Chudnutie - pomaly ale isto

Príspevok v téme: Chudnutie - pomaly ale isto
stihla

Pred par dnami som tu nasla odkaz na jedlo, ktore lieci zapchu. Kedze nemozem tu temu najst, zalozila som tuto novu. Ja som toto jedlo prvykrat uvarila cca pred rokom - vysielali ho v tv. Odvtedy ho konzumujem kazdy den a za ten rok som schudla takmer 25 kg. Aj som sa bala, ze ked to bude takto pokracovat, tak sa stratim, ale pri vahe 58 kg som chudnut prestala. Tuto vahu si drzim uz cely mesiac, stale je rovnaka. Som velmi stastna, mam bezproblemove vyprazdnovanie a navyse som sa zbavila prebytocnych kilogramov. Dufam, ze mi to vydrzi. Nebolo to sice chudnutie za 10 dni 10 kg ako tu niekto pise, ale zda sa, ze je trvale, a to ma pre mna vacsiu hodnotu.

Pegy

Kočky tu máte stranku na zdravé chudnutie,pán Augustín vám vypracuje analízu vášho tela a na základe toho vám dá rady kolko a ako chudnúť bez jojo-efektu.Základom sú pruteíny-fakt zaujímavé!!!KUK www.chudnutie.com

sisina

Ahojte! Ja som si zacala varit to rizoto, jem ho 4 dni a je to celkom jedle, dokonca mi to velmi chuti, no musim povedat, ze si ho kazdy den robim-ochucujem inac, aby sa mi neprejedlo. Raz som ho jedla s kuracim maskom, raz s tofu, raz same so zeleninou,ochucujem platkovym syrom nadrobno(trosku), parmezanom, tekvicovym olejom a podobne. K nemu si dam este zeleninovy salatik. Jem to ale na obed, medzi 14-16 h. nie na ranajky, nastudeno by mi nechutilo. Uvidime, co to spravi, kazdopadne je to zdrave, a nemoze to uskodit. Chcem schudnut 3 kg, ale pochybujem, ze same rizoto to "spravi za mna"! Ale urcite ma to vycisti a doda vela vitaminov a mineralov...o.i. mam aj dobry pocit z toho, ze robim nieco pre svoje zdravie:)

xantipa

toto je pre moju tetu a aby si vedela tento recept sama nájsť a vytlačiť,tu, za pochopenia dakujem!

Čistiace rizoto

Cca 350 g ryže NATURAL (pololúpaná) vypláchneme najskôr v horúcej, potom v studenej vode. Dáme variť do veľkého množstva vody, minimálne 4 l. Slabo posolíme morskou soľou bez jódu. Varíme pri miernom vare max. 20 minút. Ryža musí vo vode plávať. Precedíme a necháme odkvapkať.
Na troche olivového oleja v panvici Wok udusíme nadrobno pokrájanú cibuľu a cca 2-3 strúčiky nasekaného cesnaku. Po zmäknutí ochutíme Solčankou s morskou soľou, nasypeme 3 kopcom naplnené polievkové lyžice „šrotu“, opražíme, pridáme nastrúhané jedno balenie sojového syra Tofu. Opäť opražíme. V lete môžeme pridať akúkoľvek koreňovú zeleninu – podľa aktuálnych možností. Úplne postačí napr. na hrubšie nastrúhaná mrkva, prípadne paprika, paradajka. Vhodné je používať iba s mierou zeleninu, ktorá nadúva (kaleráb, hrach, brokolica atď.). Cez zimu primiešame 1 sakel (350 g) thajskej alebo čínskej zeleniny (zelenina piatich farieb). Podusíme ešte asi 7 – 8 minút a necháme chvíľu prikryté. Potom primiešame odkvapkanú ryžu. Všetko spolu dobre premiešame. Dochutíme Solčankou, prípadne špeciálnou koreniacou zmesou, ktorá neobsahuje konzervačné prísady. Rozdelíme na jednotlivé porcie a vložíme do mikroténových vreciek, ktoré uložíme do mrazničky.
Toto rizoto konzumujeme dlhodobo vždy ako prvé alebo posledné jedlo dňa, to znamená na raňajky, alebo na večeru. Pred podávaním môžeme do každej porcie nakrájať čerstvú rajčinu, uhorku a pod. Prvé účinky pozorujeme už po 3-4 dňoch. Stolica mení konzistenciu a vyprázdňovanie nespôsobuje žiadne ťažkosti. Keď jedlo vynecháme, problémy sa rýchlo vrátia. Preto je výhodné obmieňať jednotlivé druhy zeleniny, prípadne koreniace prísady, aby sa nám jednotvárna chuť rizota nezunovala.
Hoci je príprava rizota veľmi jednoduchá a jeho cena zanedbateľná, jeho účinok na naše zdravie je naozaj veľkolepý. Dodáva telu dôležité minerály a veľmi účinne čistí náš črevný trakt, čím sa podieľa na odstránení celého radu zdravotných problémov.

„ŠROT“ : 1 sakeľ výberových ovsených vločiek, 1 sakeľ lúpaných slnečnicových semien, 1 sakeľ otrúb, 1 sakeľ pšeničných klíčkov, 1 sakeľ sezamových semien, 1 sakeľ tekvicových semien, cca 2 – 3 polievkové lyžice ľanových semien. Všetko vysypeme do veľkej misy, dobre spolu premiešame a naporcujeme do menších mikrotenových sakľov. Odložíme do mrazničky. Vyberieme vždy jeden sakeľ a zmes vsypeme do skleneného pohára, v ktorom ju skladujeme pokým ju neminieme. Používame na zahusťovanie polievok, omáčok, do dusenej ryže, na posypanie mäsa a pod.

prípravu tohto rizota si môžete pozrieť v archíve televízie Markíza – Teleráno z 21. septembra 2007

Recept na chudnutie Vám posielame v prílohe. Keďže sa jedná o jedlo, ktoré predovšetkým upravuje trávenie, účinkuje asi tak, že upravuje váhu smerom hore, ale aj dole. To znamená, že ak Vaša momentálna váha je nižšia ako optimálna, potom priberiete. Ak máte nadváhu, tak schudnete. Dôležité je, kedy jedlo konzumujete. Na chudnutie sa odporúča na raňajky, ak chcete alebo potrebujete pribrať, vtedy si ho dajte na večeru. Zmena váhy je pozvolná, predovšetkým si uvedomte, že toto jedlo nahrádza raňajky alebo večeru. Ak sa normálne naraňajkujete a okrem raňajok zjete ešte aj celú dávku rizota, určite chudnutie nebude jednoduché. Aj množstvo jedla je dôležité. Určite nie je rozumné zjesť toľko, že sotva dýchate. Normálna porcia zaručuje žiadaný efekt.
Želáme Vám dobrú chuť, vytrvalosť a veľa zdravia.
Vaša Alternamedica

dianka.1

to co tu pises o stitnej zlaze hod ako otazku novej temy. mne sa to nechce verit, lebo ludia bezne uzivaju vyzivove doplnky a lieky z vytazkov soje. ak by to bola pravda, take lieky by sa nevyrabali. pokial viem, bezala fama o skodlivosti soje a mudr. bukovsky sa k tomu vyjadroval aky je to neuveritelny nezmysel a ze ludia naletia na vselijake hluposti. mozno aj ty si niekde citala alebo pocula podobny nezmysel. radsej si to over.

lizanka

denne konzumovana soja ci vyrobky z nej vraj odstavi z cinnosti stitnu zlazu kvoli fytoestrogenom, to nechcem riskovat

dianka.1

syr tofu sa neda nahradit nicim. musela by si ho vynechat, ale bola by to skoda, lebo to rizoto je presne vyvazene, vsetky prisady ktore tam su maju svoj vyznam. ale nechapem, preco ti tofu prekaza, ved nema ziadnu chut. tofu dostane chut ostatnych primesi ktore su v jedle. odporucam ti ho nastruhat nadrobno, potom o nom vobec nebudes vediet ze tam je.

artex

honey, vsetko je dostat v tescu, je tam specialny regal kde su aj cerealie a pod. teda, myslim tesco v blave. ale mali by to mat aj v inych tescach po slovensku. aj v kauflande maju podobne regale a tusim aj v bille nieco. ale tesco je najistejsie. no a potom su take predajne biopotravin a zdravej vyzivy, tam to maju urcite. je to uz dost bezny sortiment, takze by si nemala mat s tym problemy.ja to uz varim resp. kozumujem kazdy den, zatial mi to velmi chuti. dnes som si tam rano nakrajala surovu cibulu a jeden strucik cesnaku. perfektne! a co som uz stihla zaznamenat, to je absolutna zmena vyprazdnovania. naozaj ako sa tam aj pise v tom recepte, ze stolica uplne meni konzistenciu. aj citim, ze sa velmi dobre a lahko vyprazdnujem. a pocula som, ze sa z toho aj pekne cisti plet, tak uvidime.