Štítna žľaza a antikoncepcia

dowe

Dobrý deň chcela by som sa spýtať mám epilepsiu a aj štýtnu žlazu, na obydve choroby beriem lieky ...môžem užívať anitikoncepciu ?

tina

petulineka - ja mam presne to iste , a mozem cvicit a nejest a nic... neviem sa s tym zmierit ze ostanem tucna cely zivot :(

darina32

nie je antikoncepcia ako antikoncepcia, niektorá sa môže a niektorá nie - aj keď máte diagnózy v podstate rovnaké. Vždy ej dobré, ak to spolu obaja lekári konzultujú a liečbu skombinujú, doplnia.

nnn

ja ked som svojej doktorke-endokrinologičke povedala že beriem antikoncepicu tak mi len povedala to je dobre to sú hormony--... keddže ja mám autoimunné ochorenie zápal štítnej žľazy čo mi ju zničilo a nemôže mmi produkovať hormony.. a beriem euthyrox 75 ... tak mi asi doplnajú tieto hormony tá antikocepcia ktoré mi chýbajú lebo vždy ssa ma pýta či mi nemešká menzes či ju mám pravidelnú a vdaka hak ju mám pravidelnu tak asi preto to je dobre že ja potrebujem mať pravidelnú menštruáciu a bez hak by som ju nemala

darina32

Tvoj gynekológ by mal posúdiť mieru rizika, rovnako endorkinológ. Ja osobne by som neužívala HAK, ak beriem iné silné hormóny.

eliska

ahojte ja som mala zakazane pouzivat antikoncepciu od odbornikov pretoze som aj tak nemohla som otehotniet ... funkcia stitnej sa zlepsila a teraz som v 4mesiaci .... STASTNA...

lorelai

ahoj danka,ja sa tiez liecim na hypofunkciu,tiez beriem euthyrox a antikoncepciu beriem dva roky a v pohode,neboj sa.

Zuzana z LM

Ahoj...ja som sa tiez narodila bez stitnej zlazy ( konecne viem ze nie som sama).Aj ja od augusta uzivam HAK. Zo zaciatku som pribrala ale nie moc. Mam cca 52 kg a meriam 161cm...teraz namam problemy s vahou. HAK mi pomaha zlepsit plet ( nemala som ani akne, ale aj mala zmena k lepsiemu je poteujuca)To ja asi tolko.Podla mna na celkovy zdravotny stav to nema nejake nepriaznive ucinky. Tiez som sa bála.