samovražda? ja ju nechcem !

Príspevok v téme: samovražda? ja ju nechcem !
budem mať 17

posledný pol rok myslím na zamovraždu. Mám 16 onedlho 17 a mám pocit, že môj život stráca zmysel. Všetko strácam, niečo sa stane samé, niečo si zaviním ja. ďalej už nedokážem. Nitko si to na mne nevšimol tajím svoje pocity ale vo vnútry som znechutený všetkým. Viem že potrebujem psychiatra ale hambím sa ísť k nemu dozvedia sa to rodičia...Čo robiť poradíte mi tu na tomto fóre? ja nechcem zomrieť ale iné východisko už nevidím

budem mať 17

no ten výlet nie je možný. máme tosť obmedzené to stretávanie. A už možno by sa dlao povedať že je to moja ex priateľka. Ja naozaj neviem mám pocit, čo sa týka tohto, že ja som odsúdený byť sám ale ja túžim po láske

moniqa87

no tak samovrazdu pachat nemusis, ale poviem ti take problemy ako mas ty ma dost mladych, nie je to sice vacsina, ale je ich naozaj dost, musis sa s tym naucit zit, urcit si priority, mnohy prezivaju tazke situacie v zivote, ja osobne som pri tazsich situaciach este ani nepomyslela na samovrazdu a to som si uz niecim preskakala, stale sa len utesujem tym, ze raz budem zit svoj zivot podla seba a tak ako chcem ja, nie tak ako chcu ini, no este ma caka dlha cesta tak ako aj teba a mnohych inych...

quaqa

ahoj :) ja ti úplne rozumiem ... som sice dievča a mám 15, ale rozmýšľam o takých istých ako ty ... tiež by som chcelaav živote, niečo dosiahnuť, nebyť len jedny z mnohých.... nežiť každý deň ten istý život, ráno ísť do práce a večer sa vrátiť a potom len čumieť na telku... chcela by som precestovať celý svet, ale na to treba veľa peňazí s, ale aj tak si idem za svojim snom. A tiež som myslela na amovraždu, ale v tom som si pomyslela,koľko by sa pre mňa natrápili súrodenci, rodičia, kamaráti xD veď koniec koncov, ani pohreby nie sú najlacnejšie :) nazabíjaj a, ani to neskús :) takých psychicky vyspelých chlapcov v tvojom veku je veľmi málo, veď obyčajne taký chlapci myslia iba na sex a počítačové hry :) ale vidím , že ty taký niesi :) a too je dobre.... a za akné sa netráp, veď aj dievčatá ho majú :) podľa tvojich viet by ti rodičia veľa penazí nedali, ale kús si vybaviť niaku brigádu, budeš mať peniaze na niake tie kozmetické prípravky(ja radím garnier pure :). A mne tiež pomôže keď je najhoršie ciga :) sice pre teba asi nje, ked hovoris kolko penazi na to davaju rodicia, urcite k tomu musi citit odpor. ale neviem ako osstatný, ale mna to upokojí... a možno som vďaka tomu len nedospelá pubertiačka...

čo sa týka tvojej priateľky, vykúskušajte vo vašom vzťahu niečo nové.... či už novú polohu :) alebo niečo iné... keď si hovoril, že by i rád chodil na niake rodinné výlety, ale rodičom sa nechce, chod s ňou!!! prehovor ju niako, spravíte si romantický piknik v prírode

to bude už asi všetko, ja ti prajem všetko naj

budem mať 17

ivuša dala by si mi ICQ alebo mail? možno oboje.A koľko máš rokov?...môj príbeh je dosť dlhý tak neivem či máš toľko času ho čítať.

ivuša

najvatsia chyba je vsetko v sebe dusit, ako v tlakovom hrnci, lebo casom pride stav, ked to nezvladnes...treba sa vyrozpravat, mnoho ludi si mysli, ze to zvladnu sami, ale nie vzdy tou naj formou a tou najmenej bolestivou...psycholg by ti pomohol, ak by si mu vyrozpraval svoj pribeh..ael pokial mu to nepovies, nemoze ti pomoc...skus si najs nekoho, komu sa zdvoveris pisomnou formou, pokial ti to ide lahsie...nekedy pomoze aj to, ze sa len vyrozpravas, budes hned o problem lahsi ..ak chces, nechaj daky kontakt, mail, icq a mozeme popisat

budema mať 17

Aj keby som k nemu šiel, čo asi nepôjdem toto je malé mesto a asi ho tu nenájdem, nedokázal by som mu povedať všetko čo ma trápi.Na niektoré veci len myslím ale nedokážem ich povedať.Tu keď to píšem je to iné a aj tak som nenapísal všetko. Je toho veľa, ja niesom spisovateľ, a je to ťažko pochopitelné tak pomôže jedine vyrozprávanie lenže nieje komu

nelutuj sa

tiez si myslim, ze by ti na zaciatok stacil psycholog. ved rozdiel medzi nimi je len ten, ze psychiater ti moze predpisat aj lieky. a ty mozno len potrebujes s nikym rozpravat o problemoch.