Pečeňové testy

Príspevok v téme: Pečeňové testy
Murko32

Asi pred mesiacom mi brali krv a zistili mi zvýšené pečeňové testy. Normal je 1.13 a mne zistili 4.01. Chcem sa len opytat, ci ta hodnota je dost zvysena alebo len mierne. Asi za tyzden idem na druhy odber. Samozrejme, ze doktor mi predpisal lieky (Lagosa 3x1). Mam strach, ci to nie je nieco vazne. Ak hodnoty neklesnu, chce ma poslat na SONO. Podla doktora su zvysene hodnoty toxickeho pôvodu (alkohol, drogy, atď.) Podotýkam ,že nepijem ani nefajčím. Vážne mám obavy. Vie mi niekto poradiť. Ďakujem

murko32

chce to dodržiavať velmi prísnu životosprávu dietu znížiť tuky v potrave samozrejme brať lieky dane lekárom FLAVOBION,ESSENTIALE FORTE.N ap.tie hodnoty ALT sú dosť vysoké,normal je 0,63.SONOGRAFIA nieje strašiak,ale odhalí napr.žlčove kamene.Mám 42 rokov a mám podobný problém od 35 rokov a až teraz sa to omnoho zlepšilo.

vladdoo

ja mam bennignu hyperbilirubinaemiu bilirubin=46,8a ma byt 3-17umol/l ta hodnota kolise,napr.pocas chripky,pri velkej zatazi je vyssia a ked sa citim lepsie je nizsia.ked je vissia prejavi sa to navonok hlavne tym, ze mi zozltnu bielka a taktiez pokozka,takze vyzeram ako keby mal zltacku.taktiez kvoli tomu nemozem darovat krv..

severanka

Murko32,ja som mala hodnotu /neviem co konkretne ani/pecenovych testov 1,0 /hranica 0,6/, mesiac som brala lagosu 1x1, a dalsie vysledky boli este horsie 1 aj nieco /ani mi nepovedali kolko/ a doktorka ma hned objednala na sono. Ty si mal 4, a az ked sa ti zhorsia ta posle na sono, som prekvapena. Preco ma hned posiela na sono?Ina lekarka mi povedala ze to je este v norme tie vysledky, uz tomu nerozumiem vobec.

Evita

ahoj, na zvysene pecenove testy je vyborny Riboflavin, treba ho uzivat 3x denne a urcite sa to zlepsi, ja som mala tento problem tiez. Na odporucenie doktorky som to brala a zlepsilo sa to. Inak vseobecne je velmi dobre brat vitaminy B. Mozes skusit aj pangamin, tam je cela rada B-cka.

anonym_877

ja som brala velmi vela liekov (asi 4 antibiotika za sebou) a dost ma prekvapilo, ze som nemala zvysene pecenove testy. takze tak. papa