Ako nekonečné čakanie u lekára posobí na psychiku človeka

Príspevok v téme: Ako nekonečné čakanie u lekára posobí na psychiku človeka
sonka

Len si to predstavte - čakáreň preplnená ľudmi, kde si už niektorí ani nemajú kam sadnúť, čakanie dlhé hodiny, nervozita pacientov, stres, bolesti hlavy, stuhnuté svaly, neochota zadravotníckych prachovníkov... Prečo lekári dopustia, aby ľudia koli nim tak veľmi psychicky trpeli? Neuvedomujú si vážnosť následkov stresu? Samozrejme, že netreba všetkých lekárov hádzať do sedného vreca, všetci taký nie sú, ale vačšina áno.

igua

no, je to tak, cas su peniaze, ked si clovek nepriplati, musi cakat...
do politiky sa vobec nerozumiem, takze netusim, ako by sa to dalo riesit.

palomino

sonka a v USA necakas vobec, tam si objednany na istu hodinu, ktora ti vyhovuje a beru ta hned. Ja som este nikdy necakala. Je tu uplne iny system a vela robi aj to, ze zdravotna starostlivost nie je znarodnena.

aduliena

Presne tak, na dverách je napísané neklopať alebo "nerušiť klopaním" a keď sa človek aj napriek tomu odváži zaklopať, niektoré sestričky sú také, že vás potom dobre že "nezožerú"....

frontman

tiez to nemam rad, preto pouzivam tieto opatrenia:
-snazim sa chodit v takom case, aby tam bolo menej ludi
-alebo si vybavujem protekcne, nech ma zoberie skor
-platim si sukromnych lekarov alebo alternativnych liecitelov, kde je predsa len iny pristup k pacientovi
-snazim sa chranit si zdravie tak, aby som tam chodit musel co najmenej

ifka

..preco nezabuchate na dvere?..preco sa neopytate,z akeho dovodu mate takto vysedavat?..preco je kazdy spokojny s tymto pristupom?...

sonka

inak boli ste už niekedy nútení vziať aj kartičku od lekára a odísť, čo ste čakakli tak dlho a viac ste už naozaj nemohli z najozaj adekvátnych dovodov?

sonka

majka_
sňuhlasím, kým sa to čakanie u lekárov nezlepší, tak časopis a hhudba to zrejme istia, ale ja po dlhom čítaní a sedení mám už taký stuhnutý krk a musím sa ísŤ trošku prejsť.

sonka

kamilka
to ak nejdeš do súkromenej ordinácie nemusí ešte hneď znamenať, že namáš špičkovú starostlivosť. Veď lekári sa predsa učili z rovnakých kníh, takže nie je pravidlo, že súkromík je lepší ako lekár, kt. súkromnňu ordináciu nemá.
Ale s tým, že pri súkr. nemusíš tak čakať, tak to je pravda.