Porod

trubica

a ako je to po porode s tym zasitým miestom? je to ako predtým? alebo sex potomm bolí? treba nanovo "odpannit" ? :-)

evitka001

Rodila som v TO. Kolegyňa s izby v tom čase rodila do vody a napokon skončila na stole s mega nástrihom a malého ťahali vákuumextraktorom. Nie je pravda, že nástrih šijú bez umŕtvenia. Ja som mala epi a keď som povedala lekárovi, že ma to bolí tak mi dal postupne až 3 dávky anestetika a úplne bez problémov. Ak si anestetikum nevypýtate, tak vám ho asi nedajú, neviem. Ja som si teda razante vypýtala.

biba123

ahojte všetky, čo sa bojíte nástrihu ... ja som tiež bola úplne vedľa z pôrodu, chcela som aj epi, no nemal mi ju kto pichnúť - veľmi zaujímavé, hlavne, že mal byť v nemocnici odborník - no ale ... aj nástrihu som sa bála, no verte, absolútne to v tej chvíli necítite !! je pravda, že šitie som prežívala ukrutne, no ale ... teraz sa mi to už rozpráva dobre, keď to mám za sebou, súcitím s Vami :)) držím palce

mirka 23

No ja sa tiež začínam obávať toho nástrihu a šitia, ale počula som, že pri pôrode do vody sa málo kedy nastriháva, nemáte s tým niekto skúsenosť. Škoda že väčšina pôrodníc nechce zavádzať pôrod do vody.

miaa

mna nešili,ked som rodila doktorka mi povedala že ak budem disciplinovaná rodička tak mi nástrih nehrozí,počúvaj porodníka a spolupracuj,ale velkú úlohu zohráva aj velkost babatka tak by som skor povedala že ja som bola náhoda.Všetky čo so mnou ležali mali nástrihy.Ja som sa toho nástrihu tiež bála asi najviac,no naštastie ma to pri prvom porode obišlo,kto vie čo bude pri druhom.Inak to fakt zašivujú bez umrtvenia,fakt neskutočné.

Ivka 1

Šitie podľa mňa nebolo až také hrozné ale to obdobie,kým sa to zahojilo moc príjemné nebolo.Po prvom pôrode som si pomáhala odvarom z repíka ale pri druhom
som používala sprej prvej pomoci Aloe First. Oveľa rýchlejšie sa mi to zahojilo a používala som to aj na boľavé bradavky.

dd

noo, sitiu by sa vraj malo dat predist pravidelnymi masazami hradze..my sme to skusali ked som bola tehotna s dcerkou, pre mna to nebol ktovie aky pocit, pri tej masazi, neviem, pocula som uz aj o tom, ze niektori to pouzivaju ako predohru..a to sitie je fakt dost drasticke..neviem ako s epiduralom, ale bez epiduralu to asi vazne bolo horsie ako porod.. (z mojej skusenosti)