Artroskopia kolena

paaat

Dobry den chcem sa opytat mam ist na laparoskopiu kolena-chrupavky a chcela by som vediet ci budem v celkovej alebo lokalnej anestezie,kolko budem musiet byt doma.Dakujem

katuš

prosím vás, priateľ ide na operáciu, plastika krížneho väzu..ja sa chcem opýtať ( lebo tu píšete, že pobyt v nemocnicu nie je dlhý) ale čo PN?má strach, že bude dlho doma..Ďakujem

Daniela63

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že či je potrebná operácia pri mäknutí chrupavky, mala som úraz pred rokom a stále ma prenasleduje bolesť ani lieky ani injekcie mi nepomáhajú tak mi doktor navrhol toto riešenie, myslíže, že by som mala operáciu absolvovať a koľko by som sa asi po operácii zotavovala? Ďakujem.

Vadna

5.2.2010 som mala uraz kolena pri lyzovani.rozth LCM a LCA , osetrena najprv urgent,strvty den po uraze na taumatologii.tam mi bol urceny termin na artroskopiu even. operaciu bocneho vazu.anesteziolog termin odlozil o 2 tyzdne,koli moznej tromboze(hormony).nahradny termin bol o tie 2 tyzdne.prisla som vybaleny na haspitalizaciu ale poslali ma domov(nebolo volne lozko)to bolo uz 26 dni od urazu. dalsi termin mam stanoveny na 47. den po uraze.na kontrulo u lekara som bola cca po 30 dnoch od urazu,dovtedy som mala nohu stale v orteze.tym padom atrofia svalov,stuhnutie kolena.teraz zacinam s rehab. a neviem co ma caka.ci v ramci uspor v zdravotnictve uz ziadna operacia?neviem.lekar sa vyhovara na vedenie nemocnice co sa tyka odalovania terminov.a ja neviem ze ci je este vobec mozna artroskopia aj operacia vzhladom na to nekonecne odalovanie.ak ma niekto podobnu skusenost alebo radu bola by som rada keby mi ju napisal.dakujem

adina

Ahojte,ja som tiez po art kolena.Operovali ma v piatok, v sobotu rano mi vybrali dren a pustili ma domov. V pondelok ma zacalo boliet pod kolenom a bolest presla na cele lytko.Mam ho cele tvrde a modrinave,asi mi tam zatiekla krv.Mozno ten dren este mali nechat v kolene.V utorok idem vyberat stehy a som zvedava,co povie doktor.Ja len dufam,ze nebudem dlho na PN.

stando

cau fffero

ja som tiež po plastike LCA, rok 3 mesiace. Keď citiš že maš voľné koleno,tak nemusíš mať hneď uvolnený vaz. Môže to byť aj tým, že máš slabý sval, čiže posiluj stehenny sval. Najlepšie by bolo zajsť za doktorom, ktorý ťa operoval a na kontrole by ti hneď mal vedieť povedať, či maz vaz pevny.

mirta

som po artroskopii kolena a chcem sa opytat ako dlho by malo trvať kým budem chodiť bez barli?Doktor mi povedal ze 9 tyzdnov a to sa mi nechce verit.

fffero

caute, tak ja som 5 mesiacov po plastike LCA (krížny predný väz).
všetko išlo v pohode, až podozrivo veľmi rýchlo. A teraz som náhodou s kolenom urobil istý pohyb (úmyselne) a to taký :
stojím na zdravej nohe - pevne, druhú mám uvoľnenú a úplne narovnanú a snažím sa pohybovať s kolenom do prava a do ľava a prišiel som na to, že koleno je voľné, aj keď pri ostatných činnostiach je pevné, nerozumiem.
Nemohol sa ten väz vyťahať alebo natiahnuť alebo čo ja viem...
ďakujem....fakt ma to štve..

karioll2

mne robili artroskopiu po autohavarii v celkovej anesteze,trvalo to menej ako hodinu,najdolezitejsia je rehabilitacia,mal som tam zapal a pichali mi do kolena este injekcie diprophos.nikdy viac