pomozte mi-manzel ma nici...

Príspevok v téme: pomozte mi-manzel ma nici...
kukina

prodim vas...ja uz neviem ako dalej...moj manzel mi neustale nieco vycita...obvinuje ma,ze som neschopna..stale je vsetko iba moja vina...ja neviem co chce dosiahnut..ja sa snazim rozumne komunikovat..no on akoby sa nevedel so mnou pekne rozpravat...vraj stale musi mysliet na to,kedy ho podvediem..a je toho vela a ja nevladzem..no mam ho rada..ked mu poviem,aby vyhladal pomoc,pretoze ja uz neviem ako mu pomoct,zasmeje sa..som zufala,nestastna,asi najskor tu pomoc vyhladam ja!

kukina

buduci golem
ja naozaj neviem...ja mam taky zmatok,ze to je hrozne...tocim sa v nejakom kruhu a neviem ako dalej..pretoze ak mi on sam nepomoze,ja sa odtial nedostanem

nice

Clovek vzdy skusa maximum co moze urobit aj pre takyto chory vztah.Je to strasne takto zit.Viem z vlastnej skusenosti ako to je zit so ziarlivcom a lakomcom. Teraz som stastna a rada , ze uz s nim len telefonujem ked treba nieco ohladom nasich spolocnych deti.Poznam to nezmyselne tyranie a obmedzovanie aj financne. Chyba za to , ze je vadny nieje v tebe:). Chyba sa mohla stat v pristupe a spravani k nemu.V urceni tych hranic , ktore tu boli spomenute.Ono nie kazdy je psycholog , aby vedel spravne pristupovat k partnerovi s takouto povahou a urcite aj negativnymi psychickymi poruchami spravani.Tak si nevycitaj.Ako sa k nemu spravat uz v urcitych situaciach , ktore sa u vas opakuju by si sa mohla naozaj poradit s psychologom . Vies ja som zvyknuta a chcem to tak robit aj pre druhych....neriesit co bolo , ale co bude.Moj otec mi v jednej tazkej situacii ked sa nam nieco stalo v rodine a potrebovali sme pomoc a kazdy nas posudzoval , ze sa to nemuselo stat keby ..... tak on mi povedal , ze nebude riesit co sa stalo , ale ze mi chce pomocot teraz bez obzerania sa spat a posudzovania situcie , ktora sa stala.Velmi mi to pomohlo a vo vnutry ma to uvolnilo.Lebo minulost je nieco co sa neda zmenit a vracat sa k tomu nema zmysel , lebo kazdy clovek vo svojom vnutry vie kde sa stala v comkolvek chyba , alebo nestala a sam si to vie spracovat.Tym , ze ho dalsi usviedcaju z toho co spravil mu nepomozu len ho daju dole.Zivot je cesta a ma to zmysel prekonavat prekazky.Je vela rieseni na tvoju situaciu , ale potrebujes naozaj cloveka co ti pomoze z toho von.Jedna z vecí co som mala urobit ja , ale nemala som vtedy na to silu bolo docasne odlucenie.Ale nedokazala som to.Niekedy naouzaj clovek nema silu robit spravne veci , lebo je to tazke a chce to citove oddelenie.ja ti prajem , aby si v tom vysla ako vitaz a aby sa ti darilo lepsie ako doteraz.

buduci golem

ano, keby chcel, moze sa zmenit, to je fakt.
lenze si si ista, ze chce?

sancu mu dat mozes, ale nech je to naozaj sanca, a nielen to, ze ustupis a nechas to plynut

kukina

buduci golem...
to zacinam zistovat aj sama..no nejako tomu vsetkemu chcem dat sancu!asi som velmi naivna,no keby chcel,mohol by sa snad zmenit...
mariaa..
mas pravdu,no naozaj to nie je lahke..ked si uvedomim,kolko som pre to vsetko uz urobila a akosi vysledky neprichadzaju..som smutna.

[zruseny12]

predsa nemozes za jeho blbu povahu...
ale ako golem pise,pozor aby ta nestiahol uplne ku dnu...muzi to vedia a velmi dobre aj z velmi sebavedomej zeny urobia trosku,nedaj mu najavo,ze mas neajke vycitky a ze sa citis nejak vinna,ked mas pocit,ze si vsetko urobila pre normalne fungujuci vztah,netrap sa....ublizis len sebe...a jeho reci...jednym uchom dnu a druhym vonku...viem,ze je to tazke,ale inak s toho nikdy nevyjdes normalna...B-komplex forte ti moze pomoct v stresse.../kupis ho v lekarni/

kukina

mam s nim 2a pol rocne dieta...mna neudrel...jeho ano...finan cne zavisla..no ked sa maly narodil,tak mi oznamil,nechc necakam,ze mi bude davat nejake peniaze,pretoze on ich ma malo pre seba..vydrzala som to tak rok,potom som musela ist pracovat-najlepsie na tom bolo,ze aj ked sa po tom roku jeho prijem zvysil,nijake peniaze som cakat nemohla,lebo stale ich mal malo..dovod na ziarlivost..vraj ano,vraj ja mozem za to,ze je nas vztah taky aky je,pretoze..som chcela mat aspon zopar kamaratov.asi som urobila vela chyb..prilis vela som mu dovolila,prilis vela som sa obmedzovala...ak s nim nekomunikujem normalne,vsetko sa len zhorsi...pretoze som skusala uz vsetko mozne..spravala som sa k nemu aj nepekne..a mozem vraviet co chcem,mam pocit,akoby mu na tom,co ja poviem vobec nezalezalo...ale ja som ta neschopna,ta hlupa a tak.

rybka17

kukina, na takychto chlapov pozor...spravia z teba chuderu a to ty hadam nechces. pomoc by mal hladat on a ak nepomoze psychologicka tak potom ty hladaj pomoc pravnicku...

buduci golem

nesnaz sa s nim rozumne komunikovat
stanov si hranice a trvaj na nich
podla vsetkeho ma on sa problem s neschopnostou a sebadoverou
daj si pozor, lebo ta stiahne dolu