Časté hnačky

RNG

little 15, zapaly zaludka su od bakterialnych infekcii. Bakterie sa mozu udrzat az na vynimky len v malo kyslom zaludku(symptomy malo kysleho zaludka su plynnatost a pala)
Lieky co ti davali ti este viac znizili kyslost zaludka a tym uplne znicili traviaci proces.
V zaludku musi byt dost kyselin, inac sa nenatravia jedla dostatocne a bakterie sa mozu dostat cez zaludok do tela. Nedostatocne natravene jedlo zivi rozne skodlive bakterie v crevach a to vedie k hnackam.
Na zlepsenie zaludocneho travenia treba brat doplnok Betain HCl.
Creva si treba precistit vlakninami a collostrom a nasadit spravne antibiotika.To som uz pisal.

little15

ja mam hnacky takisto,vdaka endoskopii mi zistili zapal zaludka brala som lieky typu Azitrox, zentel, omeprazol sandoz, normix atd atd.. a nic nepomohlo! prehana ma aj tak... teraz mi dala moja gastro lekarka akusi dietu .. brala som cierne uhlie 8 tabliet denne + suchare a strava o nicom... dnes som bola na rektoskopii a vsetko mam v poriadku , posledne tri dni ( po troch mesiacoch liecby liekmi atd) som mala stolicu normalnu az ma boli ritka z toho :) nezvyk pre mna. Len otázne je ze dokedy budem mat normalnu stolicu... je otazkou casu kedy zacnu moje hnacky kazdodenne :( Teraz mam vraj jest probitoicku stravu no vyborne ani neviem aka to je... co to vsetko zahrna co mam jest a co nemam... prosim poradte mi odbornici som zufala :( Biopron berien uz 3 mesiace aj tak nepomaha... nemam uz nervy a bola by som rada keby ste mi niekto poradil.. DAKUJEM :(

RNG

taninka, lekari az na velmi male vynimky poznaju len klasicke chemicke lieky a symptomaticku diagnostiku a symptomaticke liecenie.
Na to, aby vedeli nieco viac z prirodnych metod by museli studovat z platenych publikacii tej malej skupiny lekarov na svete, ktori sa s tymto zaoberaju.
Pokial viem, toto je na Slovensku este velmi zriedkave, a na koniec aj v USA, hoci tu je tych informacii a moznosti viac.

RNG

taninka, potravinove doplnky su vytazky z jediel a roznych starocia pouzivanych bylin. Osobne davam prednost vytazkom spresne stanovenym obsahom prirodnych ucinnych latok, nez surove byliny s presne neznamym obsahom tychto latok
Mozes dostavat mensie mnozstvo enzymov z roznych potravin(napr, cerstvo vytazena stava zo surovej repy alebo cvikle, ananasu a papaje), alebo vytazeny ucinny koncentrat z tychto a inych zdrojov s presne znamou hodnotou ucinnych latok.
Napriklad miesto aspirinu by si tiez mohla jest koru z vrby, kde je obsazeny prirodny aspirin a predsa to dnes prakticky nikoho nenapada....Preto sa najprv predavali vytazky-koncentraty pokial nenasli ako vyrobit synteticky(umely) aspirin.
....
Ja som ale zastanca len prirodnych vytazkov, pretoze pri syntetickych sa casto do vyrobkov dostavaju neziaduce premesy alebo synteticke nie su presna kopia prirodnych.
....
Probiofix su len potrebne bakterie do creva. To ale nestaci pre ludi, co maju malo kyselin(prejavuje sa naopak palou!!!)alebo telo im nevyrobi dost enzymov.Zialbohu tym ze sa vsetko sterilizuje, vari, pecie, prichadzame o vacsinu prirodnych enzymov, ktore sa znicia zahriatim nad 55 stupnov celzia. Potom je na tele vacsia zataz a mnoho ludi jednoduch nema dost kyselin a enzymov na spracovanie jedla, hlavne starsi ludia, kde tvorba tychto je uz znacne znizena.A doplnit sa daju dnes velmi jednoducho silnymi enzymatickymi zmesami a kyslym vytazkom z repy(Betaine HCl).
Zialbohu okrem niekolkych lekarov odporucajucich slaby a stary Wobenzyme silnejsie a ucinnejsie zmesi lekari zatial nepredpisuju, a snad o nich ani nevedia. Ja ich ale mam v obchodoch pre tych, co ich chcu vyskusat.
Ja sam ich beriem uz roky a po vyse 20 rokoch utrpenia s palou mam konecne pokoj a nezamorujem si telo roznymi skodlivymi protikyselinovymi chemikaliami, ktore mali aj tak "ucinok" na zastavenie paly(a zaroven travenia, lebo bez kyseliny nie je travenie)len niekolko hodin a potom sa vratila dvojnasobne spat.

taninka

Tak ake tabletky mam vlastne brat okrem probiotik, berem probio-fix. Pomoze to vobec? Tie traviace enzymi sa nachadzaju v tebletkach alebo v jedle?

RNG

nedostatok enzymov a kyselin v zaludku nedostatocne natravia jedlo, ktore sa potom kazi v traviacom trakte a zivi rozne skodlive bakterie, ktore produkuju toxicke vylucky, cim drazdia crevo a vedie to ku hnackam. Nestaci teda len zobrat probiotika, ale casto aj Betain HCl a rozne traviace enzymi na pomoc traveniu aby v crevach nedostali parazitne kultury potravu.

taninka

Ked som chodila este ku detskej tak ta ma len liecila vseliakymi cajmi a darmo mi nic nepomahalo, aj tak ma nikam neposlala. Teraz som zmenila doktorku a povedala som jej o mojich tazkostiach tak najskor povedala ze mam skusit dietu a zistit co mi robi zle. Ale dnes som isla za nou ze nic nepomaha. Tak ma poslala k odbornikovi.

lejn

tatinka tak uz bolo na case aby ta niekde objednali ja mam taky isty problem a presla som vsetkymi vysetreniami co ma doktori poslali ale este cakam na vysledky od imunologa tak dufam ze mi aspon tam pomozu ale urcite skus nieco vylucit vsimat po com ti je horsie napriklad mne nerobi dobre mlieko preco si s tym skor nesla za doktormi?