Ako nekonečné čakanie u lekára posobí na psychiku človeka

Príspevok v téme: Ako nekonečné čakanie u lekára posobí na psychiku človeka
sonka

Len si to predstavte - čakáreň preplnená ľudmi, kde si už niektorí ani nemajú kam sadnúť, čakanie dlhé hodiny, nervozita pacientov, stres, bolesti hlavy, stuhnuté svaly, neochota zadravotníckych prachovníkov... Prečo lekári dopustia, aby ľudia koli nim tak veľmi psychicky trpeli? Neuvedomujú si vážnosť následkov stresu? Samozrejme, že netreba všetkých lekárov hádzať do sedného vreca, všetci taký nie sú, ale vačšina áno.

[zruseny12]

sonka,psychika...pisem za seba...ked mi nie je zle,tak viem pockat..ale su urcite medze,ked vidim,ze ja sedim a predomnou ide plno ludi ktory prisli po mne, vie ma to nastvat,ale som ticho...inak nechcem zkriknut,ja som si konecne nasla lekarou kde sa objednava a to je velmi dobre...som naprosto spokojna,zavolam si,dohodnem sa zo sestrickou a je to...a nemusim ani nic platit zatial....ale uz som pisala o tom ako ma podrazdilo raz ked som sedela od rana v cakarni,tak som radsej odisla,lebo uz mi bolo tak zle,ze som nemohla ani sediet,ani uz vidiet tu lekarku,radsej som odisla prec/a nasla som si inu....niektory su velmi arogantny...neviem myslia si,ze clovek nema co robit len chodit po lekarov,ja osobne keby som nemusela tak nejdem k lekarovi,ale bohuzial som odkazana na lekarov...a uz aj budem az do smrti...:0((((....prajem ti pekny den sonka...

sonka

A ešte aby som nezabudla, veľa ľudí, kt. sú kľudní a len tak pre niečo začo sa nenaštvú, tak často bývajú podráždení po dlhom čakaní u lekára. Robí to s človekom veľa a efetkt podrádenia sa znásobí, keď vidí, že sestra volá dnu ľudí, kt. prišli po ňum alebo uprednostní známych.
Ako čakanie posobí na vašu psychiku?

sonka

verutak ... presne, podráždeným ľuďom sa človek nevyhne nikde. Treba len popracovať na sebe, aby my sme ostali kľudní a takýto ľudia nás nevyviedli z miery. Na čo klesať na ich úroveň.

sonka

igua... práca s ľudmi nie je najhoršia na svete, je síce najťažšia, ale určite nie je najhoršia. Pre teba to je možno jahoršie, ale to, čo je zlé pre teba nemusí bYť zlé aj pre iného, nemyslíš? To, že prichádzajú do styku s chorými, tak to predsa má byť, no nie, veď lekári sú na to, aby liečili chorých, tak musia prísť do styku aj s chorými. A to, že sú ľudia podráždený, tak to už podľa mŇa robí vo vačšine prípadov práve čakanie. Samozrejme, že sú aj agresívny ľudia, kt. vybuchnú pre nič za nič, ale tak to nie len lekári vo svojej práci prichádzajú práve s takými ľuďmi do styku. Proste oni si vybrali to povolanie. Je veľmi ťažké, vyžaduje si veľa zodpovednosti a námahy, ale zárověn je aj veľmi krásne. Lekári, ekď si vyberali povolanie lekára museli zvažovať všetky výhody aj nevýhody tej práce a keĎ si ju už vybrali, tak sa nemože sťažovať na to, že prichádzajú do styku s chorými ľudmi, keď sa sami tak rozhodli.
Nechcem hádzať všetkýcvh lekárov do jedného vreca, sú aj takí, kt. skutočne obdivujem a rozumiem si s nimi. Sú naozaj ohľaduplní, tolerantný, ale takňych veľa nie je. Proste ak chce byť lekár naozaj výborný vo všetkých oblastiach (nie len tej odbornej) musí mať k svojej práci pozitívny vzťah a pacientov nesmie brať ako úlohy, kt. musí riešiť, ale ako ľudské bytosti, kt. može pomosŤ.

sonka

jaaaa... no nízky ako nízky, ale tak je pravda, že oproti zahraniočiu je ich plat naozaj nízky. Tak ale prečo nejdú pracovať tam a tu sa len sťažujú a odráža sa to aj na ich výkonoch? Nikto ich tu nedrí. Lekárov nám treba aj tu, nevravím, aby išli do zahraničia. Chcem len poukázať na to, že oni majú veľké reči o platoch a pod. a pritom tu ich vobec nnikto nedrží.

sonka

palomino... takže bývaš v USA a aj tam si ambulantne ošetrovaný? No ňáno, tam to už maju domyslené do detailov, čo sa ,,čakania´´ týka. Zvášne však je, že sa snažíme napodobniť USA v mnohých veciach. V tých, kt. snáďpre nás ani nie sú potrebné, ale v tom, čo by sme ich mohli naozaj napodobniť a ocenili by to všetci, tak to už nie.

sonka

ifka... s takýmto prístupom nie je nikto spokojný, inak by sa tu alebo aj hocikde inde na túto tému nehovorilo v takýchto negatívnych ohlasoch.
Čo sa týka toho zaklopania, tak veľa ľudí na to odvahu nemá, ale poznám prípady, keď už aj na dvere zaklopali a vyjadrili svoju nespokojnosť. No a reakcia lekárky či sestry? Jednoducho im povedala, že ak sa im nepáči, tak možu ísť niekam inede a tu čakaŤ nemusia. Alebo ich iným prípadaom odbila. A keď ten človek odíde, tak premárni term´=in, na kt. bol objednaný a tak skoro sa už k lekárovi nedostane, kedže lekári vás už objednávajú najbližšie tak o pol roka, skor nie, pretože tam je to už preplnené. Akurát ak sa chce dostať do amb. bez čakania je priplatioť si. A to je pekný balík, teda, takže je to taky´otrasný sistém, že človek sa nestačí diviť.
Ty si tak už zaklopala a povedala si svoje?

ifka

:-) aj ja mam na dverach napisane,ze neklopat..no a co?..vacsinou mam dvere otvorene dokoran..a aj tak kazdy klope,je zvyknuty..ked su niektore sestricky besne,tak ich treba zvozit a hned sa ukludnia.

igua

jaaa, a este si zabudla, ze denne prichadzaju do styku s chorymi, podrazdenymi ludmi. praca s ludmi je NAJHORSIA na svete!