nárok na zaopatrenie dieťaťa

Príspevok v téme: nárok na zaopatrenie dieťaťa
zaja

moja priatelka ma takyto problem:
jej syn bol lieceny na leukemiu (diagnoza C 91),ona bola cely cas pri nom a dostavala prispevok na zaopatr.dietata.Problem je v tom,ze v juni bola s nim na posudk.(posudok po 5 rokocha ten je:
zdravot.stav: zoslabená bunečná imunita
postihnutie: podľa posudkového lekára 60%
ZŤP: ešte predĺžený na 3 roky, potom ďalšia posudková
Lieky: v súčasnosti Ribomunil, Penclen (ohľadom streptokoka) vitamíny Vigantol, Vitaglukan
únavnosť: občas
kontoly u lekára: potrebné ďalej každé 2-3 mesiace
Zamietli jej nárok na kompenzáciu, doteraz ju dostavala.zda sa jej to zvlastne,lebo postihnutie je 60%,musi byt pri nom.neviete niekto poradit,ci ma ten narok na zaopatrenie dietata alebo nie?je 60% dôvod na to,aby jej ho vyplacali?ma sa odvolat?kde?tam kde jej ho zamietli?ako postupovat?ak mate niekto skusenosti,napiste,prosim.
dakujem vsetkym vopred.

aťťa

Zajka, ak sa neprihlasi, poslem mail na tu adr. na centrum...a s tym pc, dufam, ze to zvladne...ahoj a pekny vikend.

zaja

aťi,nevadi.ja som jej o tom povedala,nech sa na tvoju odpoved pozrie cez vikend,pripadne ti nieco ozrejmi.ona moc nevie pracovat s pc,ale bude u druhej kamatatky tak dufam bude vediet co bude treba.
este raz dik :))

aťťa

Zajka, velmi sa ospravedlnujem, ja som dnes doniesla novy pc domov a nie a nie to doinstalovať. Mailik som dostala, ak a zajtra pripoji...nech sa ohlasi na tu adr. co som Ti napisala..ešte raz sa ospravedlnujem..velmi ma to mrzi Ača

zaja

aťa,kamaratka ti poslala mail,nieco tam objasnila.az zajtra pojde k susede pozriet na net,tak ti mozno napise viac alebo odpovie na otazky.
ahojky

zaja

aťka,asi okolo 4 hod.pockaj,zavolam jej a upresnim ti to.ty si v tomto smere odbornicka? studeujes alebo pracujes v tomto odbore?

Aťa

Zajka, ahoj! Napíš približne čas, kedy sa pripojíte, ale musí to byť poobede, skôr na večer, či večer. Dúfam, že sa to podarí, lebo mám problém s pc.

zaja

aťa,dnes by mala prist kamaratka,tak ti urcite napiseme podrobnosti,ak jej do toho nic neskoci.dufam,ze budeme on line.pa a este raz diky.

Aťa

Ešte som tu...Zaja, nech mi kedykoľvek napíše...budem rada, ak jej pomôžem...a neďakuj! toto fórum je zriadené preto, aby si tu ľudia pomáhali...ahoj.