Prva menstruacia

Ivett16

Ja som mala 11 rokov ked sim dostala menstruaciu, saska9994 nemusis sa vobec bat zeby tomu tatino nerozumel, je to dospely muz a urcite vie, ze kazda zena zacne v urcitom veku menstruovat... Uvidis vsetko bude v poriadku, menstruacia nie je nic za co by si sa mala hanbit. Je to uplne prirodzena vec v zivote zeny. To ze si dostala menstruaciu znamena ze sa z teba stala zena, ze uz nie si male dievcatko... Je to uplne normalne a otec o tom urcite vie...

ANTYlopa

ja som dostala prvú menštruáciu v 14 rokoch, take tiež zaujimave prvy školský deň nejak 2 septembra 2009... bola to prča v škole no :)

LETICIA

nicol tebe odhadujem 10.
saska a ty to normalne mu povedz, lebo to nieje hanba, ani ziadna choroba a bude ta to sprevadzat este dhu dlhu dobu a potom budes rada, ze to aj mas, normalne bez hanby povedat kto sa hanbi ma prazdne....

nicool

saska9994
tak to maš fakt blbe teda na tvojom mieste bi som tieš hambila to povedat tatinovi ale ked nemas inu možnost,predsa kto ti bude kupovat vlošky a tak? :D ved mu to povedz on to pochopi,inac ja uz mam normalne krami po 5-tich mesiacoch :)))

saska9994

babyyyy. pomozte mi prosiim :( jaa nemam maminu ale mam sestru o 4 roky mladsiu a tatina :( mam 12 a uz som dostala kramy :( hrozne sa hanbim to povedat ocinovi lebo sak predsa je to chlaúp a on tym veciem nerozumie :( co mam robit ? citim sa hrozne ...

tpch

nicool, je to absolutne v poriadku a normalne. Taka pauza moze pokojne trvat aj rok, znamena to len nezrelost hormonalneho systemu, nie je to ziadna choroba.

katka1996

Ahojte baby ja som to uš mala je to v pohode, a vyem vam odpovedat na každu otazku ak sa chcete niečo spitat napište my na nic na pokeci katka1996@azet.sk aj rpčku poradím

nicool

nechapem co nechapes,sak to je normalne sak priblizne dve tri mesiace a tiez si dostala ta co nechapes?...a podla mna to ze sa potis nema nic spolocne z menstruaciou ved to su hormony proste dospievas a uz sa zacinas trosku viac potit to je normalne :))