacter jejuni, sorry za dezinformacie:-(

emkaaa

vidim,ze sa otvorila moja tema. K tomu preco som nasrata, no majitelia toho psa totiz umyvaju psove mysky spolu s normalnym riadom v umyvacke alebo mu miesaju z lyzickami v myske. takze je to podla mna dost nechutne... je pravda, ze pes za to nemoze, ale jeho pani, no v tom case mal aj pes a par ludi z ich rodiny hnacku,ale najviac som to schytala ja

wia

z jedla, tiež som to mala. Tiež zisťovali, či nemám doma zviera, či to nie je od neho. Ale Emka tak neviem, že z čoho si taká nasratá, lebo to nie je nič hrozné a chudák havinko za to nemôže. Dali mi atb a bolo dobre