Ureaplazma v tehotenstve

Príspevok v téme: Ureaplazma v tehotenstve
miri231

Dobrý deň, zúfalo prosím o radu, najlepšie odbornú. Môj problém je nasledovný : momentálne som v 14. týždni tehotenstva. Moja lekárka mi však zistila ureaplazmu. pred rokom som bola tehotná, no skončilo to nešťastne predčasným pôrodom a smrťou dieťatka v piatom mesiaci tehotenstva. Všetky vyšetrenia boli v poriadku, na ureaplazmy mi však vyšetrenia nerobili. Až keď som zmenila lekárku tá mi vzala vzorku aj na ureaplazmy - čo bolo pozitívne. Oboznámila ma že v tieto baktérie môžu spôsobiť zápal plodových obalov a tým predčasný pôrod. Lieči sa antibiotikami, no moja smola je že sa to malo preliečiť ešte pred druhým otehotnením. Tehotným sa podáva erythromicín, ale podľa výsledkov moje baktérie sú rezistentné /aspoň si mylím že sa to tak hovorí/, čiže erythromicín mi nezaberie. Jediný liek je "vhodný" z odporúčaných /neviem jeho názov/ ale vedľajšie účinky v tehotenstve doteraz neboli zistené, nikto nevie čo to môže spôsobiť, neboli testované na tehotných !!!!!... Prosím Vás poradťe mi niekto čo mám robiť, neexistuje nejaká alternatívna prirodzená, alebo prírodná liečba ureaplazmy vhodná aj v tehotenstve?? Neviem čo je horšie nebrať antibiotiká a riskovať ďalší predčasný pôrod a smrť dieťatka, alebo pôoškodenie a trvalé následky dieťatka....prosím pomôžte....