Ako sa mam s tym zmierit?

Príspevok v téme: Ako sa mam s tym zmierit?
ivana66

Po desiatich rokoch som sa dozvedela ze manzel ma podvadzal.Zviedla ho aj jedna moja kamaratka a zevraj to bol hnus.Za istych okolnosti pritlaceny k muru sa mi muz priznal a potom ked videl moju reakciu ma zrejme oklamal ze ma nikdy nepodviedol.Neviem ako dalej,mam oklamat samu seba???????Je to urcite pravda,pretoze mi to potvrdila aj dalsia kamoska,potom ako ma zase on oklamal.Miestami mam k muzovi otpor,no najhorsie je na tom moja psychika,nakolko velakrat nemam naladu a trapim sa.Co robit???

ivana66

Dakujem pekne za prispevky...pomahaju mi.Je mi uz lepsie nerozmyslam uz nad tym co bolo volakedy pred rokmi.Je pravda ze najdolezitejsie je ze sa muz priznal a lutuje to zase sme to trosku preberali cez telefon,az som si ja zacala vycitat ze naco som to vytiahla ked on je strasne vycerpany a vystresovany z prace.Chcem na vsetko zle zabudnut a netrapit sa a mozem si pomoct jedine sama a ked uz budem trosku optimickejsia urcite ma velmi podrzi aj manzel.Este raz dakujem za prispevky.

eva6

Ahoj Ivi, zaujima ma ako sa mas a ci sa nieco `polepsilo` ak to tak mozem nazvat.
vela stastia..casto na teba myslim...
drzim palce, bud silna.pa

damaxy

ivanka nič nie je také ako to vidíme a v každom príspevku je kus pravdy.Zorientovat sa musíš sama a to je to najtažšie.Viem si predstavit ako kladieš plusy,mínusy a stále chýba výsledok.Co by pomohlo?Ak chceš s ním ostat nechat minulost tam kde je a stanovit pravidlá.A cas a tvoje city ukážu či neurobíš iné rozhodnutie.No musíš nechat krutenie sa v kruhu,v ktorom sa nachádzaš.

iris

no,prepac,inka ale muzi nie su zvierata.na rozdiel od nich maju svedomie,sebaovladanie aj ked sa skrivaju za to,ze nie,zodpovednosť,rozum,slobodnu vôlu s rozhodovat...co zvierata nemaju a reaguju pudovo.my zeny mame vsetko znasať a opdustat im,ze si to mozu dovolit nas robit nestastnymi a klamat a podvadzat...lebo su samci??a zeny ked to robili tak boli spolocnostou vzdy odsudene a muzom sa to dalo tolerovat?tak omyl,s takou obhajobou u mna nik nepochodi.
ivanka,ked sa priznal a lutuje,mozno je dobre odpustit,ale on si musi uvedomit preco mu odpustas,ze nie preto,ze je muz a je normal,ze to urobil.musi k tebe a rodine byt zodpovedny,neskryvat sa za tvoju dobrotu,odpustenie a vyhybat sa situaciam.ked mate dobru komunikaciu,tak je to fajn,ta je zaklad...ale to,ze ti casto klamal,ako pises...to sa mi nepaci.potom neviem,aka dôverihodna moze byt komunik.z jeho strany.
povedz mu vsetko,o tvojich pocitoch,bolesti...o tom,ze klamana nechces a nebudes zit.vsimaj si,ako reaguje,ci lutost nie su len slova,ale naozaj ide zo srdca.potom budes vediet,ako dalej.ja som za zachranu vztahu,ale nie za to,aby si muz robil co chce a ublizoval zene a rodine.vztah je predsa o dôvere,nie len o tom,ze nosim domov peniaze tak budte spokojni a ticho.

ninka

Urcite sa velmi trapite, ked clovek, ktoremu doverujete vas sklame, podvedie doveru a vase sluby... Ale skusme sa na to pozriet z inej strany. Ked si slubujeme lasku na veky a vernost, nenapadlo vas niekedy - nemyslim vas osobne, ale vsetkych ludi na svete - Ako mozme ocakavat jeden od druheho, aby chceli len nas, po cely zivot, len mna? A hlavne pre chlapa to musi byt nenormalne tazke. Ved priroda ich stvorila ako predatorov, dobijacov, ktori potrebuju rozniest potomkov. Je to v ich nature.A muz, ktory podvedie, prizna sa, ale chce pokracovat s vami a neurobit to opat, lebo sa to necitilo RIGHT, vyhrali ste. Vy ste tiez len clovek a neviete, ze koho stretnete, kto vas zaujme na tolko, ze mu nebudete vediet oddolat. Stretnete niekoho, s kym si fyzicky, energicky, emocionalne rozumiete. Potrebujete ten styk pre nieco. Nemusite najst ani len dovod, ze preco, jednoducho ste s tym uzasnym clovekom na tej istej vlne a neuteciete pred osudom. A vtedy sa to stane. Spravili ste to, co by ste si nikdy nemysleli, ze by ste vedeli prehliadnut, keby to spravil niekto vam. A vtedy ste ale spat u svojho muza. Vazite si ho, lebo on je ten, co ostal pri vas, pri vasich detoch a milovanie je aj tak najkrajsie s vami. A aj vy zrazu objavite nove kvality na vasom muzovi a prekrocili ste uzasne " poleno". A nikdy o tom nemusite hovorit znovu. Ak by vas muz odisiel, lebo si nema s vami o com pohovorit, vtedy je to horsie. Zvykat si na novy system zivota. Ale aj to sa da, lebo je tam niekde pre vas niekto, kto sa pojde zblaznit od radosti, ked budete v jeho pritomnosti.
Tak tu je moje filozofovanie, snad vam to dodalo trosku ineho pohladu a lepsieho pocitu. Drzim palce. Teste sa z deti.

