Skodi to alebo neskodi????

fiona

Barbinka, mám 29 rokov a náročnú prácu, nemôžem si dovoliť byť niekoľko rokov "mimo" a potom byť obmedzovaná deťmi a zahodiť všetko, čo som si niekoľko rokov budovala! Život bez detí mi dokonale vyhovuje a moje kamarátky s malými deťmi sa mi občas priznajú, ako mi závidia...Každý má to, čo si vyberie!

gemenka

No uz vidim ako by fiona isla na potrat, si mysli ze to je iba tak prides odides, omyl! Vyskriabu to z teba a na sale nechas plno krvi. Infekcia a nasledna neplodnost tiez nie su vynimkou a nehovoriac o tom ako sa takato zena v noci budi na plac svojho dietatka. Upozornujem ze nehovorim z vlastnej skusenosti.

bbfn

Ujha, som citala dalej. Totiz som si neprecitala vsetky prispevky iba tie prve. No suhlasim, ale len do urcite miery, Fiona relax, to naozaj nebolo velmi intelegitne, ako si ich osocila...
Ano, suhlasim s tebou vcelku, ale to ze ty deti nikdy nechces mat, lebo by ta brzdili je jedna vec. Podla tohto si uplna karieristka, to je tvoja vec, rozumiem ze kazdy mame ine ciele.
Ja suhlasim s tym, ze ked je mlada a neciti sa na to, tak nech nerozmysla. Potrat je bezna vec, ani vy si nepamatate casy ked ste boli v maminych bruskach, tomu dietatku to nezaboli.
Treba si naozaj nieco vybudovat, nieco dokazat aby to male bolo zabezpecene, a nie prezivalo zo dna na den.
Ako som uz povedala, je to kazdeho osobne rozhodnutie, nehovorim za seba, ja deti zboznujem a nastastie sa mi taketo este nestalo, a ked to pride, tak budem uz pripravena. V prvom rade si treba davat pozor a nie potom nariekat (to pre tie co nerozmyslaju dopredu)

bebel

No ja mam tiez slusne rozbehnutu karieru, dnes som zistila ze som tehotna a do certa aj s karierou, som najstastnejsia zena na svete, neviem ci mam pistat od radosti .-)))

bbfn

Ja napriklad s Fionou uplne suhlasim!
Ona nerozprava o potrate ako takom, ale o potrate v mladom veku, ked este aj samotna matka je dietatom! Vsak nie je to z tejto dievciny lahko vycitit? Je mlada a neskusena! Je to na kazdom osobnom rozhodnuti, ci si dietatko necha alebo nie...ale tiez si myslim, ze ked si taketo mlade a najma neskusene dievca necha dieta, tak neviem neviem...
Ja zboznujem deticky, tiez chcem mat raz vlastne, na potrate som nikdy nebola, vlastne ani velmi nemam byt z coho tehotna, xe...ale takisto rozmyslam dopredu...chcem nieco dosiahnut, chcem aby to dietatko malo vsetko, a nie ze ho prinesiem na svet a je to! to dieta treba zabezpecit! Pripravit ho na zivot, na buducnost...nie je to len tak ze ho "vytlacim" prepacte, ale je to tak!
Porodit je jedna vec, a starat sa o neho a zabezpecit, aby bolo stastne je druha!

alti

Je to spravne hlavne pre dieta, ze zena, ktora si chce uzivat, budovat len karieru, vie, ze dieta by nezvladla a tak dieta nechce. Tomu sa povie tvrda racionalita. Len nerozumiem, preco tato ambiciozna zena oznacuje vo vseobecnosti matku deti /na ich pocte nezalezi/, ktora detom dava lasku, snazi sa o ich kvalitnu vychovu za prazdneho cloveka bez ambicii, ktory v zivote nic nedosiahol. Len ta, ktora mnoho rokov funguje ako milujuca matka vie, co detom odovzdava a veri, ze to dobro v detoch navzdy zostane. Fiona, ver mi, ze je tato uloha matky ovela narocnejsia ako karierny rast. Ano, mam za sebou oboje - karieru aj ulohu mamy. Ulohu mamy by som nikdy za nic na svete nevymenila, karieru by som si kludne dokazala vybudovat aj v inom fachu ako mam. Toto je moj prispevok na zamyslenie mnohym mladym zenam, ktore vahaju, ci byt matkou sa "oplati"

barbinka

fiona ja som veľmi kľudná, len sa mi nepáči ako si tieto dievčatá pourážala, že sú sprosté sliepky. odkiaľ ty vieš, že ony nemajú žiadne ambície a že nič v živote nedosiahli? koľko máš prosím ťa rokov?

fiona

Barbinka, buď kľudná, ja žiadne deti mať nechcem. Zbytočne by ma brzdili v dobre rozbehnutej kariére. Ja si chcem život užívať a decká by mi boli len na príťaž. Ale keď niekto v živote nič nedosiahol, nemá ambície a prázdnotu si vynahrádza deťmi, tak nech sa páči...