netradicny menzes ... prosim o nazor

Príspevok v téme: netradicny menzes ... prosim o nazor
mrs.1

citala som X diskusii a prispevkov... ale predsa som sa rozhodla napisat sem . mam taky problem, menzes mam viac menej nepravidelny ... raz ma cyklus 35 dni potom 42 dni, kedysi to bolo este horsie. Tento mesiac sa vsak stalo co este nikdy, mala som dostat menzes, priznaky boli len meznes prisiel , velmi slaby a krv bola mozno 1 - 2 dni, potom to preslo do hmedeho az hnedozlteho vytoku a cele to trvalo 4dni. Viem ze mi priamo diagnozu nikto nepovie ale vie mi aspon niekto poradit kto sa s tym stretol o co moze ist? dakujem

farmaceutka

ten hnedy az hnedozlty vytok bola zriedena menstruacna krv, normalne sa to nazyva "spinenie". Pricinou tvjho nepravidelneho cyklu je s najvacsou pravdepodobnostou hormonalna porucha. Slaby menzes mze byt nasledkom roznych pricin-chybania ovulacie, nizkej hladiny estrogenu alebo progesteronu, niekedy predlzeny cyklus sposobuje zvysena hladina prolaktinu, podobne mozu to byt jedna alebo viac cyst na vajecnikoch...moznosti je velmi vela a zistit sa to da len odberom krvi u gynekologa, pripadne endokrinologa. Neviem, kolko mas rokov. Moja sestra mala presne tieto iste problemy do 21 rokov a potom naraz sa to upravilo a ma cyklus 30-35 dni kazdy mesiac.