Zápal pľúc a priedušiek

Príspevok v téme: Zápal pľúc a priedušiek
marshka

Dnes mi diagnostikovali bronchopneumóniu, teda zápal pľúc aj priedušiek na pravej strane. Chcela by som vedieť, či bol niekto na to liečený a ako postupovali lekári. Mne dala moja lekárka len ATB, ani krv mi nezobrali, že mám prísť, keď ich doberiem a potom opäť na RTG hrudníka. Som pozerala informácie a všade píšu, že to treba podrobne vyšetriť (či je to spôsobené vírusom alebo baktériou), tak neviem, či sa mám pýtať na pľúcne, či to nechať tak. Dúfam, že mi niekto pomôže. Vopred ďakujem.

ifka

pri zapale pluc nasadzuje kombinaciu dvoch antibiotik.zatial to u kazdeho nasho pac.zabralo.(necitala som predchadzajuce prispevky)

ifka

moja dr tiez len napise lieky a po dobrati sa u nas berie krv a ide sa na plucne,ci sa vsetko dobre lieci.je to normalny postup.a je to v poriadku.je zbytocne ist na plucne pred aj po liecbe.a naco brat krv pred liecbou,ved je jasne,ze je tam zapal a zapalove markery budu zvysene.ja v tom ziaden zmysel nevidim.postup tvojej lekarky bol spravny.

RNG

zapal pluc moze byt sposobeny hromadou rozlicnych mikrobov od roznych bakterii, cez virusy, kvasne a hnilobne kultury az po alergeny.
Moj standardny pristup su sirokospektralne antimikrobialne latky, aby so zasiahol co najviac z menovanych naraz.A kedze su to potravinove doplnky, necakam na diagnozu lekara a beriem ich okamzite podla hesla, "najlepsia obrana je utok"
Odporucam
GSE, 60 kvapiek do litra vody
oreganovy olej 3x2 kapsule
extrakt z olivovych listov, 3x750 mg(20% oleuropeinu)
NAC (acc, 2x600 mg, odhlienovac)
alebo aj ine, ako lapacho(7 gramov)graviola(to iste)vilcacora(15 gramov)alebo vytazok z nej, Samento(2x10 kvapiek).
Pomocny je aj vysoke davky vitaminu C, v pripade virusov 1 gram za hodinu den az dva, a hlavne betaglukany, 3x400 mg denne.
Pri pozitivnom viralnom povode by som pouzil najsilnejsi antiviralny, co poznam, chaparal(2x1 gram)
....
Inac tieto potravinove doplnky sa daju kombinovat prakticky lubovolne a cim viac roznych pouzijes, tym pravdepodobnejsie "na slepo" zasiahnes pricinu.
A necakas so zalozenymi rukami, kym lekari najdu pricinu a navrhnu liecbu chemikaliami, lebo infekcia medzitym robi skody v tele.

arowska

no tak to mas super ze ti to pomohlo...lenze mne nic..uz piaty den beriem ten fromilid a stale mam teploty okolo 37 a stale kaslem a stale ma boli v chrbte...neviem no ja uz som aj rozmyslala ci to nemoze byt tuberkuloza... :) ale to je asi len moje katastroficke domyslanie...som uz bezradna...a navyse potrebujem byt fit do tyzdna kedze mi zacina skola... :( :(

imunitka

Ked som mala pravostrannu bronchopneumoniu, lekarka mi tiez dala Fromilid a robila mi este spirometriu, teda ako dokazem dychat, ci je moje telo dost okyslicene.
Potom som chodila aj k imunologicke.

marshka

Ja som mala 10 dní teplotu okolo 37-37,2. Žiadne iné príznaky ako kašeľ som nemala, tak som bola touto diagnózou aj celkom prekvapená. Mne dala Rovamycine v pondelok (to ešte nevedela, čo mi je) a zabrali mi, aj teplota je v norme. Tieto moje sú dosť silné, tak k tomu treba aj probiotiká jesť.

arowska

presne to iste je aj mne..mam bronchopneumoniu na pravej strane.plucirake mi predpisala lieky fromilid 5OO ..beriem ich uz stvrty den a necitim ziadnu ulavu...teploty mam stale max do 37,4...uz ma to nebavi kedze som predtym dva tyzdne prelezala doma a o chvilu mi zacina skola...poprtom nemam ziadne ine priznaky iba bolest v chrbte pri pretrvavajucom kasli...co robit?? a ake lieky predpisal/la tebe?? ako dlho sa liecis a pomaha ti to?

radana

Moj syn ked bol mensi,bol chory,lekarka mu napisala antibiotika.Podla nej bol v poriadku,no podla mna nie.Stale mal zvysene teploty.Ked som sa nedala oblbnut,tak ma poslala s malym na RTG,kde mu zistili flaky na plucach,vraj mal prechodeny zapal pluc.Lekarka to vysvetlila len tym,ze antibiotika teda nezabrali,ako mali.A tak sme chodili dva tyzdne so synom na injekcie.Potom sme sli na RTG a uz to mal v pohode...