Problém pri in-line korčulovaní

Príspevok v téme: Problém pri in-line korčulovaní
bibi

Ahojte! Mam taky maly problem pri korculovani, teda skor po nom... Korcule som dostala cca pred 2 tyzdnami (vtedy som na korculiach stala prvykrat). Pocas jazdy je vsetko v pohode, niekedy sice spadnem, ale stava sa to kazdemu, takze to ma vobec netrapi. Problem vsak nastane po tom, co si korcule vyzujem po dlhsej jazde (trebars 2-hodinovej) - citim taky neprijemny pocit, niekedy az bolest vo vnutornej strane clenkov, kt. po polhodinke chodenia prestane... Je to normalne alebo robim chybu niekde ja? Pri jazdeni, v sposobe zapinania korculi alebo este niekde inde? Vopred vdaka za rady, trapi ma to, lebo si nechcem sposobit tazkosti nejakou vlastnou chybou...

barbinka

nie je za čo tinusska. myslím, že v tom arsenale by ti poradili. a inak v arsenale predávajú rollerblady a v tom druhom rocesy. podľa mňa sú toto najlepšie značky a nie je medzi nimi nejaký rozdiel. potom napíš, aké si si kúpila. a ešte voľačo. korčula ti má sadnúť úplne na tvoju nohu, čiže si nekupuj o číslo väčšiu. v tom obchode sa aj troška pokorčuľuj. a potom ich nepožičiavaj (sestre, alebo kamarátke), lebo ona bude prispôsobená na tvoju nohu.

tinusska

wow... dakujem moc... toto si vytlacim a doslova nastudujem.... dakujem este raz moc... kokso... tak toto pochybujem, ze by mi v nejakom obchode poradili... si zlata...

barbinka

ok, tak choď sa pozrieť do Arsenalu, ten je pri kine hviezde smerom k prezidentskému palácu, pracujú tam mladí ľudia, určite ti aj poradia a aj sa vyznajú. potom druhý obchod je v Petržalke na Rovniakovej,alebo Romanovej (teraz neviem, oni sú vedľa seba tie ulice a stále sa mi pletí). je to pri Kauflande. tam ti poradia podľa toho, kto bude robiť. baba, čo tam robí nič o korčuliach nevie. v týchto obchodoch mávajú zľavy, ale aj nové modely nemajú predražené ako v Auparku a podobne.samozrejme, že by bolo lepšie si ich kúpiť mimo sezóny, ale zrejme sa už chcete ísť korčuľovať.

pýtajte si rekreačné korčule.majú mať mäkké, pohodlné topánky s rýchlym zapínaním na pracky. Ale nič sa nestane, keď budeš mať šnurovacie. tiež to môžeš skombinovať. priemer koliesok by mal byť 72-80mm (bude to napísané na kolieskach). čím máš väčšie kolieska, tak sú rýchlejšie, ale menšie sa zase ľahšie ovládajú a sú obratnejšie. šírka koliesok býva 24 mm. a ešte ide aj o tvrdosť kolieska. pri rekreačných korčuliach sú vhodné mäkké kolieska (74A–78A), ktoré umožňujú hladkú jazdu. Ale rýchlo sa opotrebuvávavjú.
tak myslím, že toto je také najdôležitejšie. tak snáď som ti troška poradila.

barbinka

tinusska, tak mi povedz odkiaľ si? lebo ak z BA, tak ti poradím obchody dva, kde máš ísť. a tiež ti poviem na čo si máš dávať pozor.

barbinka

tinusska: si z BA? ak áno, tak nekupuj korčule v nákupných centrách. tam to je predražené.ak si z BA, tak ti poradím.