prosim ozvite sa mi niekto

Príspevok v téme: prosim ozvite sa mi niekto
ceresnicka

ahojte, o rok sa chystam na medicinu a akurat robim seminarnu pracu o anorexii a bulimii. bol by niekto, kto trpel anorexiou/bulimiou alebo nou trpi, ochotny odpovedat mi na par otazok? bolo by ich naozaj len par a bola by som velmi rada, pretoze takto by mohla byt moja seminarna praca vyznamnejsia a zaujimavejsia. prosim ozvite sa mi tu niekto, bude to anonymne a sluzi to naozaj len pre tuto pracu. dakujem vopred:)

alica9173

Ak anorexiu tak bulímiu máte od kdey???
mám ju už asi rok, teraz mám 14 a začala sa u mňa cca v 13.
Preco u vás vznikla???
To je ťažké na to odpovedať. Vždy som bola totiť chudá, moja váha sa pohybovala okolo 50-60kg pri výške okolo 170cm. Myslím si že u mňa vznikla preto, lebo:
1, v ten rok som dostala z matiky 3ku a zdalo sa mi že som zlá vo všetkom....a akosi som si myslela že so zmenou môjho jedálneho lístka sa zmení všetko.
2, chalan do ktorého som sa zamilovala ma neznášal a dával mi to najavo a tak som trpela...chcela som byť jednoducho lepšia....skrýval sa za tým perfekciionizmus.
Chcete sa vyliečiť??
Ja som už do istej časti vyliečená. Teda už jem normálne ale občas sú chvíle ked si vytvorím prísny stravovací plán a jem len podľa toho...a veľa cvičím....ale už to nebýva často...
Obmedzuje vás???
Samozrejme. Ked uvidím koláč, nedám si ho lebo viem koľko má kasloriii a že by sa to odrazilo na mojej váhe. Tiež nejem sladkosti, len výnimočne, mastne a tucné jedlá nie-......musím jesty len to, co viem co obsahuje. takze áno, obmedzuje.
Je nieco v com vám prinása radost??
Myslím ze hej. Aj ked je to radost zvrátená. Som rada ked schudnem, som rada a som pysná na seba ked som málo jedla, alebo vela cvicila....a ked som bola v plnom prúde mojej anorexie, tak som bola rada ked som cítila hlad, povazovala som to za signál, ze telo nemá energiu a tak chudne.
Ako vyzerá váš jedálniček???
primerane veku a racionálne: Ranajky cerealny rozok, sunka, paprika paradajka, pohár mlieka ( nizkotucne)
desiata: rozok so syrom a dve jablka
obed chude mäso, ryža, zelenina
olovrant:vocie
vecera: jogurt, polievka a cereálie s mliekom.
Navstevujete pro-ana stránky??
Nie, to je blbost, ja som si ked som anorexiou trpela tak som si to totiz ani nepriznala, kedze som sa videla tucnou....
Aké zdravotné problémy vás spolu s anou trápia??
Po anorexii a ked som mala 175cm a 39kg to bol chrbát. hrozne ma bolel a boli to stuhnuté svaly. Pretrváva to dodnes. Dalej ma trápili unavenost, nesústredenost, bolesti hlavy, problémy so spánkom ktoré mám aj teraz a samovražedné myšlienky, tiež lámanie nechtov, vypadávanie vlasov, sivastá biela pokožka....kruhy pod očami.....
Co na tuto chorobu hovoria vasi rodicia, priatelia??
Ked si to mamina uvedomila, hned plakala, bezala so mnou po doktoroch, no ja som aj tak dalej chudla. Kamaráti boli zo mna nestastní, starý rodičia tiez a hnavali sa na mna ze nic nejem a teraz ked obcas nieco oidmietnem zjest tak povedia:Opät chces vyzerat ako s koncentráku????? no ja to uz necem. Budem mat váhu 60kg a 175cm tu si udrzim a bude to v pohhode.......PS: DUFAM ZE SOM POMOHLA.... A ak chces kontakt tak moje azetko na pokeci je Nelly21111 alebo Rockgirl25 a na gmail je t.filipkova

pusate

1.od kedy? od mojich 14tich rokov ana a od 16 aj mia.

2.prečo? pre blbé poznámky ,,kamošiek,, a otrasný pohlad v zrkadle,pre túžbu dokázať,že nie som odsúdená na celý život byť tučná,že dokážem schudnúť a všetkým ukázať,že aj ja viem byť thin!!!

3.liečiť? a čo ja viem,rada by som bola zdravá,ale chudosti sa vzdať nemienim...

4.obmedzenia? tie zdravotné ťažkosti,a strach že ma zas zavrú na psychiatriu a strach že priberem...myšlienky na jedlo a cvičenie...

5.radosť? MOJA CHUDOSť!!! i love it

6.jedálnik? ana-do 500kcal na deň...
mia-radšej sa nevyjadrujem...

7.pro ana stranky? jasné že áno aj ja mám svoj blog aj spriatelené...

