Alergia na kovy

Štefánia

dobrý deň. ja mám tiež alergiu na nikel. začalo to najprv vysokým aslom. začala som užívať penclen tabletky a hneď som dostala alergiu. mám to už približne rok. ešte len pred mesiacom som sa dozvedela, že je to alergia na nikel. vyrážky mám po celom tele. po nohách, rukách, krku, bruchu, predkoleniach, chrbte... nepomáhajú mi už ani tabletky na alergiu. aj keď ich stále beriem tieto vyrážky pretrvávajú a ďalej sa mi rozširujú. mohol by mi na túto správu odpovedať nejaký odborník? ďakujem!

[zruseny12]

PEKNY DEN
...tak prekvapila ma tato stranka kde som si precitala dalsie info o NIKLU/tiez som na neho alergicka,nemam to potvrdene,prisla som na to sama pred par rokmi/
viem o potravinach ktore obsahuju NIKEL,ale tu som narazila na potraviny,ovocie o ktorych som myslela ze su bezpecne napr.biela kapusta,jablko...o nich som necitala aby obsahovali NIKEL az dnes...inak je tam zaujimavy clanok ako NIKEL chrani pred ANEMIOU...

chodte na googl-do vyhladavaca si dajte ***POTRAVINY OBSAHUJUCE NIKEL*** a tam sa vam objavia stranky-hned druha stranka pod nazvom ***NIKEL-EUTROFIA.SK
je tam ten clanok a vypisane dalsie potraviny co obsahuju NIKEL to ma dost prekvapilo...:0(((((

bobočko

Ahojko ja mám podobný problém som alergická na nikel, kovy, tiež sa mi spravia vyrážky aj keď nie stále. Hlavne z opaska,gombičiek na rifloch, naušnice môžem nosiť len zlaté, lebo mi hnisajú uši. Neliečim sa ničím,iba keď to už veľmi svrbí tak natieram masťou, dá sa je to v pohode.Neviem či mi vie niekto poradiť, chcela by som vedieť,či si môžem dať tetovať chrbát(farebne), lebo som čítala že to obsahuje nejaké kovy (farba). Ja som už objednaná a neviem čo mám robiť? A tiež si chcem dať pearsing do pupka, ale naušnicu nemôžem, či je dostať aj zlatú naušnicu. Ešte idem ku kožnej potvrdiť alergiu, dúfam že mi nenájdu ešte niečo nové ?....hmmm Prosím o radu odpíšte.Dík

Majca25

Ahojte vsetci.Ja som pred 6 rokmi mala velke problemy z kozou.Mala som tri kozne,ktore mi stale tvrdili,ze mam alergiu na opasky a gombicky.Ja som mala vsak iny nazor na to,ved som sa aj vyhybala zipsom,gombickam a pod.veciam a stale som mala vyrazky az pluzgierky po celom tele.Teraz mam perfektnu koznu,ktora sa naozaj stara o to co mi je.Dala mi urobit si testy a vyslo,ze mam alergiu na nikel.Zbohom cokolada a ostatne veci,ktore je mi tazko opustit.Teraz ked mam nejaku vyrazku znicim ju tabletkou (zodac) a mastickou (beloderm).Chcem vsak podotknut,na spravu od slavusik - nie je to tak,ze mate este dva dni po vymiznuti pouzivat beloderm.Mate hned ako zmiznu vyrazky prestat,nieje to doliecovak.Kazdy liek ma svoje negativa,tak isto aj beloderm.Dat len na vyrazku a nie okolo vyrazky a koniec.A z mojej skusenosti stacia dva dni a na treti uz netreba.Tesilo ma ahojte

fiesta

Ja mám podobný problém, keď si dám do uší zlaté náušnice. Doteraz som ich nosila 40 rokov a nič a teraz v poslednom roku stále. Počula som, že je to reakcia na Staphylococus aureus v hrdle. Je na tom niečo pravda?

xxx222

A co s tym ma psycholog? Prave mam docitany clanok o alergii na nikel a nerez, to psycholog asi nevyriesi..neviem...a nemam pocit, ze by to pramenilo s dusevneho hladiska.

Denz

xxx222- ta prva cast tvojho prispevku.....no nenosit to ak mas reakciu.

a ta druha cast otazky..........porad sa s psychologom.

xxx222

Zdravim. Potrebujem radu : mam alergiu ked si dam nausnice, zlate ci strieborne, biele zlato mi nerobi problemy,ale v poslednej dobe, asi tak rok mi vadi aj pribor, alebo umyvanie hrncov, alebo co i len dotyk kov o kov, uz len ten zvuk mi robi problem. Tazko definovat tie tazkosti (zimimriavky, citlive az bolestive zuby, slabost) neviete co s tym?