Odpadávanie

Príspevok v téme: Odpadávanie
maja8

Manžel(33) už niekoľkokrát v noci na záchode odpadol a pár sekudn o sebe nevedel, nedokázal sa postaviť a ako mi potom tvrdil, predchádzal tomu nejaký kŕč. Možno to nieje nič vážne a spôsobilo to len rpudké odkrvenie mozgu, lebo rozospatý prudko vstal a šiel na WC, ale aj tak by som sa potešila názoru niekoho, kto má s týmto skúsenosti. Prečo sa mu to stáva? Na vyšetrenie odmieta ísť a ja mám obavy.
Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

THX

Dobrý deň. Píšem do tejto témy lebo mám podobný problém už som pár krát odpadol. Vždy to bolo napríklad z nedodržania pitného režimu alebo stres ale dnes sa mi to stalo znovu a neviem prečo. Už v minulosti som bol na vyšetrení v nemocnici na EEG a všetko bolo ako má byť v poriadku. Myslím si však,že pod dnešné odpadnutie sa mohlo podpísať aj nedostatok spánku poprípade aj to,že ráno som nemal raňajky teda energiu.Včera večer som mal tiež relatívne dosť ťažký tréning na telo.
Vedel by niekto povedať či to môže byť aj z toho čo som uviedol ?

moka

Dobrý deň aj ja mám podobný problém. akurát mi odpadáva 18mesačná dcéra. boli sme aj u neurológa a robili je vyšetrenia hlavy /eeg myslím/ a všetko dopadlo dobre. uzavreli to ako afektívne odpadávanie. Býva to najmä pri bolesti, keď sa viacej buchne. ale vám poviem nie je to sranda, vždy zostarnem o dva roky. viem si už poradiť a keď sa buchne snažím sa ju zabávať, keď vidím že odpadáva fúkam jej do tváre a buchám je po chrbátiku jemne. ale neprajem to nikomu zažiť.aj dnes sa mi to stalo. vie mi niekto poradiť čo robiť?? existujú aj iné vyšetrenia?? nemáte kontakt na nejakého lekára, ktosý s tým má skúsenosti? Vždy sa po chvíľke preberie a je všetko ok. niekedy je to po 2sekundách ale 2 x sa mi stalo, že to bola aj dlhšie. myslíte že by bolo lepšie ju dať do ľahu a dvihnúť nohy?? ale mne sa to skôr javí, že začne plakať, potom sa nadých silno a akoby nevedela vydýcnuť a následne sa nadýchnuť, lebo zrazu ostane ticho a vyvráti oči a odpadne. ak máte niekto s niečim takým skúsenosti u detí prosím napíšte mi. ďakujme za cenné rady!!!!! Ps: inak aj ja odpadávam pri bolesti ale fakt silná rana do musí byť ale aj pri silných hnačkách, keď mám kŕče.

delphia

nech cim skor ide za svojim obvodnym lekarom a ten ho posle na odborne vysetrenia. treba zistit pricinu kolapsov. CIM SKOR!

gedzit

Moja matka za poslednych 6 mesiacovasi 4 krat odpadla. Vzdy bola pri vedomi a vedela co sa deje. Nepredchadzali tomu nijake priznaky. Vravela len ze prisla nahla nevolnost a bolo jej strasne zle...akoby udrela posledna hodina. Prvy krat sa to stalo pred niekolkymi rokmi a vtedy jej lekarka iba zmerala tlak. Ten bol v poriadku a poslala ju domov. Niekolko rokov sa nic nedialo a teraz sa to znovu zacalo. Neviete niekto poradit co by to mohlo byt???

maja8

Ďakujem za príspevky. Pre "mariaa", ten kŕč bol do nôh, preto sa nevládal udržať na nohách. "RNG" budeme brať do úvahy všetky spomenuté možnosti, ďakujem. Manžel mi po veľkom prehováraní sľúbil,ža pôjde na vyšetrenie, len ho tam ešte nejako dotlačiť. Ja neviem, či existuje ešte taký nezodpovedný chlap na svoje zdravie ako on.

RNG

mala krvna zrazeninka, ktora sa po case rozpusti to moze sposobit, viralny utok na telo, alergicka reakcia, prudka strata vody alebo mineralov a tiez hypoglycemia, ktora sa moze vylucenim cukru z pecene za par minut stratit a lekari nenameraju nic neskor.

PharmRamon

Odpadnutie nastáva pri nedostatočnom okysličení mozgu, kľudne sa mohlo jednať aj o slabú mozgovú príhodu.
Taktiež aj pri nedostatku glukózy, nie je nahodou diabetik?
Inak mi nič iné nenapadá.

lea

je to nebezpecne, staci zly pad a moze byt po nom. nehovoriac ze sa mu to moze stat aj cez den - na ceste, pri soferovani a to moze mat este horsie nasledky. rozhodne by ho mal vidiet lekar