Kedy sa zacinaju deti odcudzovat od rodicov

Alternativa

A aby ten spravny vztah dieta-rodicia zostal, musia si rodicia uvedomit, ze dieta potrebuje priestor na dychanie. To nemyslim na otvorenie okna :o). Myslim, ze odmietnut ist so "starcami" na dovolenku napr. v puberte nie je signal odcudzenia, je to snaha vytvorit si nejaky svoj priestor.

suge

Zaujimava otazka. Myslim si, ze kazde dieta postupne pride do tej fazy, kedy pochopi, ze existuje milion veci, pre ktore stoji za to zostat s rodicmi v kontakte. Ti by vsak mali pochopit, ze to nie su len dovolenky a podobne vecicky, ktore spajaju rodinu. Vztahy sa vyrabaju ovela skor a ovela inde.

eviak

od puberty.. tazko to povedat presne, ale videla som to na sebe. ked som si prvy krat uvedomila, ze moji rodicia nie su idealny, pripadalo mi byt trapne vlacit sa niekam s nimi. a nedaj boze aby som ich v meste stretla! :) ale ono to po case prejde. teraz mam 21 a s rodicmi idem kamkolvek, aj do krcmy a pivko aj ked tam budu moji kamarati.. kazdy pubertaly vyrastok si tym musi prejst

sii

ako som uz povedala je to individualne a zalezi od doterajsieho vztahu rodic dieta. Myslim ze v 13 je velmi skoro povedat ze je uz velka aj ked hned vedla je tema ze 14 rocna uz sexuje takze uz sa v dnesnej mladezi nevyznam

slnecnica

dik za nazor, ale ja som viacmenej myslela na mensie deti, okolo puberty a tak. ja mam segru a ta ked mala 13 rokov nasla si frajera a odvtedy uz nechcela chodit s rodicmi na dovolenky, povedala, ze je uz dost velka... a tak

sii

myslim ze to je individualny zalezitost, zalezi aj od toho aky maju vztah k rodicom ci kamartsky pozitivny alebo skor diktatorsky negativny. Mam 25 a som rada ked som s rodicmi a ked sa s nimi mozem rozpravat, aj ked doma nebyvam. Ale este pred dva rokmi tomu tak bolo. O odsudzeni nemozem hovorit vzdy sme si boli blizky a dokazali sa o vsetkom poradit a diskutovat, aj ked prave dovolenka by to byt nemusela :)