tetanovka?

aduliena

Dlatko, nie sme dve.... :o)
Ja som sa totiž mojej lekárky pýtala na tetanovku viackrát, potom sa na to vždy zabudlo. Pýtala som sa raz sestričky, či mi nepríde predvolanie, že mám ísť na očkovanie a vtedy mi povedala, že lekárka mi to neoznámi, je to moja povinnosť prísť, môj záujem. No a až pri tej jednej návšteve si doktorka spomenula....takže tak...

RNG

nuz ja som nebol ockovny uz vuse 40 rokov proti nicomu. A pri tom som cestoval v tropoch zoparkrat, kde sa druhi podrobili serii ockovani a boli chori z tych vakcin ako psi.
Vakciny nie su ani zdaleka neskodne, takze treba vzdy uvazit ake je velke riziko byt nezaockovany. A to cloveku povedia statistiky(pocet pripadov na milion ludi, napr), nie lekar, ktori je za to plateny, aby ockoval

dlatko

aduliena, v noci si pisala, ze "lekarka ti to nepovie, je tvojou povinnostou sa na to spytat..." a teraz pises, ze si sa dala zaockovat na pokyn lekarky. ste dve adulieny? alebo dve v jednom tele?

aduliena

A to môžem odmietnuť, dať sa zaočkovať? Mna očkovali tento rok, prišla som k obvodnej pre nejaké papiere no a ona medzi rečou hodila, že by bolo načase ma preočkovať a už aj poslala sestričku do lekárne pre vakcínu, tak som ani nemala čas niečo povedať....

vvvvvvvvv

RNG ty sa proti tetanu nedavas ockovat? Ja som sa nedavno dala, robim vela v zahrade a podobne...Ibaze to bola kombinovana vakcina- pertussis a este cosi a mala som 39 stupnovu horucku v trvani jeden den, musela som si dat acetaminofen na klesnutie. Ta vakcina bola hrozna. Na SR vsak davaju len cistu protitetanovku.

RNG

prednedavnom sa diskutovalo na fore okolo stepeni proti HPV. Udavali tam, ze by to mohlo zachranit znacnu cast zien zomierajucich na rakovinu krcka maternice, co je na Slovensku 200 rocne vraj.A predsa sa nestepi, len ti, ktori su ochotni vyvalit 15 tisic za tuto novu a pravdepodobne zdaleka nie tak ucinnu vakcinu, ako vyrobcovia tvrdia.

Podla uverejnenej statistiky na tetanus ochorelo na Slovensku, v Cechach 0(slovom -nula-ludi)v roku 1999.A nech mi nikto nepovie, ze kazdy bez vynimky bol zaockovany kazdych 10 rokov!Takze kebu ten tetanus bol tak pravdepodobny, asi by ho mnohi z tych nepreockovanych mohli dostat????
A su krajiny, kde vobec proti tetanu neockuju. Ako to, ze tam ludia masove nan neumieraju a ani ho nedostanu tak velmi casto? Pozri na Indiu napr., na miliardu ludi mali 156 pripadov tetanu, tj 1 pripad na 7 milionov ludi rocne, bez ockovania povacsine.

fazula

fiha. take ani neviem. a vlastne, nikdy som sa nezaoberala tou tetanovkou... spytam sa nabuduce lekarky :) vdaka za info

RNG

naviac dnesne moderne antibiotika su velmi ucinne proti tetanusovym bakteriam, podobne aj injekcie imunoglobulinu rovno na miesto infekcie.

RNG

nechapem, na co sa ludia tak zenu do ockovania proti tetanusu. Ved pravdepodobnost dostat tuto dnes extremne vzacnu chorobu je praktivky nulove. Uvediem svetovu statistiku:
www.wrongdiagnosis.com

jablonkaa

aj mne to lekarka pripomina, aj ked myslim na to.... (momentalne dojcim, takze musi ockovanie nejaky cas pockat). ockuje sa kazdych 10 rokov a kazdy by mal mat na viditelnom mieste v zdravotnej dokumentacii zaznamenany datum posledneho ockovania.