Nechcem vnímať svoje telo také ako je...

Príspevok v téme: Nechcem vnímať svoje telo také ako je...
lubjatqo

Ahojte,
chcela by som len vedieť, či ste tu niektoré čo máte takýto problém..
Svoje telo neviem prijať asi 4 roky, odkedy som prestala športovať (plávať)..
Dovtedy ma netrápilo aká som, že mám malé prsia, že mi trčí každá kosť na tele, že keď som nastúpila n SŠ som mala 41kg...Všetci vedeli, že to bude tým pohybom, lebo denne som plávala, behala a cvičila...
Lenže potom sa môj život obrátil...
Prestala som pravidelne športovať, jesť som jedla ako predtým, len sa mi to začalo ukladať...
Mama bola celá šťastná, lebo som konečne pribrala, zväčšili sa mi prsia a vážila som 50kg..
Lenže tu sa začali moje komplexy...
Fotky, kamaráti... Všade som videla to pekné chudé dievča...
Keď som spoznala chlapcov vraveli, že som pekná, že mám peknú postavu (akurát zadok, stehná ako modelka hoci mám 169cm, brucho je krásne...) Lenže ja som sa nemohla vystáť...
Potom prišiel chlapec, ktorý vravel, že som tučná a nebude so mnou kým neschudnem...
Tak som schudla na 42kg, kde som bola aj u psychologičk, lebo rodičia a v škole riaditeľ sa zhodli na tom, že by to bolo lepšie aj kvôli škole... Začala som kvôli tomu vynechávať, lebo som ráno nevládala ani vstať z postele..
Ok, napravilo sa to..
Dlhý čas som nemala chlapca lebo som sa bála, že ma dostanú zase tam kde som nechcela byť..
No čo čert nexcel spoznala som terajšieho chlapca...
Úžasný človek, ktorý ma miluje takú aká som...
Lenže zase prišli komplexy...
Na ulici vidíte aké pekné chudé baby chodia, chalani sa len tak otáčajú za nimi...
Chcela som byť aj ja taká...
Tak som zase začala chudnúť..
A zase ten istý kolobeh...
Chudnutie, pribratie, chudnutie, pribratie...
Mama s otcom si nič nevšimli, to som bola veľmi rada, lenže priateľ mi začal dohovárať..
Sme spolu už takmer 2 roky a veľmi ma bolí, keď sa kvôli tomu musíme hádať..
Lenže stále som v tom kolobehu, baby na ulici a ja...
moje telo nenávidím a neviem ako to mám riešiť...
Rozprávala som sa aj s psychologičkou, priateľom, kamarátmi, bratom aj mamou...
No mne nič nepomáha..
Nechcem spáchať samovraždu, na to by som si nikdy netrúfla ale ako sa mám naučiť s tým čo mám? Čo mi bolo nadelené a pridelené?
Ako to viete vy?
Nikto mi nevie odpovedať na tieto otázky...

lubjatqo

hm ďakujem baby za odpovede :)
tak ono je to tak, otočia sa peknou a chudou ale chcú mať peknú ktorú je za čo chytiť..
ono ja si myslím, že je to celé o psychike človeka, lebo len on sám si ju dokáže tak strašne doničiť s pomocou druhých blbých ľudí !!!

senoritta

lubjatqo: takže ak som to správne pochopila tak si mala pocit, že si tučná pri výške 169cm a 50kg??? to nemyslíš vážne! ja mám 161cm a 49-50kg sa to pohybuje. Som chudá od prírody, môžem tjesť čo chcem a smejú sa mi, že som tintitko..ja sa cítim tak na akurát. Tam kde mám mať mám a som spokojná. NEBLBNI musíš sa páčiť sama sebe a cítiť sa vo svojom tele fajn. Ten čo Ti povedal, že si tučná to asi nemá v hlave v poriadku..

narcisova:-)

ahoj lubiatqo,,to,ze sa chalani otacaju iba za chudymi babami nie je tak celkom pravda.este minuly rok som pri vyske 165cm vazila vyse 62kil a teraz mam pri tej istej vyske len chabych 46(kvoli chorobe)a pravdu ti poviem,nikto sa za mnou ani neotoci:( dovtedy po mne vykrikovali,trubili,piskali a teraz nic!!ziaden zaujem!proste,budem sa sice opakovat,ale i tak,chlapi maju radi,ked maju babu za co chytit..chcu chodit s normalnou zenou, nie vesiakom na kabaty!

noonaa

kriste pane,ja ked citam,ze niekto vazi 37 kg.... boze,to je sa blizi ku porodne hmotnosti..ale ok,nechcela som urazat,fu,aj men vravia,ze som idealna,ale aj tak mi obcas prepne...a za to moz fakt chlapi...ten moj mi akoze zo srandy povedal,ze mam maksiu ritkua s stehna a uz bol ohen na streche,som cely vecer mala po nalade a odvtedy zase makam na sebe...ale je to na nervy

pusate

ahoj,lubiatqo,kolko máš rokov? ani ja sa neviem prijať aká som,tiež som opakovala ten kolobeh chudnutia a priberania asi 4krát,a bojím sa,že zas to nevydržím a začnem chudnúť, stále si pripadám taká prisebe ako náhle stúpnem nad 43kg/152cm, a moja pôvodná hmotnosť je 45kg...teraz naposledy som od augusta pribrala z 37kg na 43kg,a neviem si na seba zvyknúť:-(

jajka001

samovraždu? neblazni. prestan mysliet na to či si dokonala lebo to nikdy nebudes, a ten kto ta lubi ta lubi preto aka si a nie preto ako vyzeras. ved by si snad ani nechcela niekoho kto ta lubi len preto ako vyzeras?? to nie je laska