Problémy s trávením

Príspevok v téme: Problémy s trávením
ssja

Ahojte! Ak máte s niečim podobným skúsenosti prosím poraďte! Poslednú dobu cca 4 mesiaca prežívam dosť ťažké obdobie-stres(najprv v škole a potom na pracovisku). Dosť sa to odzrkadlilo aj na mojom zdraví. Veľa krát, hoci zjem len málo mám nafúknuté a tvrdé brucho a pocity na zvracanie a stavy ako pred zvracaním. Som hladná a keď niečo zahriznem chce sa mi z toho zvracať. Taktiež mám veľmi nepravidelné vyprázdňovanie cca tak 1 krát za týždeň...váha mi ide stále hore! Ani s pleťou to nie je stopercentné. Ak máte s týmto niekto skúsenosti poraďte nejakú dietu alebo tabletky, čaje resp. iné prípravky!
Ďakujem!!!

modracik

Na problémy s trávením je vhodná detoxikácia organizmu kvalitnými doplnkami výživy bez vedľajších účinkov.Upraví sa trávenie,telo sa zbaví škodlivých látok a nebudú problémy so zápchou či hnačkami.Viac info cez meil.

RNG

problemy s travenim sa daju zvacsa odstranit extra kyselinami, enzymami, vlakninami a probiotikami.
Pripajam

Hnacky su sposobene nespravnou florou v crevach, hlavne.Obcas moze byt hnacka aj z nespravneho jedla, ale pravidelne hnacky nasvedcuju na nespravnu floru.

Cast toho moze byt osidlenim criev roznymi parazitnymi kulturami alebo skodlivymi bakteriami(candida, plesne, e-coli, camphylobacter, salmonela, clostridium dificile)

Na hnacky mam pomerne ucinny recept:

Lyzica psylia, 7 gramov(vysypat 15 kapsuli ) collostra pomiesat dobre, zaliat poharom vody, pomiesat a okamzite vypit. Po 2 hodinach zobrat silne probiotikum. Toto opakovat kazdych osem hodin. Obvykle den, max 2 dni problem hnaciek vyriesi, nech bola pricina akakolvek.

Jedine, co je "vzdorovitejsie" je candida a clostridium difficile.Clostridium je obvykle nemocnicna infekcia a je silne podporena pouzivanim roznych antibiotik

Na candidu odporucam tyzden az dva protikandidivej(bezsacharidovej prisne) diety a doplnkov(oreganovy olej, kokosovy olej, roztok citricidalu)

Na clostridium pomoze roztok citricidalu a hlavne nase vlastne probiotika, kde by som odporucil pouzit masivne davky kultur obsahujucich mnozstvo roznych, ako napr vyrobky firmy Swanson pod menom "Soil based microorganisms" a silny "Ultimate probiotics" a podobne, rovnako silne a komplexne zlozenia.

Kombinacia tychto dvoch velmi pravdepodobne vytlaci akekolvek parazitne kultury.

helehele

mnoho ludi tu pisalo o enzymoch urcite pri traveni su dôlezite ale velmi dobre by bolo keby sa tvoje telo vycistilo kedze pises ze mas problem aj s pletou urcite prestan pit mlieko ale pozri sa na stranku www.abczdravie.tym.sk pozri si ju celu nedaj sa odradit mne to moc pomohlo nezvracala som ale mala som ustavicne hnacky

RNG

ssja, enzymy sa znicia zahriatim na 55 stupnov celzia. Takze nasa strava ich prakticky neobsahuje. Naviac enzymi maju jemne neprijemnu chut(napr ananas pali na jazyku, obsahuje bromelain) a dlhymi rokmi kultivacie "mudri" ludia odslachtili tu " neprijemnu chut"za zeleniny a ovocia, takze ich zostalo len velmi malo s vysokym obsahom enzymov. Napr surove: ananas, cvikla,zelena fazulka, papaja. Inde ich najdes primalo na to aby nam pomohli . Preto dnes lekari a vyskumnici dnes vyrabaju z roznych zdrojov(pestuju) enzymi na pomoc traveniu.
Vacsie davky traviacich enzymov su realisticke teda len z doplnkov.
Najdes rozne vselikde, aj v mojich obchodoch. Pozeraj na mena Pankreatin, Bromelain, papain a zmesi ako Multi Enzyme. Najstarsi na Slovenskom trhu je Wobenzyme, dnes uz davno prekonany ovela silnejsimi a aj lacnejsimi.

[zruseny12]

psylium si mozes davat aj do jogurtu,aj do polievky ja som si davala...alebo ked jes vyzivy decke do toho...dokonca som uz citala aj recepty kde sa pridava psylium do zakuskou...atd.

zufalkyna01

ja mam podobny problem, som hladna a ked nieco zjem, hoci malo, je mi na zvracanie, pali ma zaha.. ale casom mi zistili, ze som alergicka na muku a tak nakolko sa jej nemozem plne vyhnut, ked nieco z nej zjem, mam obdobie, ked mi nic nie je a iny raz mam obdobie, ze sa musim ist vyzvracat a idu same nejake stavy... stolicu nemam tiez pravidelnu a tak strasne by som chcela schudnut :( Psyllium som skusala, od dr. popova a nechutilo mi to, isla som sa s tym "zadrhnut", davala som si to do pohara s vodou, neviem, ako inak by som to lahsie stravila... :( poradte niekto ak viete poradit :( dakujem

RNG

okrem vlaknin(psylium zeleniny) potrebujes pravdepodobne aj traviace enzymi a hodne vody.
Nedostatocne natravene jedlo sa totiz v organizme dlho zdrzuje