toxoplazmoza

RNG

bebe, na toxoplazmozu sa pouzivaju Pyrimethamine (Daraprim) a Sulfadiazine. Odporuca sa pri tom brat aj kyselina listova, lebo Pyrimethamin znizuje jej hodnotu v tele.
Niekedy sa pouzije miesto sulfadiazinu trisulfapyrimidin, v pripade tehotnych zien spiramycin, novsi prostriedok, ktory znizi moznost prenosu na dieta.
Inac nie je to nic vzacne, az 1 % zien pri porode malo test pozitivny na toxoplazmozu, pricom velka vacsina nemala ziadne priznaky.

jan4a

Čítala som na nejakom fore, že chlapec mal larvu v oku a oslepol,preto mám také obavy,myslela som , že je napadnuté vonkajšie oko a že by som to vedela, ale vraj to utočí nebadane.

bebe1

najskor mi nevedeli zistit priciny nenormalnej bolesti hlavy... pripisovali to anemii.. a bolo vybavene. Prestupila som ku druhej lekarke. Ta porobila vsemozne testy. Zistili mi boreliozu aj toxoplazmosu a zacala sa liecba. Som rada,ze som z toho vonku. Bolo to hrozne, najma koli skole... chodim na gympel.. a nestacila som sa ucit za spoluziakmi.. kedze som prisla zo skoly doslova na odpadnutie ..a spala som do vecera.

bebe1

chodim raz za 4 mesiace na kontrolu na farmakologiu .. a tam mi z odberu krvi kontroluju hodnoty.Primarka vravela, ze ten parazit bude ,,vo mne" uz po cely zivot ... ale ze pravidelnou kontrolou ...ho budu ,,drzat na uzde". Ano je aj toxokara (pardon za skratky- zvyk).. ta je myslim z psov.. . Preto som sa velmi cudovala, ze mam prave toxoplazmu .. kedze macky nemam rada... a ani som ziadnu v rukach nedrzala... ale ako vieme... nakazit sa da aj inak... nie len kontaktom so zvieratom.

jan4a

Vraveli mi lekári, že niektoré vírusy sú nezničitelňé a možu kedykolvek sa aktivovať,je to aj prípad s mačkami?

bebe1

dakujem RNG:) ..chybicka se vloudila:-)).
Mne primarka predpisala trojkombinaciu antibiotik... na dobu 21 dni potom kontrola.. Dokopy som pila 13 tabletiek denne ... spolu aj so zelezom, ktore pijem koli anemii. TFuj.. tolko antibiotik.. moje telo dostalo zabrat..

jan4a

ako vieš že máš toho bacila, mas ho stále v krvi,nerozumiem tomu testovaniu,neviete niekto náhodou čo je latentná choroba,ale to mám iné virusy?