Trpnutie končatin z chrbtice...stretol sa niekto s tym

JessicaI

Je to pri meste Sala a volalo sa to Tesedikovo a dnes je to premenovane na Pered.
Pan napraval aj sportovcov a vela ludom pomohol a nemuseli ist na operaciu. Chodia za nim ludia z celeho Slovenska a aj zo zahranicia.
Nasej rodine velmi pomohol.
Manzel mal tiez posunuty stavec do miechy a obavali sme sa operacie pretoze doktor povedal,ze moze skoncit aj na voziku. Objednali sme sa k nemu, pretoze nam ten pan uz predtym pomohol svokrovi aj detom. Dnes manzel chodi do hor pripravovat na zimu drevo ako keby s chrbticou nikdy nemal ziaden problem.

mjanik

popisované ťažkosti môže spôsobovať chrbtica.Akupunktúra by tu mala byť veľmi účinná.Pochopiteľne ,že málokedy príznaky odznejú po jednom sedení.Množstvo sedení je závislé napr.od veku pacienta,dľžky trvania choroby,od celkového zdravotného stavu atď.

boxer

Jessical a ten pan je v akom meste? A je to fyzioterapeut alebo takzvaný napravac kostí alebo sa zaoberá čínskou medicínou?

psychocvok

boxer, toto čo popisuješ mi je velice povedomé. Mne z chrbtice a z tých bolestí dokonca začalo šibať. Nakoniec nepomáhalo nič len operácia. Potom mi bolesti prestali aj to trpnutie, ale to šibanie mi ešte nejaký čas vydržalo aj po operácii :-)

boxer

Ahoj uz druhy mesiac sa trápim s chrptom. Mam platnicku L5 S1 asi 3mm k mieche. Skúšal som akupunktúru ktora bola super ale iba na čas (asi týždeň) okrem bolesti hlavne v stoji a sede mi strasne trpne prava noha, konkretne pravá sedacia časť a pravé lýtko a pravý členok. Bol som aj pri fyzioterapeuta ale je to ešte horšie. Dá sa dačo robiť proti tomu trpnutiu? ??A ak by mi vedel dakto poradiť dáku ulavovu polohu proti bolesti bol by som nesmierne vďačný.. pretože najviac to boli v stoji a v mojej praci som v stoji 12 h. Dene... Dakujem

bella82

dobry den vie mi niekto poradit zvyknu mi trpnut konceky prstov aj na rukach aj na nohah nie stale ale je to dost neprijemne moze to byt aj s chrbtice? dakujem

zizi

slečna alebo pani ninka dakujem pekne napisala som mail na tu adresu čo ste dala len neviem čo to je vaša ,alebo čo .ked to je vam budem rada ked mi poradite.Dakujem

ninka

Tak, ak mate nieco s platnickou, tak to moze tlacit na spinal cord ( neviem to po slovensky, sorry) kanal? To je ten horsi pripad. Moze to ale ovplyvnit nervy ,ktore su pritlacene a je jasne, ze ti trpnu ruky. Moze to byt ale aj pricviknuty nerv na hrudi, pri krku, alebo krcne svaly maju tzv. Trigger points. To by bol naj pripad, lebo mozes ist na masaz a par krat ked ti PROFESIONAL zmanipuluje svalstvo, tak by to mohlo prejst. Skus si dat na krk ladovy obklad. Daj lad do mokrej vankusovej obliecky a daj si to na krk. Aspon 15 min. Urcite. Nie je to prijemne, ale pomoze. Hybaj rukami, plecami, lahni si na chrbat, daj si medzi lopatky zrolovany uterak a lez tak na chvilu, kym sa ti pekne otvori hrudne svalstvo. Ruky maj vedla tela UVOLNENE. Tak snad som ti pomohla, ak chces vediet more, napis nvhalliday@yahoo.com