Chondropathia

Príspevok v téme: Chondropathia
Ninka

Ahojte mam 17 rokou a trpim chondropathiou....doktor mi predpisal neaku sumienku na tri mesiace...ale o tejto chorobe skoro nic neviem iba ze sa to tyka chrupavky a ze nesmiem nic co zatazuje kolena robit.Tak by som vas chcela touto formou poprosit o neake rady a ci je to neake zavazne ochorenie?.Dakujem velice pekne

RNG

Klby treba mazat , inac sa vydieraju a znicia. Na to su rozne cetylovane oleje, najlepsie CMO alebo jest 2 avokada tyzdenne , minimum.Doplnok hyaluronickej kyseliny tam tiez pomaha, ako aj rozne mukosacharidy na obnovu chrupaviek a sliach. Najdes ich v chrupavkach zvierat, tj dobre povasrenych kostiach, huspeninach, alebo izolovane ako glucosamine HCl, chondroitine HCl, a MSM ako zdroj siry na chrupavky.
Protizapalove sice pomozu, ale neurobia nic proti vydieraniu ani nijak neprospeju na regeneracii.

Rarka55

Ahojte,
už vyše roka mám chondropathiu aj ja.. Dóktor mi predpísal Artenal a oslobodil ma z telesnej, mám zakázané cvičenie a namáhanie sa na koleno. No bolesti mám aj že niekedy neviem ani stáť na nohe.
Chcela by som sa vás opýtať ako ste na tom teraz vy a že čo vám pomohlo...Ďakujem :-)

olivia8

ahojte...tiez mam chondropathiu!!! Prv mi lekar predpisal ARTENAL, ten mi vobec nezabral. V stredu som bola opat na vysetreni, dal mi injekcie do oboch kolien, aby ma prestali boliet...no bolesti mam este vacsie a dokonca mam po injekciach vsetky vedlajsie ucinky!! O tyzden idem na kontrolu, som zvedava co mi povie. Jeho pristup je vsak hrozny, vobec ma o nicom blizsie neinformuje, skor mam vzdy pocit, ze si mysli, ze si zdrav.problemy vymyslam!! Tiez som si kupila bicykel a snazim sa aspon kazdy druhy den bicyklovat...tak uvidim ci mi to trosku pomoze..drzim vam vsetkym palce a hlavne skore uzdravenie !!

ojka

Vevelybka1
ako pokračuješ ďalej? Je ti lepšie? Ten Aulin ti aj pomahal? Mne nerobi/l dobre.
kočky a vám ten artrodar a arthrostop aj zabral? Pre mňa sú to len ďalšie "lentilky".

Vevelybka1

caute, vsetci..
ojka, hej zabrali mi tie lieky.. len neviem, ktorý mi zabral viac, či CONDROSULF alebo GLUCOMED..len ide o to, ze ti to nezaberie na dlho, jeden mi zabral na 3 mesiace, druhy mi zabral na viac skoro rok.. len neviem ktory.. teraz mam znova GLUCOMED, na tri mesiace..tak potom dam vediet urcite.. ARTENAL mi nezabral az tak lebo nohy ma zacali boliet hned mesiac po tom ako som ho dobrala, a a ni predtym mi nebolo uplne 100percentne.. ked sa dari tak sa dari, teraz mam problemy aj so slachou bicepsu, aj na rukach (to som dostala nejaku injekciu, a bolo lepsie..)aj na nohe pravej teraz.. to mi predpisal lekar FASTUM GEL (tuba s davkovacom?)tak som zvedava este som nebola v lekarni.. a mam pri bolestiach pouzivat AULIN (prasok do vody) rano a vecer vypit...
P:S nejde mi zaregistrovat sa pod mojim Vevelybka, tak som to stale ja.. Vevelybka1

ojka

Vevelybka a aj ti ten condrosulf alebo glucomed zabral?
Má niekto s tym glucomedom skusnosti? (: dakujem za odpovede...

Vevelybka

ahojte, ja ani presne neviem čo mi je.. ale v mojich nálezoch je stále písané: Coxa planovalga bilat, chondropathia coxae bilat... lekar mi dal uz lieky ako: GLUCOMED, CONDROSULF, a teraz zase na tri mesiace ARTENAL za 40 evri... mam 21, bolesti noh som mala uz snad od desiatich, pred vyse rokom sa to uz nedalo zniest, som nemohla vobec spat na boku, noha ma bolela aj cez den neznesitelne... po rontgene mi lekar povedal ze mam zodrane bedrove klby... nic viac...neviem co mam robit a nerobit.. vsade som nasla ze tieto choroby sa objavuju az po 40. roku zivota.. ja mam 21... tak preco to mam.. lekar mi nic nepovedal...:( viete viac ???? dakujem pekne :)

maja5848

Mne tiez zistili tuto chorobu, ale doktor sa ani neunuval mi povedat co je to a co mam a nemam robit. Predpisal mi Artrodar

lynduska

Ahoj Ninka! Ja mam 20rokov a tiez mam chondropathiu....neviem o tej chorobe vela ani ja....ale ja som tiez dostala lieky a mne doktor hovoril aby som použivala Arthrostop lieky....a mala by som vela byciklovat....