Je zena od 35-40-ky diskriminovana pri hladani prace?

Príspevok v téme: Je zena od 35-40-ky diskriminovana pri hladani prace?
vecernica

Po dlhom case {bola som doma} si idem hladat pracu vsetci ma strasia ze uz od 35 ky je to pre zenu problem.Vraj je zakazana tato diskriminacia,,ale vraj kazdy zamestavatel sa pozera na vek,a vek deti..ake mate skusenosti? Kamaratka hladala rok.....Teraz letia mlady uspesny a zenaty muzi co su tazne kone ked splacaju hypoteku,,tak mi to rozpraval jeden generalny riaditel skodovky....

palomino

Vecernica- drzim ti palce, z pohovoru nemaj tremu, da sa to vsak naucit len tak, ze pojdes na niekolko pohovorov, zacnes takymi, o ktore nemas az taky velky zaujem, ale na nich sa naucis a ked pojdes na pohovor ohladom prace, o ktoru fakt stojis, uz to budes brat v pohode a budes vystupovat sebavedome. Ved si povedz, ze o nic nejde...Mna to caka o necely rok, vtedy skoncim skolu. Pohovory som absolvovala po skonceni byvalej skoly a vela mi to dalo, vsetci sa pytaju na to iste, treba si to doma nacvicit, aby clovek nebol vyvaleny alebo 5 minut ticho, urobit si akusi sablonu...Najdolezitejsi je zivotopis, na margo toho ta pozvu na pohovor. Mne sa stalo len jediny raz, ze ma nepozvali na pohovor, kde som si poslala zivotopis...Tak ti drzim palce!

majka_

zeny vo vseobecnosti si myslim, ze boli, su a aj zostanu diskriminovane. a to najma z dovodu, ze zamestnavatelia, ako som pocula sa boja zamestnat zeny, aby im neodisli na matersku, nestarali sa castejsie o deti nez muzi... a tak. tak nam to hovoril vyucujuci na jednom predmete tykajucom sa hladania prace a tak som sa to dopocula aj od znamych, ktori hladali pracu. dnes by som povedala, ze zena ma sancu ziskat dobre miesto, ak sa rozhodne postavit sa na vlastne nohy.

[zruseny12]

barbi,tu sa vobec pohybuje po fore cudni ludia...ja uz dnes som tu posledny krat...a ked uz pridem tak jedine z ooo budem si pisat a vymienat skusenosti...tak ti prajem vsetko dobre v zivote...aby sa ti darilo...

hmmmmm

Ahojte.. vecernica, vsima osm si v akej si sucasnej situacii, a chcela by som ti navrhnut, teda pokial by si mala zaujem... mozno si povies z to je skoro, no ver ze acs je to viac ako presny.... vedela by som ti pomoct zabezpeci velmi vyhodny dochodok, resp. ukazal by som ti cestu, ako sa vyhnut podobnym situaciam v akych si teraz, bez toho aby si sa bala niekedy kedykolvek o tvoje financie ak by si mala zaujem skontaktuj ma, pripadne napis mail a dam ti podrobbnehjsie infosky. pa

vecernica

Boze mam tremu ist na konkurz. A tu debilnu komisiu.AKo to zvladate?

Dr jaboli,Dik za vsetky nazori ,Ako sa ti dari v tom hladani prace?

vecernica

dakujem za odpovede.Platis si zdravotne poistenie? ja si platim ako dobrovolne nezamestnana okolo 700 sk neviem ani aka je sucasna suma.AJ by som si mala platit socialnu poistovnu ,ale to uz dufam ze sa zamestnam.Inak vynikajuca je relacia :"nie si sama" chodi na stv2 a je o tom ako zeny zacali podnikat aj z nicoho.Tam som nadabila na dve organizacie co pomahaju zenam vo vypracovani planu. jedna si pamatam ze sa vola Integra.Snad tieto zenske organizacie by mali vediet, odhadnut ci mas sancu podnikat a pomahaju vypracovat ten podnik. plan a pripadne kde a ako ziadat statnu podporu na podnikanie. Je az neuveritelne ze moja kamaratka dostala z uradu prace 140 tisic!!!bez protekcie a to neklame {na podnikanie z handrami}. Sidlo firmy ma doma a peniaze mina na vselico/.dokonca na kupu kuchynskej linky,,vraj zariadenie pre fimu....musim obehat tieto zenske institucie ktore pomahaju zenam sa zamestnat nema niekto s tym skusenosti?

Dr jajboli

Večernica, písala som ti na Tichú domácnosť teraz, teda dnes! Ani mne sa nikde nedarí sa zamestnať, darmo mám rôzne certifikáty a osvedčenia a čo ja viem čo, štátne skúšky. Všade som na výber. konaní na druhom mieste- a ten na prvom je rodinný príslušník danej spoločnosti, úradu, či firmy. Už aj ja zvažujem nejaké podnikanie- malú kaviarničku, alebo sekáč, ale keď nemám na to prostriedky, ako ich získať: Nie som vedená ani na ÚP, pretože som na PN bez nároku na nemocenské dávky- hihi- je to paráda takto žiť-BEZ KORUNY! Priala by som to z čistého srdca p. Tomanovej aj p. Ficovi! na čo mi je eur, keď nemám čo zameniť a z čoho platiť!