hlada sa psycholog / student

face of agony

Tak, mam trochu viac otazok, dufam, ze to nevadi. Chcela by som ist na psychologiu na Trnavsku univerzitu. Myslite, ze ma nejaku uroven? Zvladla by som studium, ked nemam na strednej chemiu, biologiu ani psychologiu? Co znamenaju tieto vyrazy? (su to predmety na tej skole)- Edukacna psychologia a socialna patologia. Je tazka neurofyziologia? Je v tom aj chemia? A mohli by ste tak (ne)vseobecne zhodnotit studium psychologie a vase ocakavania? Ma to nejaku perspektivu? Dakujem pekne za odpovede:)

deeee

a psycholog je tiez len clovek ma rovnake problemy ako ostatni ludia.
A uspesnost prace psychologa....no ja som chodila na terapie a uspesnost bola 100%. Ale len preto, ze som spolupracovala, ak niekto nechce aby mu pomohli, tak mu ani psycholog nepomoze

deeee

Vecernica, nehadz vsetkych psychologov do jedneho vreca. Je ovela viac psychologov, ktori pracuju v statnych zariadniach a ich platy su priemerne. Ano, ti cco pracuju uz vo vlastnom, ti si vedia pekne zarobit, ale nevidis za tym to, co do toho museli investovat. Aby som ja mohla byt v buducnosti psychoterapeut a chcela by som pracovat sukromne, tak
1. musim skoncit 5 rocne studium na VS
2. musim si urobyt atestaciu, co znamena, ze budem musiet 3 roky cirkulovat po siestich nemocnych oddelenia a na kazdom zostat niekolko mesiacov(podotykam, ze sa musia vsade tesit, ked k nim pride zacinajuci psycholog na par mesiacov)
3. musim si urobit terapeuticky vycvik, ktory trva asi 5 rokov a stoji min. 100 000 (ale aj viac, podla toho ktory si vyberiem)
4. testy, ktore mozu robit len psychologovia stoja tiez nejake prachy

Takze to zhrniem....chcem byt psychoterapeut a nechcem robit v statnom.....mam 25 rokov, ak tam priratam nejaku matersku, tak sukromne zacnem robit okolo 35-ky. Skvele, ze? Dovtedy budem makat niekde v nemocnici a moj nastupny plat bude 12 000 v hrubom.

vecernica

ja co poznam 5 psychologov kamaratky,,ach,,same maju zo sebou problemy hruza stale im radit stale maju nejaku krizu zo sebou vizazou karierou. frajerom,,ale v praci sa robia moc dolezity ,aby si udrzali klientov..des ..a celkovo..mam nazor no..minusovy...sorry...ale na kseft to je dobre zamestnanie ale skutocna pomoc tak na 30 percent ma zmysel.

[zruseny12]

no ja som si prave dnes robila psychologicky test a tiaz ma zaujima psychologia....keby som nemala tolko rokov tiez by som ju zacala ucit,sice nie je este neskoro....lebo mam len 40-dcat rokov...