V poslednom case sa velmi hovori o genetickej predispozicii na mnohe choroby.
Casto sa tento argument ale zneuziva ako zakrytie neschopnosti predist prejavu chorob dostatocnou prevenciou.
Prevencia totiz musi byt hlavne v zmene stravy, roznych posilnujucich doplnkov v tele, ktore tuto geneticku slabinu aspon ciastocne potlacia, aby sa nikdy neprejavila(optimalne)
To by znamenalo pre sucasnu medicinu ale preorientovat sa zo symptomatickej liecby na adresovanie diagnozovatelnych slabosti tela skor, ako sa symptomy prejavia.
A naviac sa venovat potrave a potravinovym doplnkom na posilnenie roznych funkcii tela.
Takych lekaro v ale na svete zatial primalo a je proti nim silna opozicia medickeho priemyslu, ktoremu sucasna situacia a metody su financne najvyhodnejsie a akakolvek zmena na prirodne ucinne prostriedky a predidenie chorob by znamenali stratu pravidelnych zakaznikov a tym prijmov.
Pod medickym priemyslom tu myslim od poistovni, cez farmaceutiku a vyrobcov medickych zariadeni, nemocnicne organizacie a tiez lekarov, hoci na stastie nie vsetkych....
geneticka predispozicia a pravdepodobnost ochorenia
velmi vela penazi sa investuje do genetickeho vyskumu z dovodenim, ze nam prinesie zmenu v zdravotnej opatere. Ucet za to platime v sucasnych velmi vysokych cenach liekov.
Geneticke prostriedky su ale velmi nebezpecne a pritom extremne drahe. Uz dnesne ceny mediciny su privelke a mnozstvo ludi si ich nemoze uz dnes dovolit. Preto tento nezodpovedny pristup k buducnosti lekarstva moze pomoct len extra bohatym ludom, a aj tam je riziko nedostatocne preskumanych radikalne novych pristupov privelke.
.....
Na porovnanie
v USA ide na medicinu vyse 16.5% hrubeho narodneho produktu, v Japonsku len 4.2 percenta a napriek tomu sa Japonci dozivaju dlhsie, ako americania a su aj pomerne zdravsi.
Myslim, ze sa mame od nich co ucit.
Japonci sa zaoberaju vo vyskume velmi vela prirodnymi latkami a minimalne genetikou.
Davaju velmi velky doraz na stravu, zdravy pohyb a prevenciu.