Stitna zlaza a Tehotenstvo

Príspevok v téme: Stitna zlaza a Tehotenstvo
anjelilicek

Ahojte. Mam tak trosku obavi. Uz asi rok a pol beriem lieky na stitnu zlazu l.thyroxin 1x denne. Sice som zo zaciatku brala liek len preventivne obcas som si aj tabletku zabudla dat a nijake tazkosti som nemavala. aj ked som mala 3 mesacnu prestavku. Teraz som uz v 6 mesiaci tehotenstva a len raz za cas som si dala tabletku. Mam znizenu cinnost a viac som sa snazila jod si doplnat prirodzenou stravou. Bola som uz na roznych vysetreniach ktore sa robia pocas tehotenstva a tak isto aj v Trencine na genetickych testoch. Sice vsetky vysledky, a aj sonografia boli vporiadku ba dokonca az vyborne, mam tak trochu obavy z toho ci bude nase babatko zdrave. Velmy sa tesime nan. Podla coho by sa dalo vobec zistit ze dietatko nie je v poriadku aj pocas tehotenstva a aj po porode. Dakujem za skore odpovede

igris

anjelilicek, ty nechodievas pravidelne k endokrinologicke ? Ona najlepsie vie z vysetreni a z krvnych testov ako na tom tvoja stitna zlaza je a kolko "pracuje". Beriem uz niekolko rokov euthyrox a vynosila som pri tom zdrave dieta. Liecba hlavne v tehotenstve je velmi dolezita.

adr

Ahoj tabl.musíš užívať hlavne pri zníženej funkcii na stravu by som sa v tomto prípade veľmi nespoliehala.Po pôrode sa robia skriningové vyšetrenia ktoré potvrdia či je bábetko zdravé.Počas tehotenstva aj amniocentéza vyš.plodovej vody ale ak máš výsledky vporiadlu tak nevidím dôvod.tabletky ale určite ber.Inak to bude spoko vôbec sa neboj

anjelilicek

Podotikam este ze zamerne som si ho nevynechavala. Mala som do piateho mesiaca velke problemy s vracanim takze nedalo sa to pravidelne doplnat tabletkou. Niekedy nestohla tabletka ani zabrat a uz bola vonku.