lost angel

No dolezite je dufat ze sa to dobre skonci ak sa mate naozaj radi dokazete prekonat vsetko. Chlap si niekedy potrebuje nieco dokazat a nemysli na to ako to dopadne potom to ze ti to povedal bol asi znak ze ti doveruje a myslel ze to pochopis a spolu to prekonate. Ak ti na tom zalezi po case ta bolest prejde a budes sa snazit na to viac nemysliet.

ivana66

Dakujem pekne za oba prispevky.Je to velmi tazke zmierit sa a najhorsie na tom je ze ja som sa musela so vselicim.Ta dovera vo vztahu je ozaj velmi dolezita a u mna sa dost silne vytratila.No myslimze niet sa co cudovat ked sa clovek taketo nieco dozvie po rokoch.Chcem to trosku objasnit preco sa mi muz priznal.Dovod bol taky ze sme mali aj ine problemy---uz treti rok si oblubil chlapca z rodiny ktory ma dnes 17 a je s nim naj kamarat.Je to trosku nenormalne pretoze muz ma 35 a k tomu este mame dvoch synov 12 a 4.To kamaratctvo bolo medzi nimi take silne ze okolie a ja sme si zacali mysliet ci nie je moj muz teply.Riesili sme to vela komunikovali/ta komunikacia je v nasom vztahu vyhoda/,trapili sa a nakoniec sa mi priznal ze ma aj podviedol aby som si nemyslela ze je teply.Jemu velmi zalezi na mne,aby som mu doverovala ale ja to nedokazem,pretoze ma v zivote uz velakrat oklamal.Velakrat si hovorim ze nebudem sa tym trapit ze je to jedno no ked ma prepadne depka som bez zivota.Ja som doma muz sa stara o rodinu financne pracuje v Cechach/aj to ma stve ze je malo doma/no peniaze nie su vsetko,i ked si mozem dovolit co ine zeny nemozu.

eva6

Ahoj Ivana,
viem cim prechadzas, aj mne sa to stalo. Je to velmi `ani neviem ake spovicko pouzit` - potupujuce, ponizujuce...
Vies ten moj mi to nepovedal, som sa to dozvedela od kamaratky...a bola to velka supa!!!
Priznal sa! mali sme krizu, ale staaale sme komunikovali...
Musite sa o tom rozpravat, NIE HADAT! ,ale komunikovat.
Ak ta lubi a LUTUJE TO ,musi ti to dokazat, bude tazke si opat ziskat jeho doveru...ale ak chces s nim byt nadalej nic ine ti nezostava. Musis...
Ja som odpustila...je to uz rok a nevraciame sa k tej teme, proste je to zavreta kapitola...
Samozrejme ma napadaju debiliny, ale snazim sa na to nemysliet...
Radim ti tak ako som ja urobila, kadzy ma iny nazor ... druhi ti poradia ser na neho... A to tiez beriem...
10 rokov je dlha doba, a nebodaj mate deti ;-(
ak chces s nim ostat...musi zamakat na tom aby si vycistil DOVERU u teba!!!
Mooooja zlata viem cim prechadzas, vela stastia, papap

lost angel

Ahoj v prvom rade by si mala vediet ci to dotycny lutuje a ako velmi to by ti pomohlo ak by to lutoval a potom sa triezvo pozriet na svet ako velmi ho mas rada a co vsetko si schopna odpustit. Ci su deti a rozne ine dolezite veci. primo zo skusenosti viem ze ak na tom vsthu zalezi da sa prekonat vsetko. Muz svoju sexualitu vnima inak. Je to v niektorych pripadoch nechutne ale je to tak muz asi moze milovat jednu zenu a nechat sa uniest inou pretoze mu to lichoti aj ked to bude lutovat mozno to urobi. Ak vsak zisti ze je to v podstate to iste moze sa zmenit a moze byt lepsim otcom ako kedykolvek predtym.