bolesť v okolí kolena

Príspevok v téme: bolesť v okolí kolena
plavcakova

Viem, že téma kolená tu už niekoľkokrát bola, ale nenašla som čo som hľadala... Niečo vyše mesiaca ma bolí v okolí kolena - ťažko to popísať, nemyslím, že by to bol kĺb, skôr šľachy alebo niečo také zo zadnej strany. Najhoršie je to ráno,asi prvú 1/2 hodinu potom ako vstanem a večer - vtedy na nohu skoro vôbec nemôžem stúpiť, hlavne vystrieť. V noci, keď nohu vystriem, zobudím sa na bolesť... Žiadny úraz, úder ani presilenie. Časom, asi po 2 týždňoch sa pridala bolesť v sedacej časti u tej istej nohy. Myslím, že to spolu súvisí. U doktora- ortopéda som s tým už bola, poslal ma na rentgen, ultrazvuk, nič nenašiel a asi po 3 návšteve mi povedal, že mám nadváhu a mám schudnúť a predpísal mi rehabilitácie. Zatiaľ som neabsolvovala, pretože s tým nemám dobré skúsenosti. Na bolesti mám predpísaný coxtral, dopĺňam chondrostopom. Pls, viete mi niekto poradiť, čo s tým?

puzderova adriana

ree-plavcakova, tvoje problemy s kolenom suvisia s lumbo-sakralnou oblastou stavca L4 az S2 a bedrovym klbom, vazy a uponu na vyssie uvedenych miestach su stiahnute, diagnostiku ktoru uvadzas lekarom je spravne stanovena aj lieky su presne na to urcene, len po ukonceni farmak.liecby treba nasadit aktivnu rehabilitaciu tj. plosne a hlbkove masaze, strecingove cvicenia na vyssie uvedene miesta - L1-L4, S1-bedrove klby a kvadricepsy obojstranne. este na vysvetlenie-tvoj problem s kolenom je prenesena vahova bolest z lumbosakralnejoblasti a oblasti bedrovych klbov na koleno , cize koleno je sekundarna bolest a prioritna je krizova a bedrova cast, prajem ti vela zdaru s rehabilitaciou a neboj sa jej, s pozdravom Adriana Puzderova, rehabilitacny maser, KOsice

plavcakova

to zuvacka: mne sa tiež k tomu kolenu pridalo najprv niečo okolo bedrového kĺbu a teraz sa mi vidí, že mám nejaký divný aj ramenný kĺb na tej istej strane, ale možno sa už príliš pozorujem...

plavcakova

To pišta: vek 34 a zamestnanie:študent+domácnosť+pes cca 3 hod denne, žiadne celý deň státie alebo sedenie, nerobím nič extrémne ani si nemyslím, že nastali nejaké závažné zmeny v životospráve alebo v spôsobe života... Teda okrem psa, ale s tým som začala chodiť von asi tak 3 mesiace pred kolenom. A rehabilitácie? Mám asi 10 rokov menšie problémy s chrbticou, asi pred 10 rokmi mi prvý krát predpísali rehabilitácie, absolvovala som elektro, magnet, masáže, cvičenie a asi dva týždne potom všetko odznova, takže dôveru nemám. Navyše mi teraz ortopéd predpísal bicyklovanie a keď som ho upozornila, že je to jediná vec, z ktorej mám zlatú žilu, tak mi povedal, že sa mám objednať na cievne a vypýtať si tam nejaké lieky...

ryba

Mám problémy s oboma kolenami asi mesiac ako ty,hned ráno, aj chvilami prestanú, niekedy pomozu maste na pár hodín. V tejto chvily ma asi 2 hod. nebolia. Zatial sa v noci na bolest casto nebudím.Úraz, presilenie nepripadá do uvahy.Naviac mavam aj niekedy kŕčovu bolesť malíčka ľavej ruky.Zatial neviem prícinu, ale pri vysetrení na minerálne látky mi zistili zvýšenie sodika. Nie moc ale je.Mineráli takéto problémi spôsobujú. Lekarka myslela, ze mam nedostatok horčíka.Povedz lekárke, aby ti to spravila.Dve lekárky nezávisle od seba sa u mna prichiluju k problemom metabolizmu a obličkám.Daj si to preverit a daj mi vediet.Lekárka mi kázala 24 hodin zbierat moč, a doniest z toho trochu na rozbor.Povedz nech Ti to dá urobiť.Dúfam, že to nebude nič vážne,keď niečo zistia.

zuvacka

Milá plavcakova
tak toto dobre poznám a je to čím dalej horšie.absolvovala som rtg, ct platničiek a všetko ok.Lenže mňa už bolí aj pravá ruka ,pravá časť brucha aj prsník a všetký vyšetrenia mám dobré a absolvovala som aj rehabilitáciu.Asi si to najbližšej dobe hodím.Pa