volanie o pomoc

Príspevok v téme: volanie o pomoc
nevzdam sa

Dobry den,
uz par rokov trpym silnymi depresiami a to zo seba...prosim neodsudzujte ma =(neviem tento dlhy a ukrutny boj vyhrat...zacalo sa to pred 4 rokmi ked sa isti ludia smiali mojej postave a bola som uplne na dne..denno denne posmesky =(prestala som jest denne som zjedla jeden rozok alebo jednu bagetu niekedy aj nic..potom som si nasla priatela a ten ma z toho ,,dostal,, ale potom som zacala papat postupne a pribrala som...teraz som v tom zase a neviem co robit=(je to pre mna obrovske trapenie ako sa nemozem pekne obliect, nechodim ani von...neviem to ovladat a vzdy si poviem ved mi zivot uteka a ja sa trapim sebou???ale potom ma to vzdy premoze...=(((((

preto by som chcela vsetky dobre duse poprosit touto cestou aby mi pomohli co sa tyka aj tych depresii aj toho schudnutia...
chcem sa od zakladou zmenit a konecne byt stastna...

ich

nevzdam sa
Nechcem sa ti starat do zivota, ale sama vidis, ze to s jedlom nezvladas...nechudni...radsej bud zdrava, jedz pravidelne..zdavsie....neprejedaj sa a nemaskrt vela...neznamena to, ze vobec...
Vies, ja mam taky pocit a asi aj sudim podla samej seba, ze kedysi som si aj ja vravela, od dnes uz nebudem toto a toto...ale to je tak a hlavne ked mas este aj depresie, ze klast na seba zvisene naroky je sebadestruktivne....bud k sebe mila, skus sa pijat taka aka si...aj ked viem, ze to nejde zo dna na den, ako sa da zacat dietou zo dna na den, o ktorej si mislis, ze ta spravi stastnejsou a to vdaka tomu, ze budes chudsia...co su tvoje priority? byt dajme tomu pri tele a byt zdrava, najest sa v klude bez vicitiek, alebo chudnut, tym padom slabnut a zaroven ziskavat pocit, ze si nieco nezvladla, ak si ziedla nieco viac ako si si predstavovala...?
to je to po com tuzis? to je to co ti pomoze sa vymanit s pod depresie? myslim, ze sama vies, do coho ides a sama vies, ze to nieje dobre...len tuzba po nizsej vahe ta tam taha...
Navrhujem ti navstivit psychiatra a skusit aj psychoterapiu...mozno budes brat lieky, mozno sa ti to vsetko dokonca docasne zhorsi, ale ina cesta uz mozno nevedie....
Skus si tiez uvedomit, ze rozhodovania pocas depresie, su cato len prejavom tej depresie cim do nej este hlbsie spadas...
Tak rada by som ti pomohla...napisala som ti aspon toto...mozno aj pre to, aby ma svedomie nehrizlo...neviem...neses toho dost a ak si budes este nakladat, tak to bude horsie...sama vravis, ze mas depresie, co je prejavom niecoho co ta ubija a co nezvladas...pokial je to len vaha o to lepsie, da sa to viliecit...da sa to aj inak ako upadnut...
Stravuj sa tak aby si nebola hladna, aby ti jedlo bolo pozitkom a zdrojom energie...vela stastia, vela zdravia

nevzdam sa

nikus
awoj niesi v tom sama..
no ja som si dnes zavelila tvrdy zaciatok ..zacinam naozaj chudnut, inak mysliet, uzivat si viac zivot...viem ze to nepojde hned od zaciatku ale budem robit vsetko aby som to zvladla..

nikus

Ahojte,Nevzdám sa- depky a 3p sú často spolu. Ja sa ale liečim na depresiu, takú skutočnú, to je iný stav, oveľa bezútešnejší, trýznivejší, ktorý úplne človeka pohltí. Skús zajsť za lekárom, možno potrebuješ aj lieky. Mne nepomohli len tie, je fajn keď o problémoch rozprávaš, že to v sebe nedusíš, tiež je dobré, keď máš v okolí blízku osobu, ktorá ťa podporí, prejdi sa, alebo si zacvič, pusti si pesničky...
S 3p si ale ani sama neviem poradiť, teraz mám pesimistické obdobie, neviem nájsť motiváciu na zasa nový začiatok, už dlhšiu dobu sa mi nedarí v jedle. Horšie je, že mne na sebe moc nezáleži, a tak tú motiváciu- byť zdravá nevnímam ako silnú, poradí mi niekto, prosím..

nevzdam sa

ahoj katuska,
ja som zalozila tuto temu pretoze nechodim casto na net a tam kym by som to vyhladala.=(a par ludi by sa vyjadrilo k mojmu problemu a zacali by riesit a pomahat osobkam ktore maju tiez podobe problemy...preto som si zalozila vlastnu aby dobri ludia ktori mozu pomoct pomohli mojmu konkretnemu pripadu...

dakujem za povzbudenie

katkaxxx

ahoj nevzdam sa. skoc na forum "depresia" pripadne "uzkost", je tam vela ludi ktori ti poradia. neboj sa, netrap sa, urcite sa to da vyriesit :)

počujem to volanie

Áno, dobre že sa nevzdávaš a hľadáš pomoc, určite ju nájdeš.A možno sa ani nepotrebuješ zmeniť, iba pochopiť, čo je doležité a inak sa pozerať na život. V živote je všetko možné.Držím Ti palce.