8.zdravotné problémy? pre anu som prišla o žlčník a do teraz som ešte nemala menzes,nevivinula som sa ani nenarástla mám 17 rokov a 152cm/37kg
pre miu som mala gastritídu vracám krv,bolí ma hrdlo,mám zničené zuby, spomalené trávenie,a časté výkivy hmotnosti mi úplne spomalili metabolizmus a som chudokrvná

9.okolie? otec sa furt vyhráža že ma zase zavre na psychiatriu-minulý rok to urobil a stále sa hádame,segra to ignoruje,ešte je malá-nechápe,mama minulý rok umrela ale bola z toho smutná no nikdy mi nenadávala ako otec...
učitelia vraveli,že sa im strácam pred očami a profáci na gympli to ignorujú-zatial a spolužiaci sa somnou moc nebavia,považujú ma za blázna,ked som bola na psychiatrii...

aja05

Je to na p..u tieto stavy,jedna sa preziera a zvracia a dalsia nezere nic... preco nemoze byt kazdy spokojny so svojou postavou?ja som tiez neni a neviem ci je lepsie nejest alebo jest a potom si to vycitat ... clovek sa z toho aj zblazni ked tuzi po lepsej postave.

madman

ak anorexiu/bulimiu mate, tak odkedy?
Mám ju tretí rok, ale náznaky boli už od mojich 12 rokov, ale nikdy pre tým to neprerástlo do ničoho tragického... Teraz mám 19

preco vlastne u vas vznikla?
Toto je otázka, na ktorú sa nedá odpovedať ľahko a pár vetami. Bola to túžba po štíhlosti, ale hlavne únik, niečo čo som mohla plne ovládať. Taktiež volanie o pomoc kôli úplne po*atej rodinnej situácií ... je toho omnoho viac.

chcete sa vyliecit?
Nie nechcem, bulímiu nepovažujem za chorobu, je to len mja slabá vôľa a obrovská útecha ... závislosť, tak ako každá iná a tak isto veľmi škodlivá. A áno, chcem s ňou skoncovať

....obmedzuje?
Predovšetkým mi ničí každým dňom zdravie a privádza ma do depresií z hnusu nad samou sebou ,... tiež mi vlastne zabraňuje vo vlastnení peknej postavy, lebo narúša metabolizmus a tiež moje predstavy o zdravom živote sa s ňou nezhodujú.

je nieco v com vam prinasa radost?
Ano, hlavne obrovské porcie všetkého, čo chcem ... je to ako pohárik, alebo cigareta ... utišuje každú jednu bolesť ...

ako vyzera vas jedalnicek?
Strašne ... napíš si, čo ješ ty a vynásob tak 3-10krát

navstevujete pro-ana stranky?
Ano, chodím sa nasierať, aké sprosté p*ce žijú, ktoré toto propagujú ako niečo prínosné.

ake zdravotne problemy spojene s anorexiou/bulimiou vas najviac trapia?
Zatiaľ lámavé nechty a tiež horšia kvalita vlasov, citlivé zuby, rýchlejší tep, časté zápchy, nafukovanie, zlá hojivosť.

co na tuto chorobu hovoria vasi rodicia,ucitelia, priatelia?
O tom, že to nie je choroba som sa už zmienila. Tí, čo to vedia, sú smutní, ale väčšina to hlavne ignoruje, lebo im je to snáď nepríjemnejšie ako mne samej. Matka je mi obrovskou oporou, len škoda, že aj priateľ nie... a toto je tiež nadlho, lebo sa to postupne vyvíjalo – ten prístup okolia. Vie to o mne asi 20 ľudí, ktorým som to sama povedala.
A btw, ja nastupujem na medinu do BA tento rok 

sophie_

-preco vlastne u vas vznikla?Ked som prisla do puberty dost som pribrala,a okolie(najma rodicia) mi to davali jasne najavo(napriek tomu ze aj oni su obezny) a tak som zacala chudnut, zistila som ze takto to ide lahko a potom sa to uz nedalo zastavit.
-chcete sa vyliecit?Ano chcela by som byt zas obycajnym dievcatom ako predtym, chcela by som mat priatelov,zaluby a hlavne nemyliet kazdu sekundu na jedlo,nerozplakat sa pri pohlade do zrkadla.
-v com vas obmedzuje? Neustale myslim na jedlo, predstavujem si ako chutia jedla ktore som nejedla uz celu vecnost, vyhybam sa rodinnym obedom, stretnutiam pretoze viem ze tam je kopu jedla.
-je nieco v com vam prinasa radost?Radost mi prinasa potesenie ze dokazem to co iny ludia nedokazu-hladovat, tesim sa ked si obleciem oblecenie ktore som dakedy nosila a je mi velke, ked sa rano pozriem do zrkadla a vidim novu vycnievajucu kost.
-ako vyzera vas jedalnicek? ked som ana tak do 500kcal denne , niekedy do 300kcal, vacsinou same ovocie a zelenina(melon,uhorka,jablko)
-navstevujete pro-ana stranky?samozrejme kazdy den, ked sa mi dari inspiruju ma ale ked sa prejedam citim sa este viac nanic:(
-ake zdravotne problemy spojene s anorexiou/bulimiou vas najviac trapia?Vracanie krvi, neustala unava a malatnost, a hrcka na tele( nador?mozno)
-co na tuto chorobu hovoria vasi rodicia,ucitelia, priatelia?Priatelia-ziadnych nemam a rodina o tom nevie-cez tyzden si mylsia ze poctivo papam apridu az vecer, to je ejdnoduche, ale cez vikend musim vracat:(

Najskor som bola pro-ana, preslo to do bulimie a teraz trpim zachvatovym prejedanim.

ceresnicka

jeeej strasne vam dakujem ste zlate:) takze tu su:
ak anorexiu/bulimiu mate, tak odkedy?
preco vlastne u vas vznikla?
chcete sa vyliecit?
v com vas obmedzuje?
je nieco v com vam prinasa radost?
ako vyzera vas jedalnicek?
navstevujete pro-ana stranky?
ake zdravotne problemy spojene s anorexiou/bulimiou vas najviac trapia?
co na tuto chorobu hovoria vasi rodicia,ucitelia, priatelia?
ak ste uz vyliecene tak tie iste otazky co som tu napisala len v minulom case + ako ste sa vyliecili a ci sa vas zivot po vzlieceni zlepsil.
nemusite odpovedat na kazdu otazku, zase vas nechcem velmi otravovat a velmi dakujem za kazdu odpoved:)