Posilnenie imunity - hocičo

9titinka5

ja kazdu jar a jesen uzivam Astaxantín 4 mg od sunday natural, cisty vegansky produkt, bez laktozy a lepku, je to z mikroriasy, ucinok ma az 6000x silnejsi ako napr vitamin c , a vobec nebyvam chora, predtym som mavala chripku 2 krat rocne taku 2 tyzdnovu

Elis85

Ja som mala rovnaky problem, byvalo som casto chora a tiez som skusala vselico. Najprv rozne caje, potom vyzivove doplnky, no vyrazne lepsiu imunitu sa mi nedarilo ziskat. Ta imunita je o viacerych latkach a vitaminoch, pekne popisane to maju na www.posilnenie-imunity.sk no a toto mi uz citelne pomohlo, uz po par dnoch, teraz to mam ako taku prevenciu na zimne obdobie a mesiace okolo zimy

RNG

hladinu glutahionu znacne zvysuju doplnky SAM-e a NAC, z ktorych si telo vie glutathione vyrobit.
Preto som ich tu casto spominal pri imunite a podobne.

janka2323

Neviem, ci mozebyt aj ten, ale ako uz je spominane, glutation nie je ucinny v tabletkovej forme,kedze neprejde travenim. A okrem toho prostriedok glutation spominany na www.vitalsupport.sk nie je urceny pre deti ,tehotne a dojciace zeny!!!

janka2323

Ahoj Peto.
Vidim,ze tu konecne niekto nieco chape, jedna dvojica kanadskych vedcov na to prisla po 20 rokoch vyskumu ako glutation dostat do tela, a prave tento prostriedok uzivam, aj som trochu sice ochorela, slabsia nadcha,ale trvalo to asi 48 hodin.

Peto T

janka2323: Glutatión je základný antioxidant, ktorý si telo vytvára. Funguje v antioxidačnej reťazi, kde sa navzájom podporuje spolu s vitamínom B3, C, E, selénom.

Niekedy telo nevie tvoriť glutatión dostatočne rýchlo. Vtedy je dobré podporiť ho aspoň dostatkom ostatných antioxidantov. Dokonca na základe vytvorenia efektívneho antioxidačného prostredia v organizme vitamínom C sa dajú liečiť niektoré choroby (viac v kap. Zberač voľných radikálov: rizikaockovania.sk

Problém glutatiónu je, že sa nedá jednoducho doplniť stravou, ani výživovým doplnkom, pretože neprejde trávením. Resp. dá sa dodať len injekčnou formou. Druhým spôsobom je dodať telu aspoň látky, z ktorých si samé dokáže glutatión vytvoriť.

Alebo niekto vymyslel niečo, čo zmenilo situáciu?