Pečeňové testy

Príspevok v téme: Pečeňové testy
Murko32

Asi pred mesiacom mi brali krv a zistili mi zvýšené pečeňové testy. Normal je 1.13 a mne zistili 4.01. Chcem sa len opytat, ci ta hodnota je dost zvysena alebo len mierne. Asi za tyzden idem na druhy odber. Samozrejme, ze doktor mi predpisal lieky (Lagosa 3x1). Mam strach, ci to nie je nieco vazne. Ak hodnoty neklesnu, chce ma poslat na SONO. Podla doktora su zvysene hodnoty toxickeho pôvodu (alkohol, drogy, atď.) Podotýkam ,že nepijem ani nefajčím. Vážne mám obavy. Vie mi niekto poradiť. Ďakujem

zdenka

Nie je všeko alkohol a fajčenie. Môj muž po psychickom kolapse v práci mal zvýšené všetky hodnoty cholesterol, bilirubín,GMT - nepije, nefajčí. Stravuje sa veľmi striedmo a je vúčšinou na lekársky zdravej zelenine, syry, môso neukazuj. V Trenčíne nám povedali, že je to spôsobené stresom. Už rok kupujem samé vitamíny, esencial forte, Sylymarín, Liv. 52. Výsledky má raz lepšie, raz horšie. Teraz som mu kúpila na očistu organizmu !Mladý jačmeň" Som sama zvedavá na výsledky. Ani sami lekári nevedia poradiť a len tápu.

muž

ja mám už 10 rokov zvýšenú hodnotu ALT,vraj je to nejaký enzím.Nepijem nefajčím,športujem.Je síce pravda,že zjem čo mi príde do cesty:)Počul som,že na prečistenie pečene a celého organizmu je dobrá kúra z morských rias(japonské kryštály-TIBI)Tie sa luhujú v litri vody,je nato presný recept,každý deň sa voda zlieva a pije sa.Pijem to od februára a úpo pol roku si chcem dať spraviť znovu tesdty a uvidím či to malo nejaký vpliv.Zatial neviem potvrdiť.Recept na to môžeš nájsť na www.tibi.sk alebo podľa názvu.Má to liečivé účinky na celý organizmus,tak doporučujem všetkým.

libor1

ja mam AST 0.83 ALT 1.42 GMT 0.94 je potrebne brat nejake lieky a znepokojovat sa a pripadne dodržiavat dietu a inak nepijem a ani nefajčim tak neviem s čoho to može bytzvyšene

zds

denisa, najdi si skuseneho liecitela. treba ti precistit postupne cely organizmus, inak pecen bude trapit dalej.
nemusis ist na to zhurta, postupne, ale dosledne. ale to ti dobry liecitel poradi

denisa

Ja už 5 mesiac nemám dobré výsl.pecenových testov.Brala som Lagosu,Ursofalk teraz essentiale forte.Dodržala som aj diétu,cvičila som a nepomáhalo.Ja už neviem od čoho su stále zle výsledky.Doktor my chce odobrať vzorku z pečene,ale ja sa toho bojím,zatiaľ s tým nesuhlasím.

aduska

Neboj, ja mám tiež GMT 6,3 a ostatné tiež zvýšené, treba dodržať dietu, /zatiaľ mesiac, potom dalšie testy /zelenina ovocie, celozrné obilninové potraviny jesť nemasné potraviny a dopočula som sa aj o avokáde, že má priaznivé účinky a potom treba piť čaj s puškvorca /plavúňová vodná rastlina/ skušam aj biolampu očisťovací farebný režim uvidím, ako to dopadne a som objednaná i na endokrinológiu /enzýmy a hormóny/ od detstva som nemohla jesť teplé mastné jedlá a sladké mi nič nevravelo...

dana75

dobrym liekom je aj Liv.52 - ide o komplex prirodnych latok, konkretne na ochranu pečene, potom ti odporučam jesť veľa tvarohu, medu a citrónu, no a samozrejme žiadne vyprážané jedlá, mastné jedlá

vlado

Pocul som ze paracetamol a lieky ktore ho obsahuju (panadol,paralen...) su na pecen ovela tazsie ako nejake brufeny trebars "ibalgin". Je to pravda? Brat na horucku radsej ibalgin?

niekto (KE)

Riesenie je jednoduche. Vycistite si pecen. Su na to kury ale treba mat na pamati spravny postup. Potom to hovadsky boli ked niekto zataji "drobnosti".