Uštipnutie hmyzom

RLVO

Chcela by som sa poradiť ohľadom uštipnutia komára,stalo sa to v lete asi jún,júl uštipol ma komár a opuchla mi noha,postupovala som tak,že som najprv navštívila pohotovosť,kde mi pichli zodak,normálne som šla domov ale opuch a zčervenanie mi neustupovalo,tak som navštívila obvodnú lekárku,ktorá mi predpísala nejaké antibiotika na dva dni a mastičku.Celkom to pomohlo,ale raz do mesiaca ma svrbí miesto poštípania,ale keby to bolo len to,som malátna bolí ma často hlava akosi strácam zrak,stále unavená a ospalá,bolesti klbov.Pripisujem to poštípaniu ale sú tam aj iné faktory napr.moja práca pracujem vo výparoch z terpentínu a farieb.Neviem či mám navštíviť odborníka tak by som chcela nejakú radu podomácky.Dakujem

cmuk cmuk

Mňa predvčerom poštípal sršeň na chate.Celá rana bola krvavá hned mi opuchla celá noha a mám ju červenú.Mala som na tom rôzne zábaly tabletky od alergie,nič nepomáhalo.Dnes som teda s tým šla ku doktorke,povedala mi,že mi zasiahol žilu a že sa mi to zapálilo strašne to svrbí a bolí.žiadne octanová masť nepomáha,ani láliove listy ani fenistil.Dala mi antibiotika a rôzne alkoholové zábaly.môžem byť len rada,že na uštipnutie nemám alergiu,už by som tu asi nebola..

hnusnyhmyz

Dobry den,

cez vikend na jednej chate ma nieco stiplo na bruchu, neviem identifikovat ani hmyz, ani cas, asi ked som spala sa to stalo:(( mam take tri pasma, kde mam zacervenanu kozu, niekde aj male vyrazky, 3 z nich su väcsie..Myslela som si, ze to prejde, nevenovala som tomu pozornost, no dnes je uz streda vecer a miesta mam stale cervene, aj ked menej, vyrazky su dokonca väcsie. Nie su to standardne stipance, skor take cervene plochy, kde su miestami male vyrazky. Fakt neviem, co to moze byt, zacina ma to znepokojovat.
Rozmyslam ist s tym k lekarovi, ale fakt ze mam uz plne zuby tych lekarov, sla by som len v krajnom pripade. Dakujem

janka1405

na kupalisku ma nieco ustiplo asi ovad a trochu ma to posvrbelo a teraz mi ostalo take bielo ruzove miesto a ani ma to neboli ani to nieje opuchnute.Viete mi poradit co to je ? dufam ze mi to zmizne je to viditelne teraz v lete ked som opalena

Terči

Ahoj citala som o tom ..ak si alergik na to tak treba ist radsej do doktora ..A ked niesi takk na to daj alkohol alebo ocot a zavias alebo octanovu masticku a chladit ladom alebo niecim zimnim .. mna dobla osa a urobila som presne to iste iba ze ja alergicka niesom tak ..skus to .

Peto T

RNG uvadza vitamin C ako prirodne antihistaminikum, ale v skutocnosti vitamin C posobi ovela komplexnejsie. Nefunguje ako bezne antihistaminika (ktore len blokuju histaminove receptory), ale odstranuje toxicke UCINKY histaminu; dokaze zastavit destrukcny rezim bunky a normalizovat ho. Takze presnejsie povedane, VITAMIN C je prirodny DETOXIFIKATOR HISTAMINU.

Okrem toho vitamin C priamo neutralizuje vyznamnu cast rastlinnch i zivocisnych jedov.

Dr.Klenner, ktory asi najpodrobnejsie skumal jeho ucinky v mnohych ochoreniach, ho pouzil viackrat aj pri ustipnuti hmyzom. Raz dokonca aj sam na sebe. Postipalo ho 15 SRSNOV. Klenner bezodkladne nasypal do vody 10 gramov praskovej kyseliny askorbovej (vitaminu C) a vypil to. Tym cela zalezitost skoncila a nemal ziadne nasledky! Treba vsak podotknut, ze Klenner uzival kazdy den 10-20 gramov ako svoju beznu udrziavaciu davku, takze uz v case ustipnutia mal pravdepodobne dostatocnu hladinu vitaminu C, ktoru uz vlastne len podporil tou jednorazovou velkou davkou.

Iny pripad, ktory spominal, bola mlada zena, ktora 20 minut po postipani srsnom dostala zihlavku a zhorsujuce sa problemy s dychanim. Podal jej 12 gramov askorbatu sodneho intravenozne a za niekolko minut vsetky alergicke prejavy prestali.

Viac o vyuziti vitaminu C v liecbe: rizikaockovania.sk

BashííQ

včera na kúpalisku ma uštipla včela... žihadlo mam vybrate ale ostala mi po nom malinka čierna bodka :( cez noc mi prst na nohe cely opuchol a postupne aj noha... dala som si na to octanovu masť ale noha ma neustale svrbi a bolíí..nwm čo mam robiť poradte mi prosíím :) :(