Bacil Meningis

Príspevok v téme: Bacil Meningis
anonym_877

Mam jeden problem. Dozvedela som sa, ze spoluziackin brat dostal "bacil meningis". To by este nic nebolo, keby sa od neho nenabrala aj spoluziacka a jej mama. Spoluziacka mna a este jednu holku na to neupozornila a my sme sa po nej napili z flasky. Az ked sme sa napili, tak povedala, ze ma toho bacila. Odporucala mne aj tej holke, co sa napila so mnou, nech ideme k lekarke a nech si nechame urobit vyter z hrdla, lebo s najvacsou pravdepodobnostou sme ho chytili aj my. Spoluziackina mama povedala, ze sa to prejavuje bolestami hlavy, zvracanim a teplotou. Su aj ine priznaky? Citim sa tak trosku malatne a unavene. Aj hlava ma trosku zacina boliet, ale myslim, ze to moze byt preto, lebo som bola v pizzerii, ktora bola zadymena. No a spoluziackina mama povedala, ze ak toho bacila mam a nenecham si urobit vyter z hrdla a nezacnem brat antibiotika, tak ze je to smrtelne. Co si o tom myslite a ake mate s tym bacilom skusenosti? Co sa mi moze stat? Je to fakt take nebezpecne, ked nepojdem k lekarke? Bojim sa. Uz len pri pomysleni na vyter z hrdla sa idem pozvracat. Vzdy sa totiz zacnem dusit. Co mam robit? Mama este o tom nevie, ze som pila po spoluziacke. Poradte please...

syma

no ja som tiez patrila k tym, ze som isla k lekarovi az ked bolo najhorsie ale pochopila som, ze clovek sa nema tyzden alebo dva bat, ze mu je to najhorsie, treba ist hned, ked sa dlho bojis, alebo si vravis, ze sa nebojis tak to nakoniec cez psychiku aj tak odskaces
takze az zavolas doktorke a ona ti povie ze je zle, potom sa trap
moje kredo totiz je
neries problemy ak nevies co ti je a netrap sa, ak sa nieco stane tak sa to bude riesit v tom case

anonym_877

myslis syma, ze ma spoluziackina mama len tak vylakala? dufam, ze mas pravdu. aj ked sa zacinam uz fakt bat. ked som pisala o probleme, nic mi nebolo. no teraz ma uz zacina trosku boliet hlava. ale nie nejak velmi. len trosku na lavej strane. citala som, aku velku silu ma podvedomie cloveka. hovorim si, ze nic mi nie je, ze som v poriadku. vraj to pomaha a potom cloveku fakt nic nebude. ale aj napriek tomu, ze si to hovorim, ta hlava ma boli. ale k lekarke sa nechystam. patrim medzi tych, ktori idu k lekarovi, len ked lezia na "smrtelnej posteli" - obrazne povedane. v slovencine prelozene - idem len vtedy, ak si myslim, ze je to uz fakticky dost vazne a zacnem sa bat o holy zivot. ale ked sa to bude dalej zhorsovat, tak pojdem. citala som o jednom dievcati, ktore na zapal mozgovych blan zomrelo. choroba mala rychly spad. ale ako si vzdy hovorim: som v poriadku. ale vdaka za vsetky prispevky. ste fakt zlati...

syma

asi ta spoluziackina mama poriadne vylakala, ani zapal mozgovych blan nie je vzdy smrtelny, a aj ked mas virus, nemusis ochoriet, dolezita je prevencia
myslim, ze k toktorke sa mozes ist poradit aj ked nemas 18, neviem ale za mojich cias som chodila k doktorke sama od 14 neviem ci sa to uz zmenilo a deti nesmu chodit k dorke, ale mas telefon, tak doktorke zavolaj a porad sa s nou

anonym_877

Vyskytol sa jeden problem. Mama je chora, ja nemam 18 rokov, takze sama ist nemozem k lekarke. Moji surodenci su zanepraznedni. Neviem no. Este sa skusim porozpravat doma. Uz som sa raz rozpravala, ale sestry z toho nerobili dramu. Ale zapal mozgovych blan... Uz len nazov mi nahana strach...

poradca

pocuvaj draha, len to neodkladaj na zajtra a potom na zajtra....pretoze zajtrajsok nikdy nepride. a zapal mozgovych blan moze mat velmi rychly spad.......

anonym_877

Samozrejme, ze viem, co je to zapal mozgovych blan. Nemala som to este, ale citala som, ze ludia na to zomieraju. A spoluziackina mama povedala, ze je to smrtelne... Bojim sa. Nechcem ist k lekarovi. Mam z toho otrasny strach. Boze moj... Ja nieco spravim. Neviem co, ale spravim. Aj tak diki.

syma

myslim ze by si to mala mame co najskor povedat aby ti stihli u doktorky dat vakcinu proti meningitide, mozno ti nieco napovie zapal mozgovych blan, ktory tento virus moze sposobit, takze hlavu hore bez za mamou a drzim palce