prispevky po narodeni babetka

Príspevok v téme: prispevky po narodeni babetka
hlava

ahoj,chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti ako studentka ktora priklad skoncila skolu a narodilo sa jej babo ale ete do skoly chodi a babo caka..ja som nepracovala nikde a tento rok maturujem som v 3 mesiaci a chcem sa spytat na ake peniaze mam narok aj na matersku?alebo len na tie rodicovske prispevky...a na to staci len potvrdenie od gyn,ze som pravidelne navstevovala ambulanciu...alebo aj ten zubar je dolezity plosim za vsetky odpovede dakujem

dd

a este len tak btw.s rodicovskym prispevkom, prispevkom pri narodeni dietata, priplatkom k prispevku pri narodeni dietata a takisto aj pridavkom na dieta socialna poistovna nic spolocne nema!tieto vsetky davky vyplaca urad prace, soc.veci a rodiny..takze po porode si smelo poziadaj o vsetky vyssie spomenute davky..

dd

matersku nedostanes, ak si nebola poistena min.270dni pred porodom..takze ak si nepracovala, alebo si dobrovolne neplatila poistne, tak mi je jasne, preco nedostanes matersku..ale preco by si nemala dostat rodicovsky prispevok?!na rodicovsky prispevok mas narok ak:
- mas trvaly pobyt na uzemi SR a aj dieta ma(ale ak mas ty, tak dieta bude mat automaticky trv.pobyt v mieste, kde mas trv.pobyt ty..)
- a o dieta sa riadne staras (resp.v tom papieri, co sa podpisuje pri ziadosti o rodicovsky prispevok je, ze ak si napr. student tak v dobe, kedy sa o dieta nemozes riadne postarat, zabezpecis, aby sa o dieta riadne postarala ina osoba..coz znamena napr. otec dietata, tvoja matka, svokra..atd.)
ine podmienky naroku nie su..takze to by ma vazne zaujimalo, preco ho akoze nemozes dostat..??

szrtlk

Poradte mi.Som na materskej dovolenke.Cakam svoje prve dieta.Lenze matersku nedostavam,a ani nebudem.Zo socialnej poistovne som dostala list v ktorom mi pisu,ze nemam narok na matersku.A ze nedostanem ani prispevok na dieta,neviem uz co mam robit.Prosim poradte mi.Dakujem

jasko

dvojbottka, jasne, ze dietatu treba hlavne lasku, preto si ho treba naplanovat. Ja skor vidim, ze sa rodi viac deti neplanovanych, ako "preplanovanych", co spominas ty...Nikto nevie, ci je plodny, to sa zisti az ked k tomu pride...A skusat v 20tke s prvym partnerom, len aby mal clovek dieta, je podla mna egoisticke prave voci tomu dietatu. Dieta ma prist do pevneho zvazku, nie je tak?
Ja si vsak myslim, ze taktiez nie je najlepsie byt zadlzeny po usi a mat dieta...Peniaze nie su najdolezitejsie, len su na prvom mieste, vsak? Viem, kolko penazi stoji dieta a som rada, ze na to mame a manzel nemusi mat tri roboty, aby nas uzivil a do dochodku mozeme ist v 50tke. Vidim, ako ostatnym zenam sa rodina sklada na dieta, co je este v brusku, kupuju jej vybavicku a podobne, lebo oni by na to nemali...To nepovazujem za idealne riesenie. O dieta sa clovek musi vediet postarat. Dvaja sa uskromnia, ale dietatu musis dat kvalitnu stravu a podobne. Takze ja som za vhodne pouzivanie antikoncepcie (barsakej, hlavne, nech funguje) a dieta planovat, nie, aby sa pritrafilo.

dvojbottka

jasko vy ste mali mozno to stastie ze sa vam podarilo babo ako ste si naplanovali no su aj taki co to tolko odkladaju len aby mali dobre zazemie pre dieta a podobne ze nakoniec sa im to dieta ani nedari mat a potom si buchaju hlavu...podstatne je aby malo dieta lasku a dobru rodinu,peniaze mu toto vsetko nenahradia.

jasko

georginad, prave preto sa teda dieta nema narodit, ked dvaja zarabaju rok-dva. To je idealne, mat dieta hned po skole? Do dietata by som nikdy nesla bez nasetrenych penazi po skole. Po skole som pracovala 5 rokov a dom sme si splatili z polovice, kym sme mali dieta...od statu sme nedostali nic, lebo nezijeme na Slovensku...Nasa hypoteka je menej ako polovica mojho platu, cize brali sme ohlad aj na to, ked sme si kupovali barak...Ako si to kto zariadi, tak to ma...Bud budu zit z ruky do huby traja, alebo si najprv vybuduju kvalitny zivot vo dvojici, aby sa potom nemuseli riesit zakladne veci, ked pride na svet dieta.

georginad

Mily Jasko, zaujimalo by ma, kde vidis socik ... skus si predstavit ze aj v celkom idealnej situacii, ze su dvaja uz skonceni po skole a aspon rok-dva pracujuci, zarabajuci priemernu mzdu.. tak po narodeni dietata maju jednorazovo 25.000 na kocik, sedacku a mozno plienky na prve mesiace, mdzu otca+55% mzdy matky + cca.400 pridavok na dieta .. co je spolu nejakych 28000 na mesiac. Zvycajne splacaju hypoteku .. cize mzda otca ide tam ... takze im ostane nejakych necelych 9000 na zivobytie, 2 tis. daju na energie a spravu bytu, 4-5 tis na stravu a ostanu im 2-3 tis na oblecenie, drogeriu, kulturu, auto-asi velmi nehrozi, takze elektricenka 1500 pre dvoch, plienky .. tie uz neviem z coho kupia, snad im este ostalo z toho jednorazoveho prispevku ... a prejde 7 mesiacov .. a sup, namiesto 55% mzdy matka dostane uz len 4700 na mesiac + 400 pridavok na dieta .. a kupovat treba tie iste veci co mesiac predtym .. takze strci dieta do jasli, kde je vkuse chore a place a matka sa snazi par korun privyrobit, aby vobec prezili .. takze odporucam nezamienat si RODINNU POLITIKU (ktora vobec nemusi byt vylucne lavicova) so SOCIALIZMOM