Alkoholizmus

mia0904

alkoholizmus je choroba. neda sa liecit . da sa potlacit do zadneho mozgu. telo si po dlhodobom piti pyta svoju davku ( klasicke prejavy abstaku- tras, teplo, zima, rychle ti busi srdce, bolest svalov).
mam za sebou 2 liecenia. jedno inkognito v prahe a druhe tvrdy rezim na slovensku. nepomohlo ani ani jedno. je to vo vas. ta pevna vola musi byt strasne silna. ja s tym bojujem kazdy den.uz si nedavam ciele nebudem pit rok a potom dalsi rok. davam si to po dnoch. som na obriaz celej rodine ktora je utrapena. mam za sebou 2 nezmyselne vztahy, ktore ma polozili na uplne dno. a to mam vsetko. 2 tyzdne ok, potom 3 piva ( viem strasne) a uz sa vezem. potom to niekto z rodiny zastavi a stoja na do mnou ako policajti. ten 2. den je najhorsi. najlepsie na prekonanie tych hroznych stavov je okamzite ist psychiatricke nech to zastavi. po par dnoch sa to zlepsi. aj spanok. na to treba lieky. ja som zial po poslednom lieceni dostala z vysadenia vsetkeho ( lieky, alkohol) epileticky zachvat. na 2 roky lieky. rok bez vodicaku. alkohol je silny super. ale porazil ho otec, porazim aj ja. drzte sa

mia0904

alkoholizmus je choroba. neda sa liecit . da sa potlacit do zadneho mozgu. telo si po dlhodobom piti pyta svoju davku ( klasicke prejavy abstaku- tras, teplo, zima, rychle ti busi srdce, bolest svalov).
mam za sebou 2 liecenia. jedno inkognito v prahe a druhe tvrdy rezim na slovensku. nepomohlo ani ani jedno. je to vo vas. ta pevna vola musi byt strasne silna. ja s tym bojujem kazdy den.uz si nedavam ciele nebudem pit rok a potom dalsi rok. davam si to po dnoch. som na obriaz celej rodine ktora je utrapena. mam za sebou 2 nezmyselne vztahy, ktore ma polozili na uplne dno. a to mam vsetko. 2 tyzdne ok, potom 3 piva ( viem strasne) a uz sa vezem. potom to niekto z rodiny zastavi a stoja na do mnou ako policajti. ten 2. den je najhorsi. najlepsie na prekonanie tych hroznych stavov je okamzite ist psychiatricke nech to zastavi. po par dnoch sa to zlepsi. aj spanok. na to treba lieky. ja som zial po poslednom lieceni dostala z vysadenia vsetkeho ( lieky, alkohol) epileticky zachvat. na 2 roky lieky. rok bez vodicaku. alkohol je silny super. ale porazil ho otec, porazim aj ja. drzte sa

house

V podstate plati, ze alkoholik zostane uz navzdy alkoholikom, moze len abstinovat a to su pre neho tie najkrajsie chvile v zivote.Viem co hovorim.Smutne su rana opilcov a tie vycitky.Niekedy sa chodilo 3x tyzdenne ambulantne na Antabus a to bol vyborny sposob ako sa vyhnut alkoholu v podstate pod dozorom lekara. Po roku liecby antabusom pokial pacient dodrzal abstineciu tak sa dostal do normalnych kolaji.Vela ludi sa vrati spat ku alkoholu najma v strese, strata prace a pod.Dnes sa Vas uz nikto nezastane ako za starych zlatych casov...

toti

Aj ja zijem z alkoholikom vyhodili ho z prace, a o tom psychickom tyrani ani nehovorim. Slubil ze zajtra pojde k psychyatrovi no neviem a ak aj ano ci vydrzi...

joja6

Ahoj.Aj my máme v rodine alkoholika, ktorý si nechce priznať, že má problém. O to horšie, že je to mama. Skúšali sme to už pekným slovom aj krikom, ale všetko bolo len dočasné, pár týždňov a dosť. Môže za to aj jej okruh priateliek, s ktorými sa stretáva a pije. Vždy keď má voľno od rána do večera nie je doma, príde až nadránom opitá. Najhoršie je, že sa nemôžeme ani odsťahovať, lebo bežne zabúda vypínať el.spotrebiče, alebo plynový sporák,začne variť a odíde z domu a ďalšie zlo je že si stále berie drobné pôžičky a myslí si, že o tom nikto nevie.Bojíme sa, že založí aj byt, ktorý po otcovej smrti nadobudla, kde spolu bývame, pričom by to nebolo možne keby som nevyplatila veľké dlžoby ktoré na nom boli. Už neviem ako ďalej,lebo ona dobrovoľne na liečenie nepôjde, a ak za 25 rokov pitia neprišlo dno tak už neviem.....

Mar

Ahoj! Mohol by mi niekto poradiť? Mám manžela ktorý bol na protialkoholickom liečený, nebol na to až tak zle. Mal totálny nezáujem o rodinu čo som si myslela že sa zmený po lečbe. No nezmenilo. Po príchode domou som zistila že dostal lieky aj na liečenie schizofrémie. čo to vlastne je? vďaka tomu má taký nezáujem? Zmení sa to? viem mu pomocť? Snažim sa mu pomáhať, ale neviem ako a neviem tolerovať že ten nezáujem má len voči mne a synovy. Keď sa sním snažim otom hovoriť tvrdí že sa zmení. Má toto význam?

ja111

To, či si je alkoholik schopný svoj problém priznať a dobrovolne sa liečiť záleží na štádiu v akom sa nachádza. Ak už je v závislých štádiách, vtedy už si sám nedokáže pomôcť a väčšinousa aniliečiť nechce, Chce len svoju drogu..o tom je alkoholizmus, alebo závislosť od hocijakej inej psychotropnej látky. Vtedy sa asi potrebuje dostat fakt až na dno..niekomu to pomôže, ale žiaľ aj veľa alkoholikom to nepomôže. Bohužiaľ. Ale ked už je v rozvinutom štádiu alkoholizmu tak netreba od alkoholika čakať nejaké logické, racionálne myslenie, pretože jednak je často poškodený mozog a jednak závislosť na alkohole veľmi ovplyvnuje, az atakuje myslenie alkoholika. ináč málokto si podla mna uvedomuje, aké strasné je na alkoholizmus zomierať. Myslím, že keby to ludia vedeli tak velmi vela z nich by to odradilo od nadmerného pitia a taktiež od fajcenia.

house

Poviem Vam,ano musi sa dostat az na dno.
Teda bud dostane infarkt, alebo porazku
a vtedy za zacne bat smrti a prestane pit.Inac teda nepoznam notorika, ktory by sam od seba bez nejakej vaznej priciny prestal pit.Alkohol je pliaga, ktora ubija ludi aj vzdelanych , dokonca
este viac ako obycajnych robotnikov.
Nechcem tym urazat nikoho, ale je to tak.
Poznal som vela nadmieru inteligentnych
ludi , co skoncili na ulici a upili sa
k smrti.Je to droga.Spolocnost je benevolentna k tejto problematike a
nikto ani psychiater Vam nepomoze.
Ak mate takeho partnera je mi to uprimne luto.