ALT a pečeňové testy

RNG

oprava, cirhoza moze byt sposobena aj roznymi zapalovymi procesami, hlavne dlhodobymi, ake vyvolavaju viralne ochorenia pecene, hlavne tie, ktore sa tazko liecia, ako hepatitida C.
Tam sa tak isto vytvaraju rozne poskodene tkaniva a pecen sa zjazvi.

Ivka 1

Cirhóza pečene = autoimunitne ochorenie.
Imunitný systém sa "zblázni" a začne napadať svoje vlastné orgány. Chválabohu pečeň je najlepšie zregenerovateľný orgán v tele. Prírodnými produktami sa to dá dosiahnúť.

biochemik

Keby si mal cirhozu,tak by ti asi oci vypadli,keby si videl svoje vysledky.A cirhoza sa vybudovat neda.Cirhoza vznika tukovatenim pecene,ludovo povedane tvrdne.Cirhoza sa neda nachytat,to je uz vysledok-dost neprijemny.Jedine,cim by si sa mohol nakazit,tak to je virus hepatitidy.A ten moze sposobovat cirhozu,hlavne hepatitida C.A tie tvoje vysledky su iba mierne nad normou,takze klud.No a ak ides na odber krvi rano,tak vecer radsej nepi.Jedno pivo alebo pohar vina zase nedokazu okamzite poskodit pecen,to skor lieky.

martin.pecen

Prvy krat sa mi zle vysledky pecenovych testov objavili zaciatkom marca tohto roku. Predtym som s tym nikdy nemal problem, aj ked som si vecer pred odberom dal trebars pohar vina, alebo pivo. V januari som poskytoval prvu pomoc cloveku (dychanie z ust do ust a pod.), bol to epileptik a tazky alkoholik(ale to som nevedel), mam podozrenie, ci som nieco pri tom nechytil. Neskor aj tak umrel, takze uz nemam ani moznost ho kontaktovat a spytat sa ci nemal nejaku chorobu. Da sa z mojich pecenovych testov posudit, ci by to mohla byt hepatitida, alebo cirhoza? Dalsie testy podstupim az v januari, tak som z toho vsetkeho nervozny. dakujem za odpoved

roßotik

najcastejsou pricinou je alkohol --- a to si clovek vybuduje cirhozu sam.

ak ale vznikne nasledkom zapalu - hepatitidy - tak za to velmi nemozeme ...