Alergia na kovy

RNG

vacsina hodiniek je alebo niklovana, alebo chromovana. Tvrdy chrom (modrobiely odtien) prakticky nikomu nesposobuje alergie. Nikel je ale lesklejsi a da sa nanasat bez elektolyzy, tj je to lacnejsi proces.
Cast striebornej bizuterie sa nikluje, hoci su dnes proti tomu uz zakony v EU.Ale obcas sa este stale dostanu na trh "necernajuce" strieborne vyrobky, ktore su pokovovane niklom.
Je to totiz lacny a efektivny proces.
Inac je aj ovela drahsi proces proti cernaniu, ako priehladne tenke vrstvy paladia, platiny alebo rhodia. Tie zabrania tak isto cernaniu na dlhy cas a nesposobuju alergie.

[zruseny12]

dole som pisala,ake potraviny obsahuju nikel...ja nosim hodinky od Avonu bez niklu,ale mala som tiez take problemi,ked som zobrala obyc.hod.hned sa mi este ten den vyhadzali vyrazky a svrbeli...atd.aj ked som sa licila,nemohla som pouzivat spiralu...slzili mi nenormalne oci a scervenali..

niklovokobaltova

titanova bizuteria? a to sa kde predava, to som este nepocula. Ja som alergicka na nikel aj kobalt, pocitujem to, ak si nasadim hodinky, mam do dna vyrazky, alebo ked dlho nosim jedno striebro... alebo tiez z tych cvockov, ale to si prelepujem leukoplastom.. mala by som sa konkretne vyhybat nejakej strave? dakujem moc

RNG

chirurgicka ocel obsahuje 12 az 20 % chromu, 8 az 12 % niklu a obvykle okolo 2% molybdenu. Teda nie je ani zdaleka bezniklova. Reklamy okolo nej, ze je bez niklu su podvod.
Pre tych, co maju alergiu na nikel je vhodne zlato a striebro, ktore neobsahuje nikel(niektore biele zlata a "necernajuce" striebra ho obsahuju), platina, rhodium alebo lacna titanova bizuteria.

[zruseny12]

ja som citla,ze nikel obsahuje
-vsetky strukoviny
-cokolada
-vsetky kozmeticke vyrobky
-cvoky a vsetka bizuteria
ked je niekto alergicky na nikel moze pouzivat CHIRURGICKU OCEL/ALEBO TAK NEJAK SA VOLA/V KE V TESCU MAJU TIETO VYROBKY Z CHIR.OCELE...
ALEBO JE TO POTOM VELMI DRAHY KOV,ALE NEVIEM SI SPOMENUT AKO SA VOLA....JE TO VELMI DRAHE...

RNG

andula a nestle, alergie na nikel nie su z bezne vyskytujucich sa mnozstiev niklu v potravinach ale velkych mnozstiev v zamorenych potravinach, ako napr stuzene pokrmove tuky, kde sa pouziva nikel(kyslicnik nikelnaty) ako katalyzator na hydrogenizaciu.
Vobec priemyselne zamorenie niklom je problem, ktoremu sa treba vyhnut, nie mikroskopicke mnozstva, co sa bezne nachadzaju v prirodnych plodoch. Naviac tieto su velmi zavisle od mnozstva niklu, co sa nachadza v pode miestne a to moze byt casto radove viac na jednom mieste(priemyselne zamorenie) ako na druhom.

nikušik

mám alergiu na kovy ale strašne by som si chcela dať piersing do jazyka aký druh kovu môžem použiť,hmm??mam alergiu na nikel ale podla mna aj na iné kovy lebo aj od striebra,zlata,chirurg. ocele mam alergiu ta ja už nechápem ale chcem piersing...ak mi viete poradit tak píšte na Heini16@azet.sk kujeeeeeeem

andula

A viete konkrétne napísať, ktoré potraviny obsahujú nikel? Tiež by som to potrebovala vedieť. Ďakujem. Andula

nestle11

ja mam taku karticku od alerkologicky co vlastne ake potraviny obashuju nikel a tomu sa mam vyhybat.
je to tazke
je to roztriedene co vobec co v malych v mnozstvach a co v pohode