Hygiena penisu

Príspevok v téme: Hygiena penisu
fantom

Muže mi někdo zkušenější pomoci jak správně na hygienu penisu...je to asi zvláštní dotaz, ale zřejmě jsem to dříve jako hodně mladý zanedbal, moc jsem penis po masturbaci neomýval a jakoby se mi na spodku žaludu usadil pruh zaschlého spermatu. :-( Nemuže na to mít vliv i čůrání a stékání exkremetnů po předkožce? Zkrátka když stáhnu předkožku, žalud hrozně páchne. Co s tím? Děkuji moc za vřelé odpovědi a žádné posměšky...byl jsem holt mladý a nezkušený. :-)

fantomas

Toto sem našel na wikipedii:
Smegma je produkt organismu, je to materiál bílé nebo nažloutlé barvy tvořící se v předkožkovém vaku složený převážně z odloupnutého epitelu, buněčné tkáně produktu mazových žláz pohlavního orgánu.

U chlapců v raném věku podporuje oddělování předkožky od žaludu. Ženám se tvoří smegma za předkožkou klitorisu.

Velké množství smegmatu související s nedostatečnou hygienou pohlavního orgánu může způsobit zánět.

Nevidim na tom nic zlého, jen to prostě umývat. Jenže ono to právě nemizí, pak tedy použít ten roztok a kdyby ani ten nepomohl pak tu mast, rozumim tomu dobře?

svetlana6

mozno som v blbej teme :) ale ked uz som tu, vyjadrim sa: pokial to po umyti nemizne, resp. sa objavi znovu, tiez hlasujem za mykozu (kvasinky). suhlasim s jardom, kazdy den si to namaz (po sprche) kremom canesten. a pokial mas holku a mate spolu sex na 90% ma kvasinky aj ona. takze by ste sa mali liecit obaja. jej nepomoze iba krem, musi ist ku gynekologovi. pokial sa nebudete liecit obaja, budete si to stale medzi sebou "prenasat".

jardo 23

Tak milí pani táa biela hmota sa vola smegma. A penis by sa nemal umyvat mydlom. Ak silne zapacha tak sa moze jednat o mykoticke ochorenie. Skus si ho umyt cistou vodou ak pouzivas mydlo potom pouzi aj slaby roztok vody s octom, ak to sposobila pliesen ten kyslý roztok tu plesen odstrani, pripadne si natieraj penis mastou canesten

velkababa

fuuuj!! to nemyslite vazne, ze sa niekto chysta sexovat s pachnucim penisom! vam by sa pacilo, keby zena smrdela? len sa pekne umyvajte, ved ako tu dement napisal, nezijeme v stredoveku. chlap ma vonat cely od hlavy az po paty, tak isto ako zena. inak nemoze cakat, ze pri nom nejaka vydrzi. a ked si bol mladi, tak ti mali rodicia vysvetlit, ako sa spravne stara o svoje telo. ja som bola pravidelne od narodenia kazdy den vo vani a pri kupani mi mama alebo otec vzdy ukazali, ako sa mam aj sama umyvat. tak nebol ziadny problem.

dement

počuj, toto nie je možné aby ti to smrdelo keď ho pravidelne umývaš. ako často ho vôbec umývaš? mal by si minimálne dvakrát denne, samozrejme nejakým tekutým mydlom. a poriadne, namydliť, spláchnuť a znova namydliť a dobre opláchnuť vodou. umývadlá sú dnes všade, nie je problém sa poriadne umývať. ak budeš mať sex, ten smrad bude prekážať každej žene, to je jasné. proste tam nemá čo smrdieť. nežijeme v stredoveku, aby sme si pestovali na penise "biele blbosti".

fantom

Co pak teda to čurání, jestli když se tam usadí exkrementy, jestli to to nemuže dělat...meju to jak o život, ale prostě po nějaké době (hlavně po čurání) je to tu zas. Neni to o moc lepší ani když stahuju předkožku při vylučování.

fantom

Diky moc, to se mi teda ulevilo. Asi budu vypadat jako blbec, ale ten smrad tedy vyvolává stigma a je to vlastně přirozené a normální (já jen aby to holce pak nevadilo)? Jinak umývám to pravidelně určitě poslední dva tři roky. A zrovna sem nepochopil to "mazanie". holt jsem oproti tobě zajíček, pardon. :-)

niekto

ta biela blbost sa vola stigma sluzi na "mazanie"
mal by si si ho umyvat pravidelne nie len preto aby nesmrdel ale ak sa ty to zapaly mas o zabavu postarane