Porod

tana_2

prisla druha lekarka a ostavam pri nej dnes sme vypisovali kartu atd.robili mi ultrazvuk vsetko je o.k. a budeme mat chlapca co som vedela pretoze mi to uz jedna lekarka povedala a ja som si to myslela.PS.ta lekarka vyzera byt mila dufam,ze naozaj aj je.

tana_2

Dnes som bola v poradni a vysetroval ma zdola som otvorena na jeden prst dal mi nejake vaginalne tabletky a poslal ma do rizikovej ambulancie,tak som tam isla a myslela,ze porodim robi ju lekarka,ktora ma vysetrovala-aspon sa o to pokusala taka mesiarka este ked som bola na rizikovom s prvym synom a odvtedy mam doslova panicky strach ibaze v porodnicu,kt.som si vybrala robi rizikovu poradnu iba ona a ja nemam nikoho znameho.odchitila som si primara-chcela som rodit pri nom pretoze prveho syna som rodila pri nom a nemozem nanho povedat ani krive slovo proste sa ma ujal sam od seba a pritom som mu nic nedavala a dokonca ani po porode. no a dnes som ho odchytila pri aute povedala mu o co ide povedal,ze nerad take veci vybavuje vonku,ale ze ho mam pockat a pride sa namna pozriet.sedela som tam jak taka p..a esteze tam bola taka zlata sestricka a zavolala mu,ze co vlastne so mnou tak ma odmietol.zmenila som v momente nanho nazor mohol prist a aspon povedat a ne ja tam sedim keby mu sestricka nezavolala tak tam sedim asi doteraz.a to si vraj mozme vybrat lekara hej,ale asi len v tom pripade ked uvidi obalku.Zajtra robi ta mesiarka poradnu neviem co mam robit asi tam skocim uvidim ako to prebehne a podla toho sa zariadim,uz dnes mi chcela sestricka vypisat kartu,ale odmietla som.tak uvidime co zajtra,dufam,ze ma nebude vysetrovat vsetko ostatne prezijem,tak mi drzte palce,ozvem sa.

marfuška

Neviem,či by si mala manžela presdviedčat, aby bol pri Tebe ked mu býva zle.Zažila som ked nám odpadol jeden pán, a to sme mu išli len odobrat krv.Takže asi by som to neriskovala.Kedysi dávno bývali také "školenia" pred porodom, neviem či to ešte existuje.A tam nám lekárka povedala jednu múdru vec, na ktorú si spomeniem hocikedy.Bolo to v tom zmysle, že ano, bolí to a velmi, ale tá bolest má koniec a vidíš krásny výsledok a hned na tú bolest zabudneš.No ale ak sa až tak bojíš tej bolesti skús tú epidurálku.Porozprávaj sa s lekárom, nech Ti povie všetky pre a proti a uvidíš.Držím palce,nech to dobre dopadne a potom daj vediet.

orešanka

Nevie či je dobrý nápad nútiť muža, ktorý sa na to necíti aby išiel k pôrodu. Viem ako veľmi potrebuješ jeho oporu, pretože môj pri pôrode bol a veľmi mi to pomohlo. Lenže ak budú kriesiť jeho kto bude pri tebe a ako ti tým pomôže on ak tam hneď odpadne. Ja byť tebou vezmem ho na vzdycháreň a skús sa poinformovať o epidurálke. Tým by si odstránila strach z bolesti a muž by tiež netrpel. Je som pri prvom epidural nemala ale pri druhom o ňom uvažujem. Každý znáša bolesť inak a prečo si nepomôcť ak sa dá. Držím palce.

tana_2

No uvidim urcite vam dam vediet.Dufam,ze pojdem normalne aj ked sa strasne velmi bojim-bolesti pretoze ked mi povedia tlacte a mna to bude boliet tak ja tlacit nebudem a bude mi v tej chvili vsetko jedno.Stasne sa bojim bolesti.Manzel pri porode nechce byt,dufam,ze ho presvedcim jemu staci spmenut krv a uz mu je zle povedala som mu,ze hoci hned odpadne a bude tam lezat,ale bude pri mne ak pojdem na sekciu tak nemusi.

marfuška

Pokial je všetko v poriadku nevidím dovod prečo by si nemala rodit normálne.Aj ked to závisí od porodníka.Ved ked je všetko OK nebude Ta hádam zbytočne zatažovat narkozou.Ja som mala odstup medzi cisárskymi 20 mesiacov.

orešanka

Ak bude všetko v poriadku druhý pôrod môžeš mať normálny. Myslím, že sa ani nesnažia robiť cisárske za každú cenu a ty máš dostatočný odstup od prvého - stena maternice by mala byť dobre zrastená.

tana_2

Gynekolog sa vyjadril takto citujem-on je na to maly pan,aby rozhodol ako budem rodit,ze to zalezi od mojho porodnika.Zatial je vsetko v poriadku prveho som musela ist na sekciu tiez ma ani nenapadlo ani lekar nevravel,ze pojdem na sekciu nic tomu nenasvedcovalo aj ked od konca 5 mesiaca som bola na rizikovom teraz niesom.

marfuška

Druhý porod vobec nemusí byt sekciou.Pokial je všetko v poriadku, dietatko má normálnu polohu tak možeš rodit uplne normálne.Mám kolegynu, ktorá tiež prvé rodila sekciou a druhé a tretie bábo normálne.Držím palce, nech to dobre dopadne. A čo hovorí gynekolog, ako to vyzerá?Mne napr. pri prvom porode nič nehovorili o sekcii, i ked doktorka od začiatku vedela, že som "úzka". O sekcii rozhodli už ked som ležala na "vzdychárni", vtedy sa primár rozhodol pre sekciu. No a pri druhom porode už boli hned rozhodnutý pre sekciu, aj som išla skor do nemocnice, aby porobili vyšetrenia, ale zrejme od strachu som do rána dostala bolesti tak ma hned ráno pratali ako prvú.