CKD, TKD, SKD >> Ketogennia, ist do ci nie?

Príspevok v téme: CKD, TKD, SKD >> Ketogennia, ist do ci nie?
mrx

Zdravim, nenasiel som tu o tom ziadnu temu tak zakladam. Chcel by som sa spytat na vase skusenosti a znalosti s ketogennovou dietou. (KD)
Strucne popisane: jedna sa o bezsacharidovu dietu. Princip je uplne zo stravy vynechat cukry tak aby telo bolo nutene prepnut do rezervneho rezimu, kedy spaluje a cele telo pohanaju zasoby >> tuky. V tomto rezime ziju trebars zvierata pocas zimneho spanku a tiez trebars narod Inuitov na dalekom severe, kde zdroje cukrov prakticky neexistuju. Vyhoda diety je, ze clovek nemusi spotrebovat tisice KJ cuktov aby spalil i nejaky tuk, pretoze telo ziadne cukry nema. Nevyhody presne nepoznam, pretoze sa o nich sporia. KD sa vyuziva v medicine na liecenie epilepsie, niektori autori na FIT weboch tvrdia, ze vazne skodi telo, kedze ho proces ketogennezi silne prekysluje.
Tuna su nejake clanky co som zatial nacital:
kulturistika.ronnie.cz
c-2025-ckd-cyklicka-
ketogenni-dieta.html

www.keto.org

en.wikipedia.org
Ketogenic_diet

Diky za pomoc, nechcel by som sa pustit do niecoho co ma zabije alebo neviem co so mnou spravi.

macoxx

cawte potrebujem vyrysovat mam vysku 185cm,vaha 95kg,maximalka bench 120 kg...chcel by som zhodit na nejakych 80 85kg.rozhodol som sa pre sacharidove vlny 50-100-150-200-300-400-500....drzim ju prvy tyzden prve dni sa mi zdali fajn len uz od tych 200 mi vyskocili aj KJ a tuky a citim sa ako v normalne dni a ta 400-500 to je uz fakt ze az prezieracka.Preto sa chcem opytat ci tie tuky a KJ nevadia ci zalezi len na sacharidoch??moj jedalnicek je :
1. Jedlo: 7 vajíčok z toho 5 žĺtok pôjde preč. Predstavuje to približne 41g bielkovín a približne 4g sacharidov
2. Jedlo: 200g kuracích pŕs (už v hotovom stave): 39g bielkovín, sacharidov menej ako 1 gram), málo soliť
3. Jedlo: 200g filé z aljašskej tresky alebo filety: 32g bielkovín, 0,2g sacharidov
4. Jedlo: 250g tvarohu a 150 g bieleho jogurtu: 40g bielkovín, 18g sacharidov
5. Jedlo: 200g kuracích pŕs: 39g bielkovín, 1g sacharidov
6. Jedlo: 200g filiet: 32g bielkovín, 0,2g sacharidov
.........................kazdy den sa tam prudava ryza a potom este aj cestovina.......preto po tom prvom tyzdni mam dilemu ci pokracovat alebo prejst na CKD?Prosim poradte popripade ma v niecom usmernite ....silu a objem by som chcel udrzat a schudnut co najrychlejsie.Dakujem

mrx

Wonderful. Velmi pekne ti dakujem, ze si sa so mnou podelil o svoje skusenosti. A este viac ma tesi, ze je mozne pri vlnach i rast i zhadzovat sadlo. Diky moc este raz. :-)
A vsetkym ostatnym co prispeli nazormi a skusenostami dakujem tiez. :-)

miro.83

mrx: Teraz som sa meral a som troska v soku. Zvecsil sa mi biceps o 0,5, hrudnik 2 cm, nohy 2 com a v bruchu som zhodil 2cm vaha zostala na 78. Tomu hovorim vysledok za tyzden. Skusil som tento tyzden ist na 3g bielkovin na kilogram mojej vahy a tusim budem v tom pokracovat. Teraz ked mozem porovnat CKD a vlny tak u mna vyhravaju vlny.

miro.83

mrx:
Pri dietach budes rad ze si udrzis nejaku tu svalovu hmotu, ktoru mas.

Co sa tyka tej vahy to je problem ale daju sa kupit ryzove chebicky a tam sa da prepocitat, ze napriklad jeden ten chlebik ma 4g sacharidov alebo 8g zalezi co si kupis. Co sa tyka toho vzorca o ziadnom neviem ja skusam cyklovania sacharidov a vsetko si zapisujem do excelu. Zacinal som klasicky 50 100 150 200 300 ale zistil som, ze mozem ubrat z tych sacharidov bez toho aby som bol na druhy den nevladny.

mrx

Miro.83: Z tej vahy je cca 20Kg sadla, z toho 10 si nechcem nechat. Prisposobil som si dietu podla teba, nasiel som k tomu nakoniec clanok, urcuju tam max sacharidov na 300 a to od cielovej vahy pri diete nasobene piatimi.

Inak co myslite je mozne objemovym treningom i hodne naberat ci len udrziavat? Mam tam tedka dost bielkovin vzdy okolo 3g na kilo vahy bez tuku, len nemam skusenost s tymi nizkymi cukrami.

mrx

vyska 170 a vaha 75

Tak to ma celkom upokojujes ze nemusim zjest tych 500g sacharidov mi to tiez prislo ako masaker :) Existuje nejaky vzorec na vypocet max sacharidov resp jednotlivych cyklov?

Problem s ryzou mam v mnozstve, nemam vahu a nemam peniaze si ju teraz kupit. Inak by tam boli i vlocky.

miška

:) akurat som zalozila rovnaku temu. nevsimla som si, ze taka uz je. ja som o tom citala tu www.cherie.sk. ake s tym mate skusenosti? treba pritom aj cvicit?