vysoky pulz

adi

No to mas pravdu, mne je napr. tento tyzden vzdy poobede tak divne, ze by som hned po sediacky zaspala aj sa mi toci hlava. Ked si cim skor dam vodu, tie tri styri pohare, je mi casom lepsie. Len na to pitie treba vzdy mysliet a to mi padne dost tazko, lebo ja vobec nemam potrebu vela pit, ale musim.

evula

aha, no tak to radsej ani nebudem skusat :-)ked mi je na odpadnutie, vacsinou mi pomoze, ked sa napijem, tak 2 pohare obycajnej mineralkys stacia... ale ked mi je tak, ze by som bola schopna zaspat aj za pochodu, tak jedine kava, ale nemoze si clovek na nu zvyknut, lebo boto uz neucinkuje...

adi

No ja to mam asi po mame, ona mala v mladosti migrenu a tiez srasne nizky tlak. Teraz ma 55 rokov, migrenu uz sice nema, ale nizky tlak este vzdy. Takze nam to asi ostane. Hovori sa ze aj sekt alebo cervene vino zvysuju tlak, no mne sa to nezda. Mne dokonca cervene vino jeden cas este viacej tlak znizilo a bolo mi fakt na odpadnutie. Ale nie tym, ze som ho vela vypila, ale uz po jednom pohariku.

evula

a to uz budeme mat cely zivot?? aspon nebudeme trpiet na vysoky tak v starobe :-D albo zas na druhej strane budu z nas matohy, ktore budu potrebovat dopping v podobe kofeinu a pod.? :-)

adi

Ja mam ten isty problem s tlakom, 90/50 je u mna normalne. Mne je castejsie divne, ale s tym nic neurobis. Teda da sa to trosku upravit, musis mat pravidelny pitny rezim, sportovat, zdrava vyziva. Ja v case ked si fakt na ten sport najdem cas, mam sa celkom fajn. Inokedy sa mi tiez toci hlava, som unavena.

evula

ja mavam tlak okolo 100/50 alebo 90/50 a tep okolo 50.. otec si zo mna robieva srandu, ze ci ja vlaste vobec zijem este :-D nepocitujem nijake problemy okrem castej unavy, ale na to mi pomoze kava, tu si dam tak raz za tyzden.. myslite, ze aj tak by som mala ist na yvsetrenie, alebo je to OK?

adi

Vysoku pulz moze mat vela pricin, napr. malo sportovej aktivity, vela stesu, vzrusenia, ale aj nejaka infekcia, krvna anemia...Moze to mat vela pricin.

adi

JJ, odkial nieco take mas. To vobec nie je pravda, pulz okolo stovky nieje vobec normalny. Ja som to jeden cas tiez mala, bola som na celkovom vysetreni, nic mi chvalabohu nenasli u mna to bolo stresom. Mas to uz dlhsie?