Neviem ako vnimať vlastné telo....

Príspevok v téme: Neviem ako vnimať vlastné telo....
saby

Ahojte... mam taky problem a bola by som rada, keby mi niekto nejako pomohol, poradil... jednoducho cokolvek..
mam 17 rokov, 176 cm a uz asi pred dvoma rokmi som zacala s brutalnymi dietami a prejedanim a tak. teraz som na tom jednoducho tak, že som schudla v priebehu cca nieco cez pol rok zo 78kg na terajsich cca 61kg (najmenej som mala 60,7) Lenže stale mam pocit že som strašne tlstá.. cely zivot som bola baculata a nikdy som si nemyslela, že možem byť chudá... a teraz neviem. 61 kg sa mi zda byt vela, zda sa mi ze chuda proste byt nemozem, ze ete musim zhodit aspon 4 kg.. ake obcas sa mi zda, ze som uz docela stihla, ale to len obcas... aby ste boli v obraze- mam hruskovitu postavu, miery : 82 (hrud) - 70(pod prsiami)- 63(pas)- 95(cez najsirsie miesto cez zadok) a 92(pod zadkom)... velkost triciek mam 36 ( M abo S) a nohavice nosim velkost 28 (M)...
proste neviem stale ako vyzeram, je to strasne... bo trpim dost bulimiou a povedala som si, ze sa jej pokusim zbavit, az ked budem chuda a to sa mi zda ze stale nie som....
prosim vas, velmi, viete mi niekto nejako (AKOKOLVEK) pomoct?? :o(( bola by som vam nesmierne vdacna... neviem vobec ako z toho vonku... na ziadne liecenie nemozem ist, som v maturitnom rocniku a hlavne by som sa nedokazala zverit nikomu s tymto vsetkym, som strasne uzavreta...
ak by ste mi mohli pomoct, bola by som velmi rada... vdaka...

majkaaa

Saby,ešte raz !!! Si štíhla!! Preboha,už nechudni,máš takú postavu (hruška) danú geneticky,mužom sa to páči,s tým už nič nenarobíš. Vieš čo by za to dalo mnoho dievčat a žien,keby vyzerali tak ako Ty??!!! Tvoj problém je skutočne len psychika,ako vnímaš samú seba. Ak si skutočne sama neporadíš,vyhľadaj odbornú pomoc kým je čas.

saby

dakujem, holky....
a myslite ze mam este zhodit nieco? myslite, podla toho co som napisala, ze som tucna? alebo chuda? alebo normalna? stihla? baculata...?
ja len viem, ze nie som vychrtla- ale o to mi ani nikdy neslo... vzdy som proste chcela byt normalna, ako ine baby.. no a na koniec som dopadla takto...
a najviac ma na tom stve, ze cez tie vsetky ppp, ktorymi trpim ma stale najviac trapi postava- ze ako vlastne teraz vyzeram...

majkaaa

Saby,si štíhla. Veľkostné čísla proste nepustia. Tvoj problém je vnímanie samej seba,prestaň sa tak pozorovať,a ak,tak sa usmej na seba,povedz si,som dobrá,som štíhla. Opakuj si to pri každom pohľade na seba!!. Začni sa venovať niečomu,čo Ti vyplní čas,napr.aj škole,si v maturitnom ročníku,nájdi si nejakú záľubu,ktorá Ťa tešiť. Ak toto sama nezvládneš,vyhľadaj odbornú pomoc.

baku

ahoj pusate... prave som sa ti chystala napisat mensiu kritiku na to ze holka sem napise, potrebuje pomoct a ty jej sem das svoj pro ana blog... uz som to aj mala napisane, ale nieco mi nedalo a pozrela som sa znova na tvoju stranku... bola som tam uz niekedy davno... precitala som si uvod a ten ma prinutil k tomu aby som cely svoj povodny text vymazala... teraz Ti chcem povedat ze Ti velmi drzim palce... zivot bez ppp je nadherny a neopakovatelny, aj ked tebe sa isto zda ako nocna mora.. ale ja viem o com hovorim... najdes si priatela ktory Ta bude milovat taku aka si.. a potom pochopis ze laska a ani tento svet, prosto nic nie je o tom aby si bola co najvychrtlejsia, lebo to ti skutocnu radost neda... pochopis ze si vynimocna a uzasna taka aka si, lebo taku ta stvoril Boh... a tato skutocnost je na nezaplatenie. NEVZDAJ SA!!!!

fraisee

kzdy ma urcite geneticke predpoklady, niektori ludia proste nebudu stihli nikdy, iba keby hladovali, coz je zrejme tvoj pripad. a kedze hladujes, tak si stihla. nechapem preco si robis umyselne zle, vies ze to je chore a predsa to robis.

afrika

Ahoj, Saby, no máš očividne problém, ale tá váha určite nie je veľa, máš štíhli pás...to ostatné máme geneticky dané... no miery máš naozaj dobré, ale to s tou bulimiou nie je žiadna sranda... práve to, že si uzavretá a tie problémy dusíš v sebe je ďalším dňvodom, aby si išla za psychologičkou! a žiadne výhovorky - posedenie raz týždenne zvládne aj maturant!

zuju

saby bulimicka a anorekticka stale vnima svoje telo " divne", to ze si tu napisala uz odmklo tvoju uzavretost a ja verim ze to pojde dalej.