Granulky Royal Canin pre psy

Príspevok v téme: Granulky Royal Canin pre psy
psickarka

ahojte,
ma niekto s tymito granulkami skusenosti?kupili sme nasemu 5 mesacnemu steniatku tieto granulky lebo ich vela chovatelov odporuca...ale dnes som sa docitala vo vela forach ake su strasne zle...ze obsahuju rakovinotvorne latky, ze nie su kvalitne...ze sa z nich zhorsuje srst...

na baliku sa pise ze su konzervovane so sorbanom draselnym a s antioxidantami propylgallat a butylhydroxyanizolom...

dedy

pedigree, darling, chappy, friskies su krmiva propagovane, vela penazi davaju do reklamy, z toho dovodu to nie je ani lacne a ani kvalitne krmivo. tieto krmiva obsahuju minimum masa, vela mucky a chemickych latok...
preco maju tieto granule rozny tvar a farbu ked psovi je uplne jedno ako to vyzera?
a potom je tu RC, drahe granule, ovela kvalitnejsie ako tie vyssie spomenute, avsak ked uz chces krmit kvalitnym zradlom a cena nerobi problem odporucam skor Trainer alebo FirstMate. Su drahe, ale lepsie. Ja som taktiez isty cas krmila royalom ale rokmi sa stratila kvalita ktorou toto zradlo bolo. Avsak ked uz to mas doma, v pohode to davaj a potom prejdi na ine.
este sa spytam, akeho psa mas? plemeno, alebo velkost?

imunitka

Pozri, su to naozaj dobre granule, o com hovori aj ich cena. Su tusim najdrahsie. Keby to bol klam, tak by mohli byt aj take pedigree drahe bez mihnutia oka, ak by si spravili dobre promo. Royal canin ani nemaju nejaku extra reklamu a su drahe. Asi vedia preco to tak je.

psickarka

to mas pravdu..v lacnejsich je kaaaadeco...my len chceme pre nasu malinku to najlepsie..a teraz nevieme ci mame krmit tymi royalkami ked som citala toolko negativ =(

imunitka

V lacnejsich granulach je este viac svinstva. Hento su latky, co sa davaju aj do ludskeho jedla, takze ked to znesieme my, psy urcite. A aj tak, ved u psov nie je az tak vela rakoviny ako u ludi.

imunitka

Royal Canin a Eukanuba su najkvalitnejsie krmiva, sice psom az tak nechutia. Tie lacne braky ako pedigree a darling chcu "psa zaujat" aspon pridanim nejakeho ochucovadla, aby tak obalamutili aj majitelov. Pritom nutricne su dost o hovne.

madman

my sme krmili dlho s royalom (a to sme tyc h psov mali uz viac), ine granule neboli vobec az tak dobre pre ne - mali hnacky, pes vobec nepriberal ... ale prestali sme ich kupovat, zacali byt omnoho menej mastne (a kedze my mame takmer 60 kiloveho maznaka, musi papat vela). teraz mame nieco ine, neviem si presne spomenut na nazov a su aj o cosi lacnejsie.

monika9

royalky moj pes vobec nechcel jest,najviac mu chutili darlingy a teraz mam steniatko a to zje vsetko,zvyknem mu varit aj srdiecka a kuracie zaludky,od toho ma peknu srst,o pedigree som pocula ze obsahuju moc soji,teraz je na trhu taky vyber granul,dakedy psi jedli domace odpadky adt a boli zdravy

psickarka

no ze vraj pedigree obsahuju velmi malinko masa...a nie su take kvalitne...
ja som s nimi bola spokojna ale praitel bol ovplyvneny ludmi co mu nahovorili ake su royalky dobre...
tak teraz neviem...=((((