Tajomstvo - The Secret

Príspevok v téme: Tajomstvo - The Secret
aduliena

Možno si niektorí poviete, že sem táto téma nepatrí. Myslím si však, že súvisí s duševným zdravím. Veľmi by som Vám všetkým bola vďačná, keby ste sem prispeli svojimi skúsenosťami, názormi a postrehmi.
Ide o knihu, dvd alebo cd The Secret - Tajomstvo od Rhondy Byrne.
Čo na to hovoríte tí, ktorí ste to čítali alebo videli? Funguje to, pomôže, je na tom nejaká pravda?
Ďakujem za vaše príspevky.

Genesis

po dobu jedneho roka som si vizualizoval to co som chcel do svojho zivota pritiahnut a to takto:

1. vizualizacia (snazil som si predstavit ze to po com tuzim uz mam a snazil som sa do toho dat vela emocii akoze mam z toho radost a tak)
2. slovna sugescia
3. dokonca modlidba :)
4. veril som ze sa mi to splni

a vies co sa mi splnilo ? :) hoooovno :) .. prial som si aby som si nasiel nejaku fajn holku a mal s nou rodinu a deti a vies co som dostal :) to ze som neplodny

a secret je lahko meratelny :) ... ak funguje tak by si mal dostat to co si prajes ak to nedostanes tak nefunguje

lost

Dnes som napriklad mal ist za lekarom, kde som nikdy nebol a vdaka pomalej obsluhe v miestach kde som este skocil pred tym lekarom som mal namale, aby som to stihol. No tak som si prial aby som si ho nasiel bezproblemov..

A tak to zacalo:
GPS blblo, nepocital dobre cas, GARMIN NEODPORUCAM pretoze nepocita zdrzanie na semaforoch. potom som parkoval a posielal ma cez pofiderne cesticky, chodnicky, tak som sa nastval a odparkoval som to kde sa dalo (parkovisko), ja ze 100-200metrov uz dobehnem, ale viola - zaparkoval som pred vchodom, ktory som nevidel vdaka krickom :) a kde bol lekar? par metrov od hlavneho vchodu :) stihol som to :D

pomohol Secret? :)

lost

ja som videl len ten film, na google video.. tam ten manik kecal, ze chcel, naozaj chcel, aby zarobil $100,000 za 1 rok z knihy ktoru vyda...

napr aj tento priklad je znacne tazko meratelny, pretoze $100,000 sa da ziskat aj bez vyzarovania cohokolvek do kamkolvek :)

napr navstivim banku so striekacou pistolou..

no ale, dajme tomu - mozno ze to naozaj chcem USPESNE vykradnut a tak tam NAHODOU vesmir zorganizuje ze tesne pred tym tam pride 100 ludi s $1000 vkladom.. :D

cize ked Secret znamena dosiahnut nieco, tazko dokazat ze cim to bolo...

kazdopadne, jedine co by mi nikto nedokazal vyvratit je ze Secret moze motivovat, i ked..
- pozitivna mysel je celkom prospesna v comkolvek
AVSAK
- nastvana (je toto negativna, ci opak pozitivnej?) tiez moze dobre motivovat :)

varecha

Tak zaprve nik neviem co sa tym "svatym" ludom skutocne hnalo v hlavicke :), inak predstav si myslienky ako energiu ktora ti ma nieco pritiahnut, avsak v secret nehovorili o energiach ktore si az doteraz vyprodukoval, cize ak ty chces povedzme pridahnut nieco ine najprv musis preburat ten naklad co si so sebou nosis, dobra sprava je ze pozitivne myslienku su niekolkokrat silnejsie, cize toto su info ktore uz nespomenuli v secret a mnoho dalsich ja mam secret odskusany a aj mnoho kamosov a funguje, treba si uvedomit cim vacsia bariera (naklad) alebo cim vacsie je "zelanie" tym vacsiu energiu treba vynalozit, toto mozes prekonat tym ze budes pravidelne a dlhodobo produkovat myslienky ktore chces ( niekedy to moze trvat az roky) toa zalezi od kapacity a sily mysli. Tato sila je umerna tomu ako mas odblokovane rozne energeticke toky do mysli a ako vies s nou pracovat a ako ju mas vytrenovanu. mne trvalo dlhsiu dobu kym prisli vysledky ale po tej dobe uz to ide celkom fajn, je to ako ked sa splhas do kopca a nevidis vrchol dlho dlho slapes a nakoniec si povies ze to nema zmysel a vzdas to pred cielom ( ked ho nevidis) tak vela ludi skonci. Cize pouzivat mysel nie je take jednoduche ako to prezentuju v Secret

Genesis

varecha:

myslim ze tu sa niekto rad hra na mudreho :) tym ze si precital par clankov a naucil sa par odbornych vyrazou :)

som zvedavy ako ty aplikujes kvantovu fyziku v kazdodennom zivote :)

lost

Genesis

nj, avsak podla mna sa to tradicnou matematikou neda "odmerat" - tu uspesnost Secretu :)

co ak by som povedal, ze u mna to funguje? :)

osobne NEVIEM ako to overit, odmerat, ci to funguje alebo nie, no mam pozitivny postoj k zivotu, a nemozem sa stazovat- I KED, zivot mi podkopol nohy naozaj vela krat a to doslova :) avsak, co sa stalo? postavil som sa a idem dalej..

cize neviem ci je to Secret, Vôla, alebo Naivita :D

a ako si ty alebo 17 ludi skusal/o overit ten Secret?

Genesis

ja som za prax :) ... lost elektrina v praxy funguje ... osobne poznam 17 ludi co skusali secret v praxy spolu so mnou - ani jeden z nich neuspel a dospeli k tomu ze je to blbost

zoberme si pozitivne ladenych a dobrych ludi krori mali podla secretu pritahovat len dobre veci do svojho zivota

1. papez pavol II - postrelenie, alzheimer, parkinson, posledne roky zivota bol chodiacou mrtvolou - nepomol mu ani boh a ani pozitivne myslenie

2. ruzickova helena - silne optimisticky ladeny a dobrosrdecny clovek - boj s rakovinou - dlhodobe trapenie a ani tuzba a silne pozitivne myslenie ju nezachranili pred bolestou a utrpenim

3. stano danciak - tiez silne pozitivne ladeny clovek - slepy, cukrovka

v tomto sa da pokracovat

varecha

Tak tak , sorry za duplikaciu spravy :), ved 80 % veci co sa ucime v skole su zastarale veci a malo co je aplykovatelne :) skoda ze rozne pokusy co sa robia v kvantovej fyzike su malo zname a pokial niekto necita kadejake odborne casaky alebo sa tomu troska nevenuje tak nema o tom ani paru a ked to prvykrat pocuje mysli si ze je to zo SCI FI filmu. inak doporucujem fajny dokument What the bleep do we know

varecha

Genesis tvoje samotne vyjadrenie ukazuje na to ze nemas ani paru o com hovoris. Preto ak sa chceme solidne bavit napis mi tvoje skusenosti alebo mi oponuj solidnymi argumentami a vyjadrenia typu kravina si nechaj pod vankusom